Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > SEX
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

View Poll Results: Cum stati cu frecventa?
de 2 ori sau mai mult pe zi 34 12.36%
1/zi 27 9.82%
2-6 ori pe saptamana 109 39.64%
o data pe saptamana 46 16.73%
se poate si mai rau? 59 21.45%
Voters: 275. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 20 votes, 4.80 average. Display Modes
Old 28-12-2005, 11:37   #91
ioanna
Registered User

in primul rand, daca nu iubesti femeia cu care faci dragoste, e ca si cum ai face dragoste cu un lemn...nu e nimic intersant...deci pana nu inveti sa iubesti si sa respecti, sorry, dar nu se poate. lumea vrea sa-si imbunatateasca performantele, dar nu conteaza durata, cat calitatea. daca tu vezi femeia ca pe un obiect(sau ea pe tine), n-ai sa ajungi niciodata sa te contopesti cu esenta ei...e dificil de inteles pt ca oamenii din ziua de azi se limiteaza la aparente. aceste lucruri nu pot fi predate ca la scoala pt ca tine de dimensiunea spirituala a fiecaruia. unu limitat, mediocru ar zice "uite ba, ce se lauda tampitii astia cu 6 ore" asta pt ca de jos, de unde e el, nu se poate ajunge usor acolo unde au ajuns altii prin efort spiritual. e nevoie de introspectii, de cunoasterea sinelui, bla blauri de astea...nu trebuie neaparat sa faci tantra sau mai stiu eu ce, e nevoie de implicarea a tot ceea ce esti tu ca fiinta umana.cand se va intelege asta, veti putea trece la nivelul urmator nu vreau sa par ca dau lectii, dar lumea trebuie sa inteleaga ca in spatele acestor 6 ore pe care noi doi nici nu le-am sesizat, exista o descoperire a celuilalt din toate punctele de vedere...

signature-ul meu nu se refera la ce crezi tu...se refera la sport, la culturism si fitness si ideea ca in fiecare zi cand te uiti in oglinda, trebuie sa vezi un mare campion, chiar daca mai ai multe de parcurs si esti la inceput. optimismul si increderea in sine sunt combustibilul si baza succesului de maine...

Last edited by ioanna : 28-12-2005 at 11:41.
ioanna is offline   Reply With Quote
Old 28-12-2005, 15:20   #92
Satanique
Registered User

"combinata" ai spus?
Nu e prea frumos.... si mai scrii de dragoste pentru a putea face 6 ore de stat in "cap" .... puteai scrie ... iubita sau orice altceva decat "combinata". Si poate ca nu ar mai trebui sa vb asa de mult despre asta. Pentru tine si pentru relatia ta...
Uit, eu sunt interesat cum te mentii asa frumoasa la trup ... ma intereseaza metodele tale de antrenament dar mai ales alimentatia. Pentru IUBITA MEA. :]
Old 28-12-2005, 18:33   #93
ioanna
Registered User

stiu ca suna urat "combinata", dar multi folosesc termenii astia, din pacate...multumesc de compliment, si eu as vrea sa nu mai vb, a fost greseala mea ca am pomenit, n-am crezut ca iese asa tam-tam! cum ma mentin? simplu si greu in acelasi timp...am antrenament de fitness de 5 ori pe saptamana si de 3 ori antrenament de kick box. e greu si pt mine un asa program, dar le mai alternez, cand nu am starea sa fac sala, merg sa dau la sac si invers. mananc foarte mult, n-ar trebui nimeni sa se ia dupa mine,doar ectomorfii poate, asta de cand mi-am marit greutatile. mananc insa lucruri sanatoase, dar fac exces de ele pt ca tot la 2 ore mor de foame!
Old 29-12-2005, 22:33   #94
Kyokushin
Bounce Bounce... :)

Kyokushin's Avatar

Sat... salut!

vad ca te-ai intors omule... "din vorba"...

e bine ca ai revenit cu forte noi, cu mai putina ironie si sarcasm...

Spor!
Old 15-02-2006, 12:48   #95
Nicusor
Registered User

6 ore? si ai avut orgasme d-alea faine cervico-uterine? el a avut orgasme d-alea faine fara ejaculare?
Nicusor is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2006, 13:25   #96
ioanna
Registered User

Quote:
Originally Posted by Nicusor
6 ore? si ai avut orgasme d-alea faine cervico-uterine? el a avut orgasme d-alea faine fara ejaculare?

vezi, aici se face greseala din start: daca cauti satisfactia proprie, ordinara in a face dragoste si sa ai orgasme ca in filme, nu o sa le ai...tocmai pt ca le vrei si ti le planuiesti...de aia sunt oameni care nu au orgasm(in special femeile)lasa-te purtat de intregul tau eu, contopeste-te cu persoana iubita...a face dragoste trebuie privit ca o regenerare catarctica spirituala si trupeasca...
Old 15-02-2006, 14:34   #97
Nicusor
Registered User

Pai eu chiar de aia intrebam, ca mam gandit ca atzi facut 6 ore de sport de rezistentza.
Old 15-02-2006, 16:20   #98
ioanna
Registered User

daca gandesti asa, n-are rost sa continuam discutia.
Old 15-02-2006, 18:51   #99
Nicusor
Registered User

Pai stai umpic... mie mi s-a parut ca te-ai cam dat mare ca barbatutau o face 6 ore. Daca nu a reusit sa aiba orgasme fara ejaculare, tot ce a facut e o partida de sex obisnuit, dar care a durat 6 ore=rezistentza fizica! Asta cam orice barbat care are andurantza fizica poate face...
Old 16-02-2006, 20:30   #100
ioanna
Registered User

[quote=Nicusor]Pai stai umpic... mie mi s-a parut ca te-ai cam dat mare ca barbatutau o face 6 ore. Daca nu a reusit sa aiba orgasme fara ejaculare, tot ce a facut e o partida de sex obisnuit, dar care a durat 6 ore=rezistentza fizica! Asta cam orice barbat care are andurantza fizica poate face...[/QUOTE

ce ingust gandesti, omule. n-are rsot sa continui discutia cu cineva care daca aude ceva diferit, o categoriseste imediat ca fiind "ca ma dau mare". ma enerveaza atitudinea asta in general la oamenii care nu acorda nici o sansa, ci pun o eticheta fara drept de apel. m-am saturat de genu asta de mediocritati.eu vorbeam cu tine de la un nivel la care credeam ca ma intelegi, gen experiente spirituale, ceva mai profund, si tu vii cu intrebari de genu daca am orgasme cervico-uterine la care eu iti raspund intr-un mod cat se poate de clar cum ca totul este dincolo de simturi si mai vii si imi zici dupa aia ca ma dau mare. de ce categorisesti ceva ce nu poti intelege?de ce negi ceva ce exista si daca este peste puterile tale de intelegere, vulgarizezi acest lucru care e menit sa fie sublim? stiai ca chinezii au orgasm 30 min? cum fac, prin "sport de performanta"? nu, pt ca inteleg ca a face dragoste inseamna mai mult decat sa nu ejaculezi sau sa ai orgasm cervico-uterin...a afce dragoste nu inseamna a f*** si gata. dar daca nu poti intelege acest lucru cu sufletul si cu spiritul, continua sa zaci in nestiinta si in trufia asta de a crede ca poti categorisi orice ca fiind prostie pt ca TU nu poti intelege dincolo de limitele tale. e drept ca eu am inceput acest topic zicand ca al meu rezista 6 ore, dar am zis-o pt a arata ca exista si a face dragoste ca spirit si suflet dincolo de dimensiunea temporala (de aceea am pierdut notiunea timpului) si dincolo de material. stiam ca nu voi fi inteleasa, dar speram ca ideea va fi tratata cu mai multa maturitate. intr-devar a fost greseala mea ca am spus treaba asta si acum, cei ca tine, cu tot respectul, ma fac sa regret ca am inceput o astfel de discutie...
Old 16-02-2006, 22:08   #101
Nicusor
Registered User

TU ai scris ca a fost 6 ore... ce zici?
Old 16-02-2006, 22:26   #102
Nicusor
Registered User

Cum ai depasit notiunea temporala, cand zici ca ai facuto 6 ore? E interesant.
Old 16-02-2006, 22:29   #103
Nicusor
Registered User

Eu nu team tratat pe tine cu imaturitate, ci te-am tratat exact cum neai tratat tu pe noi astia nerezistentzii...
Old 17-02-2006, 12:44   #104
Nicusor
Registered User

Sau sa-ti zic altceva : Nu e important cum faci dragoste, ci sa stii ca a face dragoste consta in mai mult decat a face dragoste. Poate asa ceva vroiai sa zici?
Old 17-02-2006, 18:03   #105
ioanna
Registered User

am pierdut notiunea timpului IN TIMPUL actului si dupa aceea am vazut ca au trecut 6 ore. sport de anduranta este pt cei care nu inteleg. eu nu v-am tratat nicicum, doar am vrut sa subliniez ca exista si altfel de facut dragoste decat ca o intrecere cine termina primul. si da, nu a ejaculat in alea 6 ore...asta nu inseamna ca ceilalti nu pot sau nu stiu cum sa faca dragoste doar ca ii tine 30 min!doar ca exista anumite principii pe care le cunosc numai antrenorii de arte martiale cum este prietenul meu si pe care le aplica in astfel de momente. nu subestimez sau imi bat joc de nimeni relatand lucrul asta!stie de exemplu cum sa ia sau sa dea energie, fie pozitiva sau negativa. cunosc multi antrenori de arte martiale care cunosc astfel de principii. de ex, la o sala era un antrenor care ma privea ciudat, in treacat,foarte des, nu stiam ce vrea,dar cand am ajuns acasa,m-a cuprins un sentiment de framantare, de dorinta...al meu mi-a zis ca tipu de la sala mi-a indus energie negativa, mi s-a bagat in subconstient. din ferciire, a reusit sa-mi ia enrgia asta.lucru asta arata ca voi, ceilalti, nu sunteti mai putin norocosi sau mai stiu eu ce, doar ca al meu e mai ciudat.repet, am spus asta pt arata ca exista si astfel de oameni, nu neparat mai buni, ci DIFERITI. de ce sa eliminam ideea ca exista si oameni altfel decat cei obisnuiti si sa nu acceptam?eu am afirmat lucrul asta cu seninatate si fara nici cea mai mica dorinta de a-i denigra pe ceilalti sau a ma da mare. ca regula, urasc aroganta gratuita, deci in cazul meu, nu este si nu va fi cazul niciodata sa ma laud pt ca detest lucrul acesta.
Old 17-02-2006, 19:38   #106
VIOREL67
pilot trolebuz

VIOREL67's Avatar

mda...te apropi de spirala

eu nu vad ce zmecherie este sa ma uit la ceas si sa ma tin cat de mult pot..singura cale este sa fie sublim/fantastic/bestial si amandoi odata...spalat..si iar..pana sea consum apa ..rece

Old 17-02-2006, 20:29   #107
ioanna
Registered User

nu e vorba ca se tine in el, Doamne Dumnezeule, parca vorbesc cu peretii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! e o chestie de concentrare pe care nici eu nu o stiu nu se abtine ca atunci cand te abtii de la pishoo
Old 17-02-2006, 21:19   #108
Nicusor
Registered User

Da sa stii ca asa mi s-a parut ca ai vorbit, cu o arogantza de aia subtila :P
Cat despre mine, o singura data am avut orgasm de ala(fara sa vreau), dupa vreo ora de placeri, de il simtzeam prin tot corpul si a durat cateva minute(cred). Interesant ca de atunci am mai incercat asa, da cred am incercat prea tare ca n-am mai putut...
Old 17-02-2006, 22:38   #109
VIOREL67
pilot trolebuz

VIOREL67's Avatar

sa nu ma intelegi gresit...in fond eu nu judec pe nimeni dar stiu ce simt doar...EU
nu este problema sa "ti"..dar daca esti concentrat si pe romaneste sa simti fiecare particula a partenerei timpul este mult mai scurt..asta depinde de mai multi factori..
daca in timp ce fac(nu facem) ma uit la actualitati sau la un film de actiune..stau ceva mult mai mult...nu dau ore sau minute..ca nu asta este scopul...
inca o data ma refer strict la ce simti....Daca este Pamela Anderson sau Lopeaza..pe cuvant ca merg pana dimineata saptamana viitoare..dar de 10000 de ori...
Old 18-02-2006, 15:14   #110
ioanna
Registered User

pai si eu asta zic ca nu conteaza timpul, conteaza ceilalti factori, dar am mentionat treaba cu 6 ore pt ca era o curiozitate.mie nici acum nu-mi vine sa cred, cateodata, ca poate dura un act atat de mult, dar iata ca dureaza. pt unele fete, mai ales la sex oral ar fi tortura pura sa ai un asemenea specimen pe care il tine cateva ore. nu fiecare act il tine 6 ore, sa fie clar, depinde de imprejurari, daca e odihint sau obosit eic. noi doi nu stam impreuna si o facem ba cand nu sunt ai mei acasa, ba prin alte parti si stam cu frica in san sa nu fim prinsi sau sa nu ajunga parintii ca bani de hotel mai greu oricum, nu vreau sa se inteleaga gresit ca il ridic in slavi pe preietenul meu, repet, am vrut sa imparatasesc cu voi treaba asta ca sa vb pe tema asta, doar atat. nu vroiam sa tin pt mine un lucru atat de neobisnuit, atata tot. poate va intra si el intr-o zi aici sa va spuna mai multe, deocamdata are examene
Old 23-02-2006, 23:02   #111
ourascpeioanna

ioanna sa iti tii ideile despre sex pentru tine si in legatura cu acele 6 ore... ma intreb daca nu s-a tocit de tot cocostarcul tau.... am citi posturile tale si am inteles ceva: esti o copila prostuta care se crede desteapta sicare isi va da seama(sper) peste cat mai putin timp(sper) ca a gresit vorbind despre viata ei sexuala cu straini.
get over this...
  Reply With Quote
Old 24-02-2006, 09:02   #112
Nicusor
Registered User

Old 24-02-2006, 11:27   #113
ioanna
Registered User

nu stiu de ce ma obosesc sa-ti raspund, dar presupun ca si tu esti o copila prostuta din moment ce te-ai coborat atat de jos incat sa ii raspunzi altei copile prostute, dar repet, n-am pretentia sa fiu inteleasa de cei ca tine care se *** si atat. oricum, inteligenta nu iti pemite sa intelegi asa ceva.
Old 24-02-2006, 11:32   #114
ioanna
Registered User

si din moment ce este un thread despre sex, despre ce vroiai sa vorbesc, despre vreme?oricum,ma crezi proasta tocmai pt ca am folosit cuvinte pe care ai obosit sa le cauti in dictionar si pe care n-ai cum sa le intelegi deoarece spre deosebire de cei ca tine, eu mai si citesc carti! no comment. ignoranta unora ma lasa masca.
Old 24-02-2006, 14:56   #115
Nicusor
Registered User

Da ce tare nick are LOL
Old 24-02-2006, 19:03   #116
ioanna
Registered User

pai, lipsa de imaginatie...oricum, cat de tare te poti plictisi incat sa-ti faci un scop din a uri un om pe care nu-l cunosti si care nu iti face nimic rau personal..eu in viata mea nu am urat si nu urasc pe nimeni, nu am avut dusmani, doar persoane pe care le-am intalnit in momente nefavorabile, pt ca sunt o fire sociabila si ma inteleg cu toti. am o groaza de prieteni. dar daca nu ai nimic altceva ce sa faci decat sa stai la calculator si sa nutresti o ura irationala si fara baza logica, inseamna ca viata ta este un mic mare haos de frustrari si complexe. in timp ce ea ma uraste pe mine si se gandeste cum sa ma mai atace sa ma afecteze (pt ca ceea ce a zis ea despre mine ma fcae pur si simplu sa rad), eu am avut un antrenament de fitness si unul de kick box. deci care din noi doua isi pierde timpul?
Old 24-02-2006, 20:40   #117
Xid
Registered User

Salutare!

Sunt prietenul Ioanei si m-am alaturat voua pentru ca "v-ati cam pierdut prin multime", nu vorbesc de toti ci doar de cei care ar trebui sa se simta... tu cea cu nickul "ourascpe..."- fata sau travestitule, fa-ti te rog un control si nu ne obosi cu lameritatea ta... Am urmarit thread-urile astea de ceva vreme si ma gandeam pana unde se ajunge... Uneori este de asteptat, pentru ca in loc sa va mai uitati si la voi, aruncati cu pietre in ceilalti... Sa lasam si asta deoparte, nu sunt Guru si nici altceva, departe de mine asta asa ca nu ma pun sa tin predici sau sa dau explicatii... Ca sa te intreci pe tine trebuie sa nu te indoiesti in primul rand... Acum bineinteles ca fiecare are limite si daca nu are, sigur si le va creea! Este in firea noastra, nu? Am demonstrat asta si o vom mai sustine. Nicusor, esti pe o cale buna ( tu ai spus mai devreme "Nu e important cum faci dragoste, ci sa stii ca a face dragoste consta in mai mult decat a face dragoste.") Dar de ce imediat cand e o cearta sau cineva se simte inferior si trebuie sa comenteze, ca sa ne si demonstreze asta, in loc sa aplanati conflictul, ii intaratati? Din lipsa de interactivitate, din proasta educatie, din spirit balcanic? Eu nu am raspunsul aici.

Treaba cu 6 ore... nu tine de maestrii, de Arte martiale, Yoga sau alte alea; sau daca acestea conteaza, o fac intr-o prea mica masura! Nu dau lectii si nu dau bilete sau abonamente... Dar, incercati si voi sa va treziti spiritul! Nu e bine ca materia sa comande spiritului ( in aceasta categorie se incadreaza majoritatea), nici ca spiritul sa comande materiei (pentru ca suntem totusi oameni)... Omul a facut din sex si din dragoste o placere, in consecinta fratilor nu va mai purtati ca animalele ci fiti creativi... si poate ca azi nu veti reusi, nici maine, dar poate ca la anul va veti uimi! Momentele acelea sunt de contopire, nu le faceti matematice sau nu va ganditi la cat de bine ar fi daca... sau cum sa fac sa tina... uneori timpul nu conteaza... uitati de el sau macar incercati sa uitati de el! Pentru mine 6 ore au trecut ca 10 minute... nu am stat sa le numar doar la sfarsit am observat asta.

Out! Si lasati copilariile deoparte, iar daca aveti de injurat pe careva, luativa de mine ca nu ma doare... Nu eu, ci aceia isi vor dovedi slabiciunile si inferioritatea! Nu incerc sa vorbesc elevat ci doar sa pastrez un ton elegant si sa nu jignesc.

O viata buna tuturor!
Xid is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2006, 21:02   #118
Meckk
Registered User

nu inteleg un lucru, fratilor...de ce va luati de Ioanna? si eu fac arte martiale si e adevarat ce zice. in momentu in care faci dragoste, ai impresia ca te contopesti cu femeia ta pt ca exista anumite stari de concentrare atat spirituala cat si sufleteasca. e greu de inteles. si pe mine ma tine mult timp, aproape 4-5 ore. asa ca lasati fata in pace ca v-a explicat clar ca nu se lauda si eu o cred! in plus, cei slabi cu spiritul sa se abtina de la injurat si de la calomniat daca nu au nimic substantial de spus si daca habar n-au despre ce se vorbeste aici, clar, ourascpeioanna?
Old 24-02-2006, 21:06   #119
ioanna
Registered User

in sfarsit...mersi mult ca-mi luati apararea...sper ca lumea sa inteleaga si sa nu mai zica ca ma laud, ceea ce mi se pare absurd din moment ce eu incerc doar sa afirm niste lucruri.atat!cat de greu de inteles poate fi acest lucru?
Old 25-02-2006, 10:30   #120
Nicusor
Registered User

Cred ca ar trebui ioanna sa-ti schimbi nicku in - ourascpeourascpeioana
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes Rate This Thread
Rate This Thread: