Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > LA TACLALE - forum
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

View Poll Results: Agresivitate sau Calm??
Agresivitate 50 28.90%
Calm 123 71.10%
Voters: 173. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average. Display Modes
Old 05-11-2008, 08:23   #91
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

Quote:
Originally Posted by erik
Eu incerc sa ma conving ca lumea se civilizeaza, si ca nu mai trebuie sa ne gandim la asemenea lucruri. Dar se pare ca ma insel, va mai dura o vreme, cel putin in Romania.

te invit sa parcurgi drumul spre sala unde ma antrenez eu. nu cu masina, nu cu arme la tine...fara vesta antiglont. apoi sa scrii un eseu despre civilizatie. eu i-as spune altfel...supravietuire in conditii...ostile. populatia din acea zona este mare amatoare de oameni civilizati. ii considera un deliciu, mai ales dupa ce apune soarele (nu ca s-ar da inapoi pe timp de zi). e usor sa vorbim...

PS: acum o saptamana, doi prieteni de-ai mei au fost jefuiti in miezul zilei in Londra. desigur, trebuie sa ne gandim la iluminare in astfel de momente. dar fiind primitiv de felul meu, nu am astfel de ganduri. strang pumnul si incerc sa lovesc mai repede cand sunt atacat. nu e vina mea....asa m-a facut mama.

Last edited by Alex Popescu : 05-11-2008 at 09:05.
Alex Popescu is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 10:51   #92
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alex Popescu
te invit sa parcurgi drumul spre sala unde ma antrenez eu. nu cu masina, nu cu arme la tine...fara vesta antiglont. apoi sa scrii un eseu despre civilizatie. eu i-as spune altfel...supravietuire in conditii...ostile. populatia din acea zona este mare amatoare de oameni civilizati. ii considera un deliciu, mai ales dupa ce apune soarele (nu ca s-ar da inapoi pe timp de zi). e usor sa vorbim...

PS: acum o saptamana, doi prieteni de-ai mei au fost jefuiti in miezul zilei in Londra. desigur, trebuie sa ne gandim la iluminare in astfel de momente. dar fiind primitiv de felul meu, nu am astfel de ganduri. strang pumnul si incerc sa lovesc mai repede cand sunt atacat. nu e vina mea....asa m-a facut mama.

iar civilizatia omenirii - a occidentului in speta, el afirma ca este civilizat - consta in fond in arme mai sofisticate, strategii politice sau de marketing mai avansate si o spoiala, o fatada mai colorata cu iz de minciuna mai elaborata. ce fel de civilizatie este aceea care prefera sa arunce zeci de mii de tone de alimente, sa produca armament de sute sau mii de milioane de dolari sau euro in momentul in care omenirea are probleme majore cu eradicarea foametei sau a epidemiilor si pandemiilor vechi de sute de ani? mi se face greata cand aud de evolutia civilizatiei umane. halal specie!

PS: nu atac pe nimeni, sa nu se interpreteze cumva. este doar o rabufnire personala, nu ma bagati in seama, si asa sunt off-topic.
Old 05-11-2008, 10:51   #93
cristi!!
Registered User

Quote:
Originally Posted by erik
Eu incerc sa ma conving ca lumea se civilizeaza, si ca nu mai trebuie sa ne gandim la asemenea lucruri. Dar se pare ca ma insel, va mai dura o vreme, cel putin in Romania.

lumea merge din ce in ce mai rau cand am fost mic nu erau asa rai copii saptamana trecut lam vazut pe un copil de clasa 3 scuipando pe invatatoare...
cristi!! is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 12:27   #94
erik
Registered User

Alex, probabil ca ai dreptate, si eu ma gandesc de multe ori la directia in care "evoluam".
Revenind la topic in orasul in care am stat eu, lucrurile s-au schimbat mult de cand eram eu copil, nu isi mai face nimeni griji cand umbla noaptea pe strada. De aici impresia mea ca situatia s-a imbunatatit din perspectiva asta. Cat despre Londra, nu e tocmai un exemplu de "civilizatie", la fel cum nu sunt nici multe alte capitale. Dar sunt multe locuri in lumea civilizata unde nu trebuie sa iti faci probleme pentru asa ceva, unde criminalitatea e aproape de 0.
erik is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 12:42   #95
BogdanMM
Registered User

BogdanMM's Avatar

cand eram pustan acum 10 -12 ani, exista teama de a nu te plimba prin cartiere dupa lasarea intunericului pt siguranta, dar in ziua de azi, nu mai exista aceasta idee, pot sa ma plimb, pe oriunde si in orice moment al zilei , ca e dimineata sau noaptea tarziu, fara sa imi treaca prin cap ideea ca voi fii atacat, doar din simplul fapt ca am trecut prin acea zona.... normal ca exista si vor exista intotdeauna, hoti,talhari, criminali, si tocmai in fata acestor tipuri de oameni e bine sa fii pregatit sa intervii .... sau oameni limitati condusi de instincte, oameni aburiti de alcool sau orgolii idioate, .... dar asta nu inseamna ca trebuie sa stam stresati la fiecare pas ca vom fi atacati cu siguranta .. asa se poate ajunge la paranoia
Old 05-11-2008, 12:58   #96
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

nu e nevoie de asta bogdane, daca esti putin atent, presa si mijloacele media in genere abunda de "stiri de senzatie", crime, violuri, accidente. la o prima vedere poate parea o stire obiectiva, dar daca aduni cativa ani buni, aceasta maniera de informare continua a populatiei cred ca este un mijloc foarte sigur si eficient de generare a diferitelor psihoze, fobii si alte manifestari sociopate. nu vreau sa intru in "sfera teoriilor conspirationiste" dar....chiar sa fie totul intamplator? Exista metode subliminale de programare a activitatii creierului si a sistemului nervos, dar parca pe zi ce trece ele devin tot mai fatise, evidente. ...cred ca devin paranoic.
Old 05-11-2008, 14:41   #97
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Send a message via Yahoo to ciupanezu
interesanta gandire alex.dc crezi ca cineva ar vrea sa induca omul intr`o stare de psihoza,fobie ....?
Old 05-11-2008, 14:42   #98
cristi!!
Registered User

in tari straine lumea e civilizata dar la cartierele marginase i mai rau ca in romania
strazile is conduse de interlopi..ca si in romania in unele zone noi romani stam bn fata de alte tari in italia dupa ora 9 nu mai umbla aproape nimeni pe jos din cauza albanejilor si a romanilor:
Old 05-11-2008, 14:48   #99
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

Quote:
Originally Posted by ciupanezu
interesanta gandire alex.dc crezi ca cineva ar vrea sa induca omul intr`o stare de psihoza,fobie ....?

masele inconstiente sunt mai usor de condus, de dirijat in varii directii.
Old 05-11-2008, 14:53   #100
cristi!!
Registered User

criminalitatea e din ce in ce mai mare de la an la an

UITATIVA LA STIRILE PROTV DE LA 5 DIN CURIOZITATE
Old 05-11-2008, 15:33   #101
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Quote:
Te consideri membru al maselor inconstiente? eu unul nu!
Old 05-11-2008, 15:57   #102
cata91muscle
Registered User

intervin si eu putin...are foarte mare dreptate Alex in privinta maselor inconstiente...
acum cativa ani, cand eram pe cls a7-a, a venit la mine un coleg pt k aveam de facut un proiect pt la scoala
televizorul era ponit, pe stiri: "a fost prins capul retelei X care a talharit si jefuit o gramada de oameni...etc"
la care colegul imi spune: "ai auzit? ce betooon, as vrea sa fiu si yo ca ala, sa nu-mi pese de nimic, sa am 1000 de femei, bani ,masini si tot ce vreau io"
m-am facut k nu-l aud, crezand ca este doar un "vis de moment" ca si in copilarie cand vezi filme cu Superman si vrei sa fi ca el.
acum insa, pe clasa a11a, "visul" lui incepe sa se apropie cat mai mult de realitate...injura profesorii in fata,e in cea mai slaba clasa din liceu,a primit preaviz de exmatriculare, pe langa ca fumeaza si bea din belsug, cred k a si incercat anumite "substante", pleaca si vine acasa dupa cateva zile si ii duce pe ai sai la disperare
pana sa ajunga in stadiul asta, a inceput sa faca progresiv tot felul de tampenii....ca sa vedeti cum poate influenta mass-media si un anturaj nepotrivit o gandire "inconstienta"
Old 05-11-2008, 16:11   #103
BogdanMM
Registered User

BogdanMM's Avatar

Quote:
nu e nevoie de asta bogdane, daca esti putin atent, presa si mijloacele media in genere abunda de "stiri de senzatie", crime, violuri, accidente. la o prima vedere poate parea o stire obiectiva, dar daca aduni cativa ani buni, aceasta maniera de informare continua a populatiei cred ca este un mijloc foarte sigur si eficient de generare a diferitelor psihoze, fobii si alte manifestari sociopate. nu vreau sa intru in "sfera teoriilor conspirationiste" dar....chiar sa fie totul intamplator? Exista metode subliminale de programare a activitatii creierului si a sistemului nervos, dar parca pe zi ce trece ele devin tot mai fatise, evidente. ...cred ca devin paranoic.

sa nu uitam mass media ia aceste stiri pt a face raiting-uri, traisca Pro Tv-ul cu cele aproximativ 15 000 000 de euro incasate lunar din publicitate... acesta este nivelul tarii, la noi se pare ca nu ``sex sells`` ci mai degraba subiecte care nu au nevoie de mai mult de 2 neuroni pt a fi intelese ...
se stie ca mass-media este a 4 a putere in stat si cred ca are cea mai mare putere manipulativa dintre toate puterile, la noi inca nu si-au impuscat elevii profesorii si colegii prin scoli, nu s-au aruncat masini de comisari in aer, de catre mafie, inca nu sunt asasinate si reglari de conturi pur mafiote, la ordinea zilei ... inca ....
infractionalitatea inca nu este la cote ridicate.. inca ....
Old 05-11-2008, 16:16   #104
BogdanMM
Registered User

BogdanMM's Avatar

Quote:
Originally Posted by cristi!!
in tari straine lumea e civilizata dar la cartierele marginase i mai rau ca in romania
strazile is conduse de interlopi..ca si in romania in unele zone noi romani stam bn fata de alte tari in italia dupa ora 9 nu mai umbla aproape nimeni pe jos din cauza albanejilor si a romanilor:

stii ca 1% din PIBul italiei e facut de catre emigrantii romani care lucreaza cuforme legale ... sa fim seriosi... nu generaliza ... normal ca din tara au plecat cei care au stiut sa se ``descurce`` pt inceput ..... si acum suntem toti bagati in aceeasi oala nu? ..in cazul asta feriti-va de italieni ca sunt toti mafioti, toti musulamanii sigur sunt kamikazee si umbla cu bombe sa distruga cladiri inalte, si toti englezii sunt gentelmani )) ....
Old 05-11-2008, 18:32   #105
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
Originally Posted by Halter
dany nu stiu ce rost are sa le porti dupa tine dar poate nu te poti baza pe pumnu tau....asta este,eu nu sunt adeptu sa port asa ceva
oho, dar ma bazez inca foarte bine, am zis mai sus care este motivul: cand sunt mai multi. daca esti singur impotriva unui grup, poti sa fii si muhamad ali in tinerete ca tot vine unu pe la spate si te pocneste in ceafa de nu mai stii de tine. si oricum boxul, daca e sa il folosesc, il pun pe stanga...loviturile puternice le dau cu dreapta.
Old 05-11-2008, 18:42   #106
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
aici ai mare dreptate! din fericire, sunt imun la ce vad la tv. tot din fericire, parintii mei nu prea se uita (decat foarte rar, daca cumva deschid televizorul mai devreme) la stiri din astea. DIN NEFERICIRE, bunicii mei sunt "clienti fideli" stirilor Pro-Tv si de fiecare data cand afla ca vreau sa plec undeva, incep povestire : "ai grija pe unde mergi, ca am vazut la tv cum copii au fost [si aici o serie intreaga de "variante"]." discutia de genul tine minute in sir, eu tot dand din cap ca un magar ca sa-i fac sa termine mai repede si sa nu-mi mai piarda timpul. ei, DIN NEFERICIRE, stiu ca nu ma impresioneaza pe mine cu nimic si nu au autoritate asupra mea asa ca incep sa-i bage mamei mele prostii de acest gen in cap. mama este fricoasa de felul ei (de aici si hipertensiunea) si isi face tot felul de idei si posibile scenarii si incepe sa ezite sa ma lase sa ies intr-un astfel de moment. DIN FERICIRE, mama, desi fricoasa, are o ratiune uneori mai puternica ce ii dicteaza ca probabilitatea de a pati ceva este f. mica spre 0. si asa ma afecteaza pe mine stirile de la ora 5.
Old 06-11-2008, 08:44   #107
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

Quote:
Te consideri membru al maselor inconstiente? eu unul nu!

da, ma consider membru al maselor inconstiente.
Old 06-11-2008, 14:18   #108
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Quote:
da, ma consider membru al maselor inconstiente.
atunci nu te mai uita la televizor ...
Old 06-11-2008, 14:55   #109
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

Quote:
atunci nu te mai uita la televizor ...

nu am timp sa ma uit. dar oricum, multumesc pentru sfat.
Old 06-11-2008, 15:17   #110
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
nu am timp sa ma uit. dar oricum, multumesc pentru sfat.
mda si eu de cativa ani incoace nu am timp sa ma uit la tv decat seara, cand ma bag in pat. ma uit la mircea badea cat prind...aprox. jumatate de ora, apoi mai butonez putin pe celelalte posturi si inchid...dar oricum tv-ul nu ma atrage prea mult. cel putin filmele, nu. daca ma uit, ma uit la vreo emisiune de-a lui badea sau "codul lui oreste" sau destul de rar "sinteza zilei"...
Old 17-01-2009, 21:42   #111
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Oamenii sunt agresivi!Foarte agresivi.Foarte rar am vazut persoane care nu sunt agresive!Abia asteapta un subiect de cearta!
Iarna asta am fost la munte si intr`un bar am auzit o discutie intre doi prieteni sa zicem..unul ii spunea celuilalt "hai sa ne luam la tranta...am auzit ca ai facut lupte".celalalt a spus ca nu vrea....calm tipul.
Povestindu`i unui prieten ce am auzit...prietenul imi spune ca ar fi trebuit sa se ia la un calcul matematic,sa vedem atunci care mai vrea
Nici mie nu`mi place matematica....dar totusi violenta este o lipsa de ratiune!
Old 25-04-2009, 02:49   #112
ryan
Registered User

ryan's Avatar

Talking

chiar si in cazul insultelor sunt pro-agresivitate,deoarece furia acumulata va avea cu siguranta repercusiuni fie asupra ta fie asupra celor din jurul tau mult mai nefaste pe viitor.La un moment-dat vei reactiona agresiv,dar cum pragul furiei fiind trecut reactionare ar putea degenera intr-un act de violenta dus la un alt nivel.Imi aduc aminte ca in perioada liceului aveam un vechi 'amic' care facea zi de zi mistouri si injura nefondat,atat pe mine cat si pe alti colegi.Ca temperament sunt o fire sangvinica,ma enervez usor insa nu reactionez nici verbal nici fizic,tin in mine.Dupa vreo 2 ani de liceu in care-l tot suportasem,prin clasa a 10-a(venise si vremea in care ma apucasem de sala,ceea ce mi-a oferit un plus de incredere)decid sa pun capat insultelor.Astfel ca la ora de sport vine el la mine topaind ca nebunul in spatele meu sicanandu-ma verbal...Intr-un moment de furie explodez si ma intorc aruncand din toti rarunchii si toate fortele mele un pumn ,fix in nasul lui.Cred ca l-am aruncat 2 m pe spate.Initial ma speriasem deoarece nu misca,insa vazand cum incepe sa-i siruie sangele pe fata si cum incepe sa se vaite,ma linistesc.In zilele ce au urmat am avut o liniste sufleteasca si un sentiment de satisfactie profund.Iar insultele s-au transformat de la sine in respect)
ryan is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2009, 10:19   #113
Halter
Registered User

Halter's Avatar

Quote:
Originally Posted by ryan
chiar si in cazul insultelor sunt pro-agresivitate,deoarece furia acumulata va avea cu siguranta repercusiuni fie asupra ta fie asupra celor din jurul tau mult mai nefaste pe viitor.La un moment-dat vei reactiona agresiv,dar cum pragul furiei fiind trecut reactionare ar putea degenera intr-un act de violenta dus la un alt nivel.Imi aduc aminte ca in perioada liceului aveam un vechi 'amic' care facea zi de zi mistouri si injura nefondat,atat pe mine cat si pe alti colegi.Ca temperament sunt o fire sangvinica,ma enervez usor insa nu reactionez nici verbal nici fizic,tin in mine.Dupa vreo 2 ani de liceu in care-l tot suportasem,prin clasa a 10-a(venise si vremea in care ma apucasem de sala,ceea ce mi-a oferit un plus de incredere)decid sa pun capat insultelor.Astfel ca la ora de sport vine el la mine topaind ca nebunul in spatele meu sicanandu-ma verbal...Intr-un moment de furie explodez si ma intorc aruncand din toti rarunchii si toate fortele mele un pumn ,fix in nasul lui.Cred ca l-am aruncat 2 m pe spate.Initial ma speriasem deoarece nu misca,insa vazand cum incepe sa-i siruie sangele pe fata si cum incepe sa se vaite,ma linistesc.In zilele ce au urmat am avut o liniste sufleteasca si un sentiment de satisfactie profund.Iar insultele s-au transformat de la sine in respect)
acum cateva zile am avut si eu o experienta de genu tau la care am raspuns cu violenta trec prin fata unui bloc era ft cald afara si eram intr-un maie si aud pe unu din spate ba culturistule nu dai noroc cu mine?Nu mam intors mam dus unde aveam de dus cam dupa 5 minute ma intorc cu o fata iarasi prin fata blocului acela si il vad ca vine la mine si se pune in fata mea zice dai noroc cu mine eu stateam si ma uitam la el fix a facut o miscare nu stiu daca a vrut sa dea pt ca am reactionat prea rapid cu doi pumni in barba el cazand ca un sac de cartofi cu peste o banca cand dupa vreo 30-40 de m de mers mam uitat inapoi nici atunci nu era sculat de jos el fiind cu vreo 5 ani mai mare decat mine nam avut ce sa fac daca a trebuie sa raspund asa prima data lam ignorat a doua nu am mai facuto
Halter is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2009, 10:32   #114
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
Iar insultele s-au transformat de la sine in respect)
eu cred ca te considera un cretin
cei care fac misto-uri asa si doar injura, e clar ca sunt paraleli cu viata. tu, lovindu-l, i-ai aratat ca te ating glumele lui, deci el si-a atins scopul. ignorandu-l, s-ar fi oprit, dar sunt convins ca nici voi, ceilalti, nu-l lasati in pace, raspunzandu-i la insulte.
nu stiu, eu consider ca doar la pericol de contact fizic trebuie raspuns cu contact fizic.
Old 25-04-2009, 11:02   #115
Hel
Registered User

Hel's Avatar

Quote:
Originally Posted by Halter
acum cateva zile am avut si eu o experienta de genu tau la care am raspuns cu violenta trec prin fata unui bloc era ft cald afara si eram intr-un maie si aud pe unu din spate ba culturistule nu dai noroc cu mine?Nu mam intors mam dus unde aveam de dus cam dupa 5 minute ma intorc cu o fata iarasi prin fata blocului acela si il vad ca vine la mine si se pune in fata mea zice dai noroc cu mine eu stateam si ma uitam la el fix a facut o miscare nu stiu daca a vrut sa dea pt ca am reactionat prea rapid cu doi pumni in barba el cazand ca un sac de cartofi cu peste o banca cand dupa vreo 30-40 de m de mers mam uitat inapoi nici atunci nu era sculat de jos el fiind cu vreo 5 ani mai mare decat mine nam avut ce sa fac daca a trebuie sa raspund asa prima data lam ignorat a doua nu am mai facuto
Trebuia sa-i raspunzi cu "Hai noroc, sanatate", poate il faceai sa te salute mai de la distanta. Oricum i-ai facut un bine, n-o sa mai faca astfel de glume si cu alta lume care i-ar fi aplicat mai mult decat un pumn in aceasi situatie
-A man should be upright, not kept upright.
-The purpose of life is not to be on the side of the majority, but to escape the ranks of the insane.
~Marcus Aurelius

Hel is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2009, 11:26   #116
Halter
Registered User

Halter's Avatar

Quote:
Originally Posted by Hel
Trebuia sa-i raspunzi cu "Hai noroc, sanatate", poate il faceai sa te salute mai de la distanta. Oricum i-ai facut un bine, n-o sa mai faca astfel de glume si cu alta lume care i-ar fi aplicat mai mult decat un pumn in aceasi situatie
pai aia nu era prima abatere la el tot timpu zicea asa da nu il bagam in seama dadeam noroc cu el da atunci nu am mai stat la discutii le mai trebuie o lectie si la asti ziceau aia din fata de la bloc acuma sa vezi ca te taie leam zis sa vina la mine la poarta il astept cu cea mai mare placere in noaptea de inviere ma vazut nu a zis nimic se facea ca vb cu cineva pe acolo
Halter is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2009, 13:07   #117
ryan
Registered User

ryan's Avatar

Quote:
Originally Posted by AirDany
eu cred ca te considera un cretin
cei care fac misto-uri asa si doar injura, e clar ca sunt paraleli cu viata. tu, lovindu-l, i-ai aratat ca te ating glumele lui, deci el si-a atins scopul. ignorandu-l, s-ar fi oprit, dar sunt convins ca nici voi, ceilalti, nu-l lasati in pace, raspunzandu-i la insulte.
nu stiu, eu consider ca doar la pericol de contact fizic trebuie raspuns cu contact fizic.

Sincer d'aia nu mai pot eu,ca ma considera sau nu cretin,important pentru mine este ca l-am silit sa se comporte normal macar in preajma mea(asta a fost obiectivul).Am fost coleg cu tipul acela 4 ani de zile(ma si gandisem ca am reusit sa-l ignor 2 ani,inca 2 ani mi-ar fi doborat mie respectul de sine) iar glumele pe care le facea nu erau tocmai glume,erau injurii foarte obscene adresate nefondat in preajma oricui ma/ne aflam.Si sa te afli intr-o situatia cand stai cu prietena pe banca linistit in curtea liceului, si-ti apare un ciumpalac retard ca ala care sa te sacaie e neplacut orica ai incerca sa vorbesti cu el sau sa-l ignori.Plus ca avea si obiceiul sa traga parturi langa tine si sa fuga...Si decat sa-mi adauge el plusuri de frustrari zi de zi,mai bine sa-i rup eu lui cateva bucati din fata sa se invete minte pentru toata viata.
ryan is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2009, 13:59   #118
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
Sincer d'aia nu mai pot eu,ca ma considera sau nu cretin,important pentru mine este ca l-am silit sa se comporte normal macar in preajma mea(asta a fost obiectivul).Am fost coleg cu tipul acela 4 ani de zile(ma si gandisem ca am reusit sa-l ignor 2 ani,inca 2 ani mi-ar fi doborat mie respectul de sine) iar glumele pe care le facea nu erau tocmai glume,erau injurii foarte obscene adresate nefondat in preajma oricui ma/ne aflam.Si sa te afli intr-o situatia cand stai cu prietena pe banca linistit in curtea liceului, si-ti apare un ciumpalac retard ca ala care sa te sacaie e neplacut orica ai incerca sa vorbesti cu el sau sa-l ignori.Plus ca avea si obiceiul sa traga parturi langa tine si sa fuga...Si decat sa-mi adauge el plusuri de frustrari zi de zi,mai bine sa-i rup eu lui cateva bucati din fata sa se invete minte pentru toata viata.
initial am crezut ca era doar un mistocar putin exagerat, dar acum spui ca era de-a dreptul un magar. iti dau oarecum dreptate in cazul asta.
Old 30-04-2009, 20:51   #119
cristi!!
Registered User

cel mai bine este sa fi calm dar pregatit pentru orce situatie!
Old 03-05-2009, 11:32   #120
aideviatzame
Registered User

aideviatzame's Avatar

ie ie calm ).......... daca te enrveaza unu nu i face nimic decat SA IL BATZI PANA I SAR MUCI

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules