Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > ORICE ALTCEVA
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 20-07-2005, 14:25   #1
oana

electrostimulare

Buna ziua!
Dati-mi va rog o parere pertinenta despre aceasta activitate.
Are contraindicatii?
Va multumesc,
Oana
  Reply With Quote
Old 20-07-2005, 20:59   #2
Dr.S.Damian

Depinde cu ce scop o folosesti si ce asteptari ai in legatura cu acest procedeu.
  Reply With Quote
Old 21-07-2005, 11:53   #3
Oana

Question

Am sa fiu mai explicita.Ma refer la folosirea aparatului in scopul slabirii.In ce masura poti sa scazi in cm.?Daca se diminueaza celulita si daca are contraindicatii sau efecte adverse.Stiu ca e de preferat sa faci un sport dar fitnessul nu ma atrage iar ce mi-as dori sa fac nu am posibilitati din cauza programului si al orasului in care m-am mutat si voi locui o perioada.
Sint adepta miscarii si de aceea merg de 5 ori pe saptamina pe jos circa 8-9 km./zi.Nu-mi plac curele de infometare si nici nu cred in ele si de aceea consider oportuna suplimentarea miscarii cu ceva pt.a slabi mai repede.
Va multumesc,
Oana
  Reply With Quote
Old 22-07-2005, 17:59   #4
Dr.S.Damian

Electrostimularea are efect asupra musculaturii. Ii creste intr-o oarecare masura tonusul si astfel muschii au un aspect mai ferm.
In legatura cu celulita se foloseste electrolipoliza. Unii spun ca are efect. Nu am experienta cu asa ceva, deci nu pot sa ma pronunt.
  Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules