Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > SEX
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

View Poll Results: Cum stati cu frecventa?
de 2 ori sau mai mult pe zi 34 12.36%
1/zi 27 9.82%
2-6 ori pe saptamana 109 39.64%
o data pe saptamana 46 16.73%
se poate si mai rau? 59 21.45%
Voters: 275. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 20 votes, 4.80 average. Display Modes
Old 01-02-2010, 16:57   #181
Praetorian
Registered User

Citesc de ceva timp acest forum dar, este prima oara cand indraznesc sa scriu ceva..... In primul rand multumesc pt cont, iar in al 2-lea, am citit ce scriu oamenii p-aici, in special Ioana... Si in momentul asta rad de nu mai pot )))))))). Ioana da-mi voie sa-ti spun ca bati campii rau de tot, sa ajungi la o asemenea "performanta", iti trebuiesc niste ani (cam multi) de studiu, nu tot ce zboara se si mananca (mai zboara si avioane, elicoptere, etc etc), daca tu ai citit pe undeva ca se poate ajunge la o asemenea performanta, asta nu inseamna ca al tau prieten cunoaste tehnicile necesare(sunt unii care studiaza de ani, poate zeci de ani), sa ajunga sa stapaneasca aceste tehnici. Sunt multi copii frustrati care au vazut prea multe filme, emisiuni la "discovery" si vor sa se umfle si ei in pene putin. In alta ordine de idei, inca odata multumesc d-lui Neagu pt acest forum...
Praetorian is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 10:15   #182
Denis17
Banned

Denis17's Avatar

Am pus "2-6 ori pe saptamana" ca nu gasesc nicaieri de 2x ori in weekend In timpul saptamanii amandoi suntem acaparati de facultate si...
Old 22-11-2010, 20:13   #183
bogdan01
Registered User

bogdan01's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dr.S.Damian
Din cate am citit eu, nu e chiar asa o mare legatura intre secretia de testosteron si ejaculare... oricum prin ejaculare nu se elimina testosteron (in afara corpului)...
In timpul actului sexual exista o fluctuatie a secretriei, cu un varf in momentul orgasmului (parca...).
Am citit o carte legata de abstinenta de la ejaculare (v-am mai zis eu despre asta, o carte scrisa de un indian Mantak Chia) si la momentul respectiv mi s-a parut o prostie, mai ales ca mi se pareau ridicole exercitiile propuse acolo (sa te masturbezi de nu stiu cate ori pe zi si sa iti inhibi ejacularea etc.), insa acum am inceput sa privesc cu alti ochi problema. Eu fac specializare in acupunctura si practic invatam acolo structura energetica a organismului (pe care noi occidentalii nici nu o banuim si mare greseala facem). Ne nastem cu o cantitate de energie mostenita le la parinti, energie ancestrala, care nu poate fi reinnoita. Teoretic energia asta ar trebui sa ne ajunga pentru 100-150 de ani de viata, cu condita sa stim sa o conservam. O cale prin care se pierde o mica parte din aceasta energie este ejacularea.
De aici se nasc niste intrebari...
Problema e ca nu am si raspunsuri pentru ele.
Ma supara faptul ca suntem atat de prinsi in maruntisurile cotidiene, incat nu mai putem sa ne concentram pe problemele mari si cu adevarat importante.
'se pierde putina energie' -- iti pot spune ca se pierde destula energie...nici eu nu in credeam pe tata cand imi spunea sa imi conserv energia si ca un barbat e barbat can isi tine scula in pantaloni.. tind sa cred ca are dreptate ..
bogdan01 is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2012, 05:08   #184
otto
Registered User

Cu fosta ii placea putin si multe. Cu fosta-fosta ii placea pana dimineata. Depinde.
otto is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules