Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > ANTRENAMENT
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 08-08-2007, 09:37   #1
nikky
Registered User

Smile ajutor,baieti!

va salut, baieti!

am 30 de ani, sunt vegetariana, vreau sa ma ajutati cu idei de antrenament acasa pentru definire. nu pot merge la sala pentru ca am doi baieti mici,si nu am timp.

daca puteti sa ma ajutati ci idei ,pentru fiecare grupa de muschi, at home, v-as fi recunoscatoare.

specific ca am muschii foarte bine conturati, pentru ca am mai facut, si inca mai fac alergari, bicicleta statica, abdomene, si picioare, dar vreau o definire.

inainte ,mancand normal, era altfel, dar acum, nu ma prea descurc cu alimentatie+sport.

va multumesc anticipat!
nikky is offline   Reply With Quote
Old 09-08-2007, 05:40   #2
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Cam greu ce doresti.Nu prea te poti antrena aks cu ex desenate pe net.E vba si de conceptie si de executie.Ca definire ar trebui sa fii mai ok akm cu dieta vege, nu iti recomand totusi sa te definesti prea tare-e km inestetic pt o femeie.
Old 09-08-2007, 09:45   #3
nikky
Registered User

multumesc mult pentru raspuns.

vreau fit, cu o mica definire, si nu sunt genul fitness. am nevoie de idee de greutati, cam de jumate de kil e bine ? numar de repetari, cate ex/saptamana, si cel mai important alimentatia.

suplinesc proteina animala cu cea vegetala, si am grija la indecele glicemic.

dar am nevoie de un plan de lectii, ca sa zic, pe grupe de muschi.sau un link, daca se poate, ca nu prea stiu unde sa caut. aveam reviste prin liceu, dar nu le mai am.si m-am intors la vechea dragoste !

va multumesc inca o data.
Old 09-08-2007, 10:02   #4
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Pe la rubrica antrenament gasesti solutii pe diverse grupe.Parerea mea e ca 500g e prea putin ca sa stimulezi un muski kiar neatrenat de femeie de 30 de ani.De ex pt pectorali ar fi un minim de 4kg-ca plecare.Nr de reps avind in vedere scopul urmarit de la 20 rep/serie in sus, cu executie lenta.Adauga inot dc e posibil 1-2 sed/sapt fac minuni.
Old 09-08-2007, 11:36   #5
nikky
Registered User

oau, multumesc pentru seriozitate si sfaturi. da` nu m-as fi gandit la 4 kile, da` e super.

raman pe 4 , definitiv? daca voi creste greutatile, pun masa, si nu vreau, am muschi misto!.deci, chiar n-as vrea sa pun nimic niciunde,doar sa-i conturez, si sa subtiez stratul adipos.

cat despre alimentatie, chiar nu ma pricep in halatul asta de vegetarian, stiu ca sunt si culturisti vegetarieni. poate voi introduce pestele la anul.

mancati carbo si de care, ati exclus ceva definitiv?fructe? ceva anume dimineata, anume seara?

imi cer scuze, chiar mi-e imposibil sa citesc toate subiectele, dar ma straduiesc.

deci, pentru inceput 20 de repetari, cate serii ? a, da, stiu ca lent !

keelin` me softly!

ok, mai vb, merci mult!
Old 09-08-2007, 11:44   #6
nikky
Registered User

a, si inca ceva,scuze!

ordinea aprox.ideala a antrenamentului pe grupe de muschi. , tnx!
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules