Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > NUTRITIE
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 22-03-2006, 17:11   #1
blue77max
Registered User

Send a message via Yahoo to blue77max
Angry

Va salut doctore!
Am 29 de ani, 1.68 m si 84 de kg. Am u slujba foarte sedentara, lucrez cate 10-12 ore pe zi la birou, si in ultimi 2 ani m am cam ingrasat. Nu ma deranjeaza asa tare asta daca nu faceam si burta. Acum m am hotarat 100 % sa fac ceva sa rezolv situatia asta. Am citit fel si fel de diete si programe de slabit,si sincer nu stiu cu ce sa incep. Deacea m am gandit sa cer parerea cuiva in domeniu, sa nu fac ceva sa imi dauneze sa ma trezesc ca mor in loc sa slabesc Nu am practicat nici un sport pentru ca muncesc mai tot timpul. Intrebarea mea este ce dieta sa tin pentru a nu mai pune grasime, ce alimente pot consuma? Nu vreau o dieta la sange pentru ca nu vreau sa castig nici un concurs, vreau doar sa slabesc vreo 10-15 kg si sa fac un program de antrenament sa arat si eu bine, ca acum vreo 10 ani. Vreau sa va spun ca pe timpul verii nu am timp de sala din cauza serviciului, dar iarna se poate. De acea mi am achizitionat in birou o masa de abdomene, o bicicleta medicala si niste greutati de 19 kg. Ce program de antrenament imi indicati sa tin saptamanal cu aceste aparate pentru a slabi, neavand alte conditii?
Tin sa va mai spun ca imi permit si suplimente nutritive, batoane sau alte chestii dar nu stiu ce sa aleg. Ma intereseaza chiar si un program nutritional personalizat daca se poate, cu cina trebuie sa iau legatura? Astept raspunsul dumneavoastra ca sa stiu cu ce sa incep ca vine vara si eu am burta!!
blue77max is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules