Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > NUTRITIE
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 25-09-2008, 08:48   #31
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

daca ai fi avut putin creier in capu ala blond, ai fi stiut ca, cateva ore de somn pierdute se recupereaza in ani de zile si ti-ai dat si sg raspunsu, la varsta asta, chiar nu mai faci nimic.
Alessandro is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2008, 12:41   #32
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Nu e cazul sa te adresezi asa unei domnisoare!
Old 25-09-2008, 15:45   #33
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

Nu e cazu sa se adreseze cu "sa ma scutiti" cand cere un sfat!
Alessandro is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2008, 15:53   #34
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

De acord ,dar fetele sunt destul de rare pe forum si voi aveti un talent deosebit sa le indepartati, desi prezenta lor , ne face viata mai frumoasa!
Old 25-09-2008, 15:56   #35
cata91muscle
Registered User

nu cred k a jignit pe nimeni knd a spus "sa ma scutiti"
si oricum e cam nasol sa nu poti sa ai jobul acela pt 1 cm
pune-te si tu in locul ei
dak cineva ar incerca sa te consoleze k poti sa ii impresionezi si altcumva p aceia kre iti iau interviul pt job u ce ai zice?
in lumea asta sunt putini oameni kre vad si altceva in afara de aparente, cum ar fi sufletul si alte calitati
Old 25-09-2008, 16:33   #36
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
Originally Posted by cata91muscle
nu cred k a jignit pe nimeni knd a spus "sa ma scutiti"
si oricum e cam nasol sa nu poti sa ai jobul acela pt 1 cm
pune-te si tu in locul ei
dak cineva ar incerca sa te consoleze k poti sa ii impresionezi si altcumva p aceia kre iti iau interviul pt job u ce ai zice?
in lumea asta sunt putini oameni kre vad si altceva in afara de aparente, cum ar fi sufletul si alte calitati

1. legat de acel "sa ma scutiti", ce-i drept, e o atitudine cam nepotrivita avand in vedere ca cere sfaturi, dar, sincer, o cred ca e satula sa auda "sfaturi" dupa "sfaturi" de la alti insi. ii inteleg fustrarea legata de inaltime, avand si eu aceasta problema legata de un posibil viitor...diferenta e ca eu inca mai sper.

2.a) kamyaah, din ce ai spus, am dedus ca inaltimea este "proba" eliminatorie. ai spus ca nu vor inchide ochii. permite-mi sa te contrazic. daca si in politie, jandarmerie, armata se mai inchid ochii pentru cativa cm sub limita de 1.75, nu vad de ce te-ar refuza pe tine pentru 1cm, daca indeplinesti restul cerintelor.
b) ti-a pus la un moment dat Lukian o intrebare: vei fi masurata periodic sau doar o singura data la interviu? (poate ai raspuns, imi cer scuze daca nu am gasit) daca vei fi masurata o singura data, atunci considera ca aproape ai trecut
Old 25-09-2008, 20:25   #37
kamyaah
Registered User

Send a message via Yahoo to kamyaah
Acel 'scutiti-ma' nu era o jignire. Daca am jignit pe cineva imi cer scuze, nu a fost intentionat. Am intrat pe acest forum pentru a afla metode de a ma inalta cu 1 cm. Nu aveam nevoie de sfaturi de genu ca poate nu conteaza asa mult 1 cm, alte chestii conteaza mai mult sau poate inchid aia ochii. Nu tine cu minciuni, vrajeli, ochii frumosi si alte chestii la cei de la Etihad, cum tine la romani. Sunt niste oameni seriosi cu standarde inalte care vor exact ceea ce au cerut ei, orice altceva nu e bun. Unde altundeva era sa pun intrebarea asta daca nu aici?!
Voi fi masurata o singura data,la inceputul interviului, atat. Ori am inaltimea respectiva si merg mai departe ori nu o am si ma intorc acasa.
kamyaah is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2008, 20:33   #38
Lukian
Registered User

Send a message via Yahoo to Lukian
Poti sa incerci cu inot si stat atarnat la bara. De asemenea dimineata cand te trezesti spatiul dintre vertebrele este mai mare. Nu cred ca te vor ajuta nici un fel de alimente, suplimente sau medicamente deoarece cartilajele tale de crestere sunt deja inchise. La asta m-am referit cand am zis sa "trisezi". Oricum eu zic ca si daca te masori acasa si nu ai inaltimea exact cat trebuie, sa mergi totusi sa vezi acolo la fata locului ce se intampla si ce va fi va fi.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Lukian is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2008, 21:52   #39
Halter
Registered User

Halter's Avatar

nu mai are rost sa ne framantam atata ca de crescut oricum nu mai creste atat a fost cu crescutu
Halter is offline   Reply With Quote
Old 27-10-2008, 11:16   #40
cezzz
Registered User

cezzz's Avatar

parerea mea e ca numai ai ce sa faci.. ai putea in dimineata aia sa faci cateva exercitii de strercing si de detensionare a coloanei si cand iti faci pedichiura sa nu-ti cureti pielea de pe talpa poate te ajuta nu e la misto sunt unele persoane carora le creste stratu ala mai gros de 1cm...
Old 27-10-2008, 11:35   #41
BogdanMM
Registered User

BogdanMM's Avatar

metoda cu atarnatul pe bara mi se pare cea mai pertinenta, poate si cu o mica greutate ataranata de picioare.. sigur o sa iti lungesti ligamentele . o sa le faci mai flexibile si poate o sa iei 1 sau 2 cm in plus.. dar sunt sigur ca atunci cand nu o sa te mai atarni de bara .. o sa revii la inaltmea ulterioara .. dar daca spui ca tie iti trebuie doar pt o masuratoare.. e ok ....
am facut analogie pt ca ieri am vazut un documentar de ``lungire a penisului`` ... si era foarte simplu .... dupa o scurta incizie la nu stiu ce ligament .. pacientul era obligat sa stea cate 8 ore pe zi cu o greutate atarnta de penis... i s-a spus ca va avea o crestere de 1 cm .. dar daca nu va continua sa isi ``lungeasca`` penisul cu greutate .. va reveni la lungimea de dinainte .... e logica situatia
Old 27-10-2008, 14:54   #42
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

kamyaah, daca mai ai nevoie de acel centimetru contacteaza-ma in privat sau cum vrei tu. se rezolva fara probleme. va fi o solutie temporara dar daca ai nevoie doar la o masuratoare....nu ai de ce sa te temi. exista metode eficiente pentru problema ta.
Alex Popescu is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2008, 14:58   #43
Red Grant
Registered User

Unhappy 1 cm mic pt. ei, mare pt. mine!!! ;)

Salut....
Si eu am cam aceeasi problema. 18 ani, si am 169 cm. Mai tre` un amarat de cm pt. a se putea intra in "structuri".
Ce sa fac sa mai cresc cm-u ala!??? Acum iau si un supliment de vitamine care contin si L-arginina si voi merge sa la doctorul de familie sa vad...poate iau numai arginina pe langa suplimentul de vitamine. Apropo, mama mea are 1,60 si tata 1,73 , da` in ziua de azi copii depasesc parintii cu aprox 5-10 cm in inaltime . Am facut fotbal de performanta de la 8 ani pana la 15 ani, apoi am descoperit prostia numita INTERNET. Nu beau, nu fumez, dorm aprox. 8-10 ore/ noapte. Consum lapte, carne, cereale, paine, mananc aproape orice de 3-4 ori/ zi.
Astept raspunsuri! Va multumesc anticipat!
P.S: Am vazut ca stie cineva ceva "trucuri" pt. a "trisa" la masurare. Cine stie, rog frumos PM. E urgent si e foarte important!!!
Red Grant is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2008, 15:13   #44
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

in cat timp ai nevoie de acel centimetru?
Alex Popescu is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2008, 16:59   #45
Red Grant
Registered User

Pana vara viitoare..... :P
Old 01-11-2008, 22:31   #46
kamyaah
Registered User

Tipule! El te-a intrebat in cat timp ai nevoie de acel cm in plus ca are el e varianta f buna. Sa stii k am incercat-o si eu, cam incomoda da toti spun ca are efect asa ca o fac si eu. Eu inca nu stiu cand imi trebuie dar voi incep si eu. Dar vb mai mult cu domnul Alex Popesc iti v-a explica el totul. Numai bine si iti doresc cm-ul acela in plus atat cat mi-l doresc si eu mie
Old 02-11-2008, 10:23   #47
Red Grant
Registered User

In cat timp!?
Pana-n februarie, martie, aprilie.... Chestia e ca in Iulie am de mers...si imi tre` 170 cm....
Old 02-11-2008, 13:05   #48
kamyaah
Registered User

oho ai timp destul...ti-m spus i-a legatura cu domnul Alex Popescu sau daca nu scrie-mi un PM si iti povestesc eu.
Old 08-03-2009, 13:56   #49
Red Grant
Registered User

Salut....
Am revenit...
Vreau sa spun ca de cand am postat ultima oara aici am aceeasi inaltime (si au trecut 3 luni)....si mi-e teama ca nu o sa mai cresc....... (
Ce [email protected]@u mai pot sa fac..... (
Old 09-03-2009, 19:51   #50
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Pentru ce-ti trebuie cm ala in plus?
Old 09-03-2009, 20:03   #51
Halter
Registered User

Halter's Avatar

dc esti asa disperat dupa 1-2 cm sa iti para bine ca esti sanatos si nu esti ciung,olog....
Halter is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2009, 00:42   #52
SandraDora
Registered User

Salut,

Red Grant ai reusit? Daca da, te-as ruga frumos sa-mi spui si mie solutia.
Ti-as ramane tare recunoscatoare.

Multumesc
SandraDora is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2009, 02:44   #53
ingeru
Registered User

ingeru's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alessandro
la 23 de ani...ce sa mai faca ?

asa`i ... pana la 19-20 de ani stiu ca poti sa cresti ...totusi ... fa mai mult sport , inot , basket ... auzisem si ca tractiunile ajuta ... succes

ps : cica este un calciu care ajuta ... x-cal

Last edited by ingeru : 17-12-2009 at 02:47.
ingeru is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules