Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > NUTRITIE
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 21-12-2004, 11:40   #1
Vicky

vreau sa slabesc

Am 18 ani si 70kg la 1.70.Problema mea este ca slabesc fffffoarte greu si nu prea am vointa!In 2003 am incercat sa slabesc asa cum m-a dus pe mine capul.Nu prea mai mancam si incepusem sa am niste dureri ingrozitoare de stomac(ulcer probabil).Dupa aceea am iceput sa mananc salata(rosii,morcovi,ridichi,castraveti etc)cu bucati de carne de pui sau de vita si in 5 luni am slabit 8kg.Dupa ce m-am plictisit am inceput sa ma ingras si oricat am mai incercat dupa aceea nu am mai reusit sa tin cura mai mult de cateva saptamani.Acum sunt hotarata ca incepand cu 1ianuarie sa slabesc din nou folosind aceeasi metoda(cu salata)si batoanele pt slabit.Problema mea este ca anul viitor(2005)trebuie sa dau BAC-ul si vreau sa-mi spuneti daca din cauza curei voi avea probleme(dureri de cap,lipsa de concentrare,voi invata mai greu,ma voi simti obosita etc)
  Reply With Quote
Old 23-12-2004, 18:27   #2
Dr.S.Damian

Daca te infometezi si/sau nu iti asiguri toti nutrientii necesari este posibil sa ai probleme de acest gen.
De aceea incearca sa ai un regim alimentar din care sa nu iti lipseasca alimentele de baza (lapte, carne, oua, legume, fructe, cereale), insa mergi pe varianta fara grasimi si in cantitati moderate. De asemenea, fa cat mai multa miscare!
  Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules