Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > ANTRENAMENT
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 03-06-2007, 17:28   #1
sheNE
Registered User

Vreau sa stiu daca ee bine ceeia ce fac ???

SALUT.Am 17 ani,1.82 m ,80 kg ma-m apucat de sala acuma 7 luni de zile .Pana acuma o luna de zile am facut doar numai de 3 ori pe saptamana si acuma merg zilni.Fac zilnic acela-si program (geno,indreptari,flotari la paralele,batterflys,tractiuni ingust la helcometru,gambe,abdomene)si o saptamana fac 30 si a-2-a saptamana fac 35 rep si doar a 3-a saptamana maresc greutatea.Vrea sa stiu daca ee bine ceeia ce fac .
sheNE is offline   Reply With Quote
Old 04-06-2007, 18:36   #2
comy
Registered User

Thumbs up

va sallut ... vreau sa intreb si eu ceva am auzit ca in momentul de fatza zerul este mai proteic ca oul ..... m-am apucat de 1 sapt de exercitii acasa ca nu am timp de sala , am 4 mese pe zi ..si mentionez ca fac in fiecare zi cate o grupa de muschii . credeti ca fac ceva treaba cu zerul .... am incercat si eu sa vad poate fac ceva randament... in timpul antrenamentului beau aprox 500ml praf de calciu si vitamina d3 amestecata in zer. ce ziceti ...fac ceva bun sau ma chiunui degeaba ,...nu de altceva dar n vreau sa iau proteine E-uri stiti doar ...vreau sa incerc ceva natural.... lapte carne oua deastea .... ma axez mult pe biceps si piept ... ... cat mi-ati recomanda sa fac un antrenament la o grupa de muschi...cat timp .....
comy is offline   Reply With Quote
Old 04-06-2007, 21:34   #3
yaz5
Registered User

pai si proteoinele sunt naturale daca asa vrei,sunt extrase a din oua,ba din soja,ba din carne...deci sunt naturale
yaz5 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2007, 16:11   #4
hieronymus
Registered User

pt. Comy:
eu nu as mai lua proteine, daca as fi in locul tau. 4 mese/zi pt. un program de antrenament acasa sunt suficiente. Antrenandu-te acasa nu ai cum sa faci un efort fizic asa de mare incat organsimul sa proceseze toate suplimentele, si daca nu le consumi pe toate, ele iti afecteaza ficatul, in special. Deci sau mergi la sala si iei suplimente, sau te antrenezi acasa si 4 mese/zi iti sunt suficiente.
hieronymus is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2007, 16:23   #5
hieronymus
Registered User

pt. Shene:

Faci f. prost ceea ce faci. In primul rand nici Mr. Olimpia nu merge de 7 ori la sala pe saptamana, si lui tot ii trebuie o zi de repaos. Eu zic ca te supraantrenezi, iti ajung 4, hai 5 sedinte pe saptamana, de max. 90 min.

In al doile rand nu e bine sa faci aceleasi exercitii in fiecare zi, sincer ma mir ca te mai tii pe picioare. Vad ca lucrezi toate grupele mari in 1 zi, faci si genu, si indreptari si flotari. Sfatul meu e sa lucrezi spate si bicepsi in ziua de luni, miercuri sa faci coapse, gambe, fesieri (tot trenul inferior) plus abdomen, vineri umeri si inca odata abdomen, iar sambata sa te ocupi de piept, tricepsi si antebrate. Duminica pauza.
Ti-am facut un program destul de solicitant, daca nu rezisti la el spune, si mai scadem din exercitii.
Ai grija, nu sta mai mult de 90min-100 min. la sala, daca stai mai mult muschiul nu mai raspunde la efort.
hieronymus is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules