Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > ANTRENAMENT
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 06-01-2010, 23:15   #1
Cristi.B
Registered User

Cristi.B's Avatar

Send a message via Yahoo to Cristi.B
stagnare

De cateva luni am inceput sa stagnez. in greutati nu am mai crescut si nici in dimensiuni. am crescut putin in greutate dar nesemnificativ spun eu.
ma antrenez dupa cum urmeaza:
LUNI: piept + triceps
MARTI: pauza
MIERCURI: picioare + abdomen
JOI: pauza
VINERI: spate(incluzand trapez) + biceps + umeri

Dimineata mananc relativ putin avand in vedere ca ma tresez ori la 6 ori la 7 si nu pot manca. de obicei mananc 4 sand. la cu o cana de lapte, pe la 11 iau mass forte creatin la scoala in shaker si il beau, cand ajung acasa pe la 1 mananc o ciorba ca fel principal si un piure cu piept de pui spre exemplu la felul 2. inainte de sala adica la 4 imi iau creatina monohidrata(5 g). dupa antrenament iau dextroza si creatina. cum scrie pe ambalajele lor si rapid massul tot ca pe prospect. acasa mai manac uneori sand. sau niste telemea de vaca la o ora dupa antrenament. seara manac de obicei mult. mananc pe la 8-9 cartofi prajiti cu ceva alaturi ori o mamaliguta cu branza ori salata orientala.

am ~1.75, ~65kg si 16 ani nu mai stiu ce ar trebui sa mai scriu...o sa mai scriu dupa daca am mai omis ceva
Old 06-01-2010, 23:19   #2
Cristi.B
Registered User

Cristi.B's Avatar

am ca scop acumularea de masa. asta cel putin in timpul perioadei reci.
folosesc cat de mult pot exercitii de baza. stiu ca astea sunt bune pentru masa musculara.
daca gresesc undeva spuneti-mi si imi corectez antrenamentul sau mesele.
Old 07-01-2010, 00:26   #3
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

cate calorii bagi pe zi? si prog asta alimentar de cand il ai?
Alessandro is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2010, 08:32   #4
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Hai sa impartim partea de antrenament si cea de alimentatie, apoi discutam.
Old 07-01-2010, 13:59   #5
Cristi.B
Registered User

Cristi.B's Avatar

ok. deci presupun ca antrenamentu este ok. fac un thread nou la alimentatie domnule neagu? le separ asa? sau discutam aici ?
Old 07-01-2010, 18:03   #6
Cristi.B
Registered User

Cristi.B's Avatar

ma ajuta si pe mine cineva? domnule neagu? o parere ve rog
Old 08-01-2010, 14:23   #7
katalin
Registered User

Quote:
Originally Posted by Cristi.B
De cateva luni am inceput sa stagnez. in greutati nu am mai crescut si nici in dimensiuni. am crescut putin in greutate dar nesemnificativ spun eu.
ma antrenez dupa cum urmeaza:
LUNI: piept + triceps
MARTI: pauza
MIERCURI: picioare + abdomen
JOI: pauza
VINERI: spate(incluzand trapez) + biceps + umeri

Dimineata mananc relativ putin avand in vedere ca ma tresez ori la 6 ori la 7 si nu pot manca. de obicei mananc 4 sand. la cu o cana de lapte, pe la 11 iau mass forte creatin la scoala in shaker si il beau, cand ajung acasa pe la 1 mananc o ciorba ca fel principal si un piure cu piept de pui spre exemplu la felul 2. inainte de sala adica la 4 imi iau creatina monohidrata(5 g). dupa antrenament iau dextroza si creatina. cum scrie pe ambalajele lor si rapid massul tot ca pe prospect. acasa mai manac uneori sand. sau niste telemea de vaca la o ora dupa antrenament. seara manac de obicei mult. mananc pe la 8-9 cartofi prajiti cu ceva alaturi ori o mamaliguta cu branza ori salata orientala.

am ~1.75, ~65kg si 16 ani nu mai stiu ce ar trebui sa mai scriu...o sa mai scriu dupa daca am mai omis ceva

deoarece aici este rubrica " antrenament " , indicat este sa ne axam doar pe discutii de acest fel. Referitor la program, in principiu este bunicel. Totusi, ar merita detaliat ceva mai mult
katalin is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2010, 15:29   #8
Cristi.B
Registered User

Cristi.B's Avatar

detaliat in sensul exercitiilor folosite serii si nr rep nu?

pai la piept fac orizontal 3 serii in sistem piramidal; declinat la fel si inclinat cu ganterele la diferite unghiuri tot in sistem piramidal.
la triceps fac impins cu priza scurta si presa franceza(impins de la frunte) 3 serii piramidal si flotari la paralele in superserii cu pullovers.

la spate fac trectiuni la piept, ramat cu gantera 3 serii in piramidal si indreptari cu bara. indreptarile le fac o data la doua saptamani pt ca imi dai dureri musculare in zona de jos a spatelui si ma jeneaza cand stau pe scaun.
la biceps fac flexii cu bara superserii. in piramidal cu revenire. adica urc greutatea treptat scazand nr de rep, apoi scad greutatea marind nr de rep; flexii la banca scott cu gantera in piramidal si cu sfoara la helcometru 3 serii cu greutate constanta dar relativ mica.
la umeri impins cu bara de la ceafa 3 serii piramidal, arnold press la fel si la final fluturari cu ganterele in lateral, greutate mica repetari corecte.
Old 08-01-2010, 15:31   #9
Cristi.B
Registered User

Cristi.B's Avatar

la picioare genuflexiuni, presa la 45 de grade si pentru gambe la aparat, ridicari pe varfuri.

am uitat de trapez! la trapez fac ridicari ale umerilor cu ganterele. 3 serii piarmidal
Old 09-01-2010, 17:16   #10
Cristi.B
Registered User

Cristi.B's Avatar

katalin astept niste sfaturi si niste pareri

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules