Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > NUTRITIE
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 05-07-2005, 19:22   #1
georgike
Registered User

Unhappy :(

Am aproape 18 ani, 64 kg si 1,80 inaltime. Merg la sala de 2 ani neregulat... cam 1 luna din 4. Mananc destul de mult si echilibrat proteine, carb. si lipide dar fara rezultate miraculoase. Desigur am castigat cateva kg dar f incet. Un prieten de-al meu impreuna cu care am mers la sala care arata aproximativ ca mine , pe langa alimentatia naturala a luat naposim 2 tablete pe zi intr-o luna dupa care nu a mai folosit in perioada de pauza aprox 3 luni si acum el are 72 de kg fara grasime...
Eu l-am intreabt pe instructorul nostru de la sala si m-a sfatuit sa nu o fac, ca ma joc cu sanatatea mea. Eu nu am avut nici o problema grava de sanatate de cand ma stiu, nu sunt inconstient dar m-am saturat sa fiu slab. Ce ma sfatuiti sa fac?
Am incercat sa iau concentrate proteice dar am fost asa de scarbit de gust ca am aruncat cutia. Continutul nu s-a dizolvat ci au ramas cocoloase. Asa este normal sau era produsul expirat?
Ce suplimente imi recomadati care sa aiba ungust pe care sa-l pot tolera ,dar de putinii bani de care dispun?
Sunteti singura persoana in momentul de fata care ma poate lamurii si sper ca ma o sa ma ajutati
georgike is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2005, 10:19   #2
Dr.S.Damian

Exista o multime de suplimente pe piata, asa ca ai de unde alege.
Eu as zice sa incerci Performant Mass, dar nu-l face numai cu apa, ci cu iaurt, musli, eventual o lingurita de Nesquik sau miere.
Rezulta un amestec foarte bun. Oricum, cu timpul te inveti cu gustul suplimentelor, asa ca nu te lasa.
Totusi nu uita, alimentatia este partea cea mai importanta. Invata sa te hranesti cum trebuie. Ai nevoie de 3000-3500 kcal pe zi.
  Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules