Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > LA TACLALE - forum
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Rate Thread Display Modes
Old 20-03-2014, 22:57   #1
andrey279
Registered User

Exclamation Competitie

Salut;
A-ți participat la competitii de bodybuilding/ fitness model?
Eu nu ,inca ) dar am planuri
andrey279 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2014, 21:08   #2
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Ai aici un link cu un concurs de juniori la care am participat acum 20 de ani

https://www.youtube.com/watch?v=NaXw...AqNTGhaT_AY2xw
Old 22-03-2014, 19:53   #3
andrey279
Registered User

frumos, bagai stero?
Old 22-03-2014, 20:12   #4
alezu2000
Registered User

ce bine aratati

cate cicluri?
Old 23-03-2014, 13:35   #5
BogdanTC
Registered User

Baga stereo, nu stero ) Mai rar mono si 3D.
BogdanTC is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2014, 13:40   #6
andrey279
Registered User

Quote:
Originally Posted by BogdanTC
Baga stereo, nu stero ) Mai rar mono si 3D.
Niciodata nu o sa bag steroizi.Mi se pare o greseala irevocabila.
Old 23-03-2014, 13:48   #7
BogdanTC
Registered User

Nu as spune ca este o greseala irevocabila.
Depinde ce obiectiv are fiecare.
Petru unii o poti numi o "greseala necesara" daca doresti. Iar pentru restul o poti numi "selectie naturala" Daca intelegi ce vreau sa spun. Deja o dam in offtopic Si cred ca dintre cei care sunt pe aici pe forum, cei activi, doar dl. Neagu a concurat. Asa ca nu te astepta la prea multe replay-uri.
Old 23-03-2014, 14:16   #8
alezu2000
Registered User

eu cred ca depinde de scop, cat esti dispus sa risti, cat esti de rabdator cand vine vorba de fizic etc.. astept reply-ul domnului Neagu sa ne lamureasca
Old 23-03-2014, 14:58   #9
andrey279
Registered User

Quote:
Originally Posted by alezu2000
eu cred ca depinde de scop, cat esti dispus sa risti, cat esti de rabdator cand vine vorba de fizic etc.. astept reply-ul domnului Neagu sa ne lamureasca

Imi place mult de Dennis Wolf a progresat enorm.De pe locul 8 a ajuns pe 5 ..etc si acum pe 3 la mr olimpya si a castigat arnold classic.Daca sucesul iti este asigurat normal ca ai baga.Dar 90% din culturistii romani nu o sa ajunga la un asa nivel.Iti trebuie bani multi si cunostinte.Eu sper sa pot concura in Octombrie la Miami Pro juniori 17-23 ani.Depinde cum ajung pana atunci.Daca nu ajung intr-o forma excelenta o sa mai astept 1 an.(fitness model)
Old 23-03-2014, 16:18   #10
cristik22
Registered User

Iti trebuie genetic in primul rand, daca n-ai genetic banii si cunostiintele = 0.Ia pune niste poze cu tine sa vedem cu ce te lauzi.
cristik22 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2014, 16:45   #11
andrey279
Registered User

Quote:
Originally Posted by cristik22
Iti trebuie genetic in primul rand, daca n-ai genetic banii si cunostiintele = 0.Ia pune niste poze cu tine sa vedem cu ce te lauzi.

Sunt o fire modesta )
si: Degeaba ai genetic daca nu ai bani )
Old 23-03-2014, 16:51   #12
cristik22
Registered User

Ma gandeam eu ca decat gura e de tine.
Old 23-03-2014, 16:53   #13
BogdanTC
Registered User

Chiar sunt curios sa vad niste poze.
Ca din vorbe e simplu e ii faci "retardati" pe unii precum Andrei Gogoase sau Andrei Ciur.
Old 23-03-2014, 17:38   #14
andrey279
Registered User

Am zis ca sunt retardati cei care baga steroizi fara sa concureze..etc ptc sunt persoane care baga doar sa arate bn.Le respect munca culturistilor si in general tuturor sportivilor ,doar ca sunt persoane care baga steroizi doar sa se afle in seama fara sa stie efectele secundare...

Last edited by andrey279 : 23-03-2014 at 17:45.
andrey279 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2014, 18:01   #15
alezu2000
Registered User

andrey..asteptam poze poate venim sa te sustinem din public la concurs
Old 23-03-2014, 18:11   #16
andrey279
Registered User

Quote:
andrey..asteptam poze poate venim sa te sustinem din public la concurs

)) hai ca asta a fost buna.Ps: nu sunt un copchil ectomorf ))
Old 23-03-2014, 18:16   #17
BogdanTC
Registered User

Hai cu pozele. Nu trebuie sa fii modest.
Old 23-03-2014, 18:32   #18
alezu2000
Registered User

facem cheta de aparat foto? sau asteptam sa te vedem dupa ce castigi?
Old 23-03-2014, 19:07   #19
andrey279
Registered User

http://s14.postimg.org/kd1p5z7pt/image.jpg
Old 23-03-2014, 19:16   #20
alezu2000
Registered User

nu e chiar poza la care ma asteptam eu..cel putin
Old 23-03-2014, 19:34   #21
andrey279
Registered User

Quote:
nu e chiar poza la care ma asteptam eu..cel putin

Pai eu particip la competitie de fitness model nu bodybuilder ) e diferenta..
Old 23-03-2014, 23:41   #22
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Aveam 20 de ani, eram junior, fusesem in lotul national cu 2 ani inainte, ma antrenam din greu deja de 7 ani si la acest concurs am fost testat si testul a iesit negativ.In toti anii cand am fost la lot sau pe scena la nationale am avut norocul sa fiu testat, probabil exista macar rezultatele pe hartie la centrul de medicina sportiva!Ce usor vorbiti aiurea de stero, fara sa ma cunoasteti macar unpic, dar asa e pe net ne tutuim si ne tragem de sireturi cu toata lumea!Eu fac sport de performanta de la 5 ani, la 7 ani eram campion pe Bucuresti la triatlon...da stiu, nu conteaza munca si ca pe vremea aceea stero era unul singur pe piata sigur bagam ca doar la 16 ani faceam impins cu 140kg si indreptari cu 160kg am jucat la Steaua in echipa de polo, pentru ca ne dadea dupa antrenament o ciocolata.Cati dintre voi cu cicluri in nas , proteine scumpe, amino faceti acum ce faceam eu la 16 ani cand carnea era o raritate in magazine?Da stiu e mai comod sa arunci cu vorbe decat sa muncesti, ai o justificare, eu nu bag sunt natural...am concurat prima data in 1987 la bb si aveam 51kg, iar primii aminoacizi i-am vazut la cineva in 1993...asa ca shut the fuck up!Eu la 14 ani mergeam la sala pe bicicleta cate 9km dus si 9 intors si caram mobila, ca sa am bani de mancare si voi vorbiti de steroizi..intrebati-va mucosilor parintii cum era viata in anii 90 si pe urma aruncati cu vorbe prostesti...unii nici nu va nascuseti pe vremea aia!Nu existau suplimente in Ro, salariul era 50 de $ pe luna si munceam toti pe mancare, cine naiba se gandea atunci la stero???
Old 24-03-2014, 00:37   #23
cristik22
Registered User

Nu se merita sa va bateti capul explicandu-le, ei habar n-au despre performantele extraordinare ale romanilor in materie de culturism, doar arunca aiurea cu vorbe.Era alta disciplina odata, alta mentalitate...acum toti te critica si se uita cu invidie la tine, nestiind cat de mult ai muncit sa ajungi la acele rezultate si cate sacrificii ai facut...
Old 24-03-2014, 00:44   #24
andrey279
Registered User

Quote:
Originally Posted by cristik22
Nu se merita sa va bateti capul explicandu-le, ei habar n-au despre performantele extraordinare ale romanilor in materie de culturism, doar arunca aiurea cu vorbe.Era alta disciplina odata, alta mentalitate...acum toti te critica si se uita cu invidie la tine, nestiind cat de mult ai muncit sa ajungi la acele rezultate si cate sacrificii ai facut...

Eu doar am intrebat.Nu am zis ca a luat sau ca nu a luat.Si erau steroizi pe atunci,dar nu cred ca in Romania era usor de obtinut avand in vedere ca in 89 era Ceausescu la conducere.Repet apreciez orice sportiv.Ca sa fii campion ai de munca si nici un sport de performanta nu e usor.Imi cer scuze daca am dat de inteles ca va acuz ca a-ti luat "ceva".
Old 24-03-2014, 01:24   #25
RoyalCobra
Registered User

Oricum e problema fiecaruia ce face cu corpul lui si nu ar trebui judecat indiferent de ce face.
RoyalCobra is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2014, 07:32   #26
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Asa este e inutil sa-ti impartasesti experienta, pentru ca oamenii mereu au tendinta sa iti gaseasca pete, in loc sa fie interesati de cum ai obtinut performanta.Si da in anii 90 lupta se dadea pentru mancare, asa era viata atunci, am muncit 4 luni ca sa imi pot cumpara 2 cutii de proteine Weider pentru acel concurs...insa munceam din greu la antrenamenete, faceam 2 pe zi si eram student la facultate la zi, desi eram campion purtam o singura pereche de adidasi si pe strada si la antrenament si la munca...discutia e inutila, nimeni nu a adus in discutie munca si determinarea aici!
Old 27-03-2014, 13:27   #27
M101
Registered User

Quote:
Originally Posted by Cristian Neagu
Asa este e inutil sa-ti impartasesti experienta, pentru ca oamenii mereu au tendinta sa iti gaseasca pete, in loc sa fie interesati de cum ai obtinut performanta.Si da in anii 90 lupta se dadea pentru mancare, asa era viata atunci, am muncit 4 luni ca sa imi pot cumpara 2 cutii de proteine Weider pentru acel concurs...insa munceam din greu la antrenamenete, faceam 2 pe zi si eram student la facultate la zi, desi eram campion purtam o singura pereche de adidasi si pe strada si la antrenament si la munca...discutia e inutila, nimeni nu a adus in discutie munca si determinarea aici!
Degeaba stai domne' sa le explici la astia,ei le stiu pe toate nu-s inapoiati....ei folisesc acum proteine din carne de vita si pre-work-out-uri si cate si mai cate....degeaba baga impins cu 60 de kile dar ei ''e la moda'',nu tu mister Neagu,degeaba impingeai mataluta 140 de kg la o varsta la care ei nici nu stau bine in picioare....nu esti primit in cercul de prieteni,mr Neagu,ca nu bagai ''cicluri'' si purtai aceleasi haine )))
Acum serios vorbind,posturile dvs sunt foarte ok si sunt convins ca-s unii care apreciaza,eu sunt unul! Imi aduc aminte ca in urma cu 6 ani,junior fiind,am participat la un concurs dupa ce mi-am vandut adidasii cei noi primiti cadou de ziua mea ca sa am bani sa-mi iau bilet dus-intors pana la competitie,sapam fundatii la case si seara mergeam la antrenament,imi cumparam branza de la tarani sa am ''proteine'' inainte de concurs.

Last edited by M101 : 27-03-2014 at 13:32.
M101 is offline   Reply With Quote
Old 27-03-2014, 19:51   #28
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Quote:
Originally Posted by M101
Degeaba stai domne' sa le explici la astia,ei le stiu pe toate nu-s inapoiati....ei folisesc acum proteine din carne de vita si pre-work-out-uri si cate si mai cate....degeaba baga impins cu 60 de kile dar ei ''e la moda'',nu tu mister Neagu,degeaba impingeai mataluta 140 de kg la o varsta la care ei nici nu stau bine in picioare....nu esti primit in cercul de prieteni,mr Neagu,ca nu bagai ''cicluri'' si purtai aceleasi haine )))
Acum serios vorbind,posturile dvs sunt foarte ok si sunt convins ca-s unii care apreciaza,eu sunt unul! Imi aduc aminte ca in urma cu 6 ani,junior fiind,am participat la un concurs dupa ce mi-am vandut adidasii cei noi primiti cadou de ziua mea ca sa am bani sa-mi iau bilet dus-intors pana la competitie,sapam fundatii la case si seara mergeam la antrenament,imi cumparam branza de la tarani sa am ''proteine'' inainte de concurs.

Multumesc!
Old 19-04-2016, 18:13   #29
superady88
Registered User

As avea vreo sansa anul asta,sau sa mai astept?

Asta e o poza de-a mea de saptamana trecuta.Nu am greutate mare pe cantar,dar de striat ma mai pot stria.Voiam sa stiu daca as putea spera sa pot concura anul asta,fara sa fiu penibil,nu ma intereseaza locul obtinut.Daca e cazul,mai am timp sa ma pregatesc,sau pot incerca la anul,sau si mai tarziu.As vrea parerea d-lui prof. Cristi Neagu,asta e tot ce am obtinut de capul meu(poate e putin,dar atat am putut deocamdata).Eu apreciez pe oricine arata mai bine dacat mine,am tot respectul.O sa pun si cu picioarele.Astept raspuns,numai bine!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	13006629_1025783010825280_8523146164414904565_n.jpg
Views:	63
Size:	57.3 KB
ID:	1674  
superady88 is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2016, 08:58   #30
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Salut Adi.Sfatulmeu e sa tragi la clasic sau la Men Phisique.Pt bb iti mai trebuie masa.Nu te faci de ras, doar ca incordarea muschilor nu trebuie sa se citeasca pe fata ta in poze.Incearca sa zambesti in poze, e greu dar se invata exersand.

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules