Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > SEX
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

View Poll Results: Cat de mult reusesti sa fii "tare" ?
<5 min 28 11.97%
5-10min 27 11.54%
10-15min 30 12.82%
15-20min 32 13.68%
20-25min 23 9.83%
25-30min 19 8.12%
>30min 75 32.05%
Voters: 234. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 5 votes, 5.00 average. Display Modes
Old 18-04-2004, 12:49   #61
ulise
Jupan

-pai m-am chinuit 5 luni sa pun ceva carne pe mine,si normal ca mancand mult am capatat si o mica damigeana portabila...e ok.
daca ar fii mai mare m-ar deranja...daca nu ma fortez sa mananc destul,intr-o saptamana dispare impreuna cu o parte din musculatura...sunt ecto si atata am reusit sa pun pe mine in 5 luni de cand m-am hotarat sa iau in greutate.am pus 8 kg pe care,probabil,in 10 zile le pot da jos!
-tu,dintr-un grasan,te-ai transformat intr-un atlet...felicitari pt. ambitie!

hai ca am deviat rau de la thread...
ps:da' zi bey la ce sala mergi sau nu ai chef sa te intalnesti cu fitzosi ca mine...?

Last edited by ulise : 18-04-2004 at 13:14.
ulise is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2004, 14:56   #62
VIOREL67
pilot trolebuz

VIOREL67's Avatar

hooo bey chitra
http://***************/clubrb.php

sau
http://***************/forum/showthrea...&threadid=2183
Old 18-04-2004, 15:22   #63
ulise
Jupan

ok.
cand ma intorc te invit la o bere...dietetica,bineinteles.
ulise is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2004, 18:29   #64
m.mihai
special guest

mai baieti eu am venit pe aici cu ginduri mari dar nu stiu ce va iesi ....
cit despre culturism ce pot sa va zic,pauza deocamdata...
mai fac flotari intre saunja si pot sa zic ca nu arat ft naspa....
ma duc la plaja,ii mult soare palmieri,dar deocamdata nu lucrez
cind o sa incep lucrul totul se va schimba....

sala pret=38 E !!!
cit despre suplimente au niste preturi ,deci incep de la 26 de E pina la 45-50 E de la WEIDER
hola si am sa mai vb noi si am sa pun niste poze cind am sa fac rost de un aparat digital...
cit despre performanate.............
Old 19-04-2004, 18:44   #65
mercutio
Lookin' better

mercutio's Avatar

Ai revenit la tematica printr-o foarte optimista opinie, Mihai.
mercutio is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2004, 23:00   #66
m.mihai
special guest

da chiar pot zice!!
cu toata caldura de aici si cu toate alea am reinceput usor usor antrenamentele acasa la un spaniol
dar deocamdata asa pe naspa cum se zice fara suplimente!!
Old 14-06-2004, 00:31   #67
VIOREL67
pilot trolebuz

VIOREL67's Avatar

"am reinceput usor usor antrenamentele acasa la un spaniol"
mda..usor ,usor incepi sa spui adevarul

ai grije sa nu te accidentezi ca asigurarea ti-a expirat
Old 18-06-2004, 00:11   #68
m.mihai
special guest

pai da....

poate nu ma crezi dar asta ii adevarul....
unde se face segurul ii chiar peste drum de mine si nu am timp sa ma sduc sa imi fac asigurare care nu costa nimic...
trebuie sa ma las o zi de la lucru care costa bani,nu?...
si nu prea am timp de antrenamente:aici se lucra tare naspa in solar,dimineata de la 6 jumate pina la 11 juma si pe urma pauza pina la 5 p.m. si de la 5 la 8 fix
drumul pina acasa face cam 25 de min pina fac un dus ,pina maninc ii 9 si ceva si chiar la 9 incepe sala ,atunci are timp antonio spaniolul
de multe ori mincam ceva in fuga si la sala ....
despre suplimente nu mai zic ce scumpe is....de la 24 eu cel mai ieftin weith gainer(2,5 kg)
Old 13-01-2005, 12:40   #69
Dayanna
Registered User

Dayanna's Avatar

Citesc de ceva timp ce scrieti voi pe acest thread cu iz patriarhal si vreau sa spun ca sunt uimita!

Desi din Neanderthal pana in mileniul 3 omul a trecut prin faze succesive de evolutie sociala,culturala,spirituala,economica,tehnologica si ce mai vreti voi,constat cu stupoare ca din punct de vedere sexual,barbatul secolului 21,pe numele lui''homo sapiens''(nu stiu daca denumirea se refera strict la barbat pt ca citind ce ati scris voi aici,as zice ca nu-i asa),a ramas acelasi ca fratii lui din Mezozoic!
Singura diferenta e ca atunci masculii feroci ai acelor epoci se strangeau in padure la vanatoare si isi contemplau si comparau marinimosi ''jucariile''lor(marimea falusului era un bun criteriu de selectie,nu?),in timp ce barbatul generatiei ''Matrix'' o face azi on line pe internet!

Cate milenii mai trebuie sa mai treaca ca sa intelegeti ca nu cantitatea conteaza(durata)ci calitatea actului sexual!
Nu mai priviti sexul ca pe o performanta si nu ami stati cu ochii pe ceas ca la o competitie de triatlon asteptand startul si grabindu-va catre finish!
Prea putin conteaza daca este cantitativ atata timp cat nu este calitativa prestanta voastra!

Sunteti patetici dragilor!

Iar in ceea ce priveste continenta,stiti ceva?Ea a fost inventata de barbati dar in beneficiul femeii! Voi nu prea beneficiati din urma ei ,in schimb noi avem atatea beneficii........multiple!!!!!!-cum de altfel sunt si tipurile de trairi care noua ne-au fost daruite in plus fata de voi care nu aveti decat una!

Asta ca stiu ca asteptati de mult parerea unei femei!
Dayanna is offline   Reply With Quote
Old 14-01-2005, 10:44   #70
Alexander
Registered User

Ok fratilor, discutie lunga blegire sigura.......Veniti si voi cu o solutie de a te lungi cu ejacularea, pentru ca, pe langa prietena oficiala si cu care ma tine destul de mult ca deh, obisnuinta bat'o vina te face sa nu te mai intereseze prea mult si uite asa ajungi perfomer, am acum o fata la care ma gandesc non-stop la cate si mai cate pozitii si alte alea, si mi se intampla o chestie de-mi vine sa mor: desi fac dragoste cu prietena, sa zicem dupa amiaza, in momentul cand ma intalnesc cu a doua, 2-3 ore mai tarziu, prima tura de sex e cumplit de rapida, desi in mod normal nu ar trebui mai ales ca mai avusesem o partida inainte. Stiu ca intra in functie creierul foarte mult pt ca o doresc la nebunie si arata si m-atinge de-mi vine sa ma sui pe pereti, dar totusi cat de tare trebuie sa ma incord la abdomen (sau precizati-mi care e muschiul puboco....si mai stiu eu cum) sau o alta solutie? Multzam mult
Alexander is offline   Reply With Quote
Old 14-01-2005, 13:51   #71
Dayanna
Registered User

Dayanna's Avatar

Buna Alexander!
Nu stiu daca te asteptai ca aceste sfaturi sa vina de la o femeie,dar am citit si eu cateva carti in domeniu pt ca imi place sa stiu cat mai multe despre sexualitate.
Deci cum localizezi muschii pubococcigieni?Simplu!Mergi la toaleta si intrerupi voluntar,pt cateva secunde fluxul de urina.Apoi incepi sa-i incordezi.Nu inainte de a sti ca exercitiile sunt de 3 tipuriam uitat sa-ti spun ca exercitiile se numesc Kegel dupa numele celui ce le-a descoperit):

1.Contractii lente
Asa cum ti se intampla cand te uiti la tv si adormi.Tresari,deshizi ochii si privesti pt un timp.Apoi iar adormi.Si tot asa.Ca executie:contracti puternic muschii pubococcigieni ca si cum ai vrea sa opresti fluxul urinar.OK.Pastreaza contractia 3-5 secunde si apoi relaxeaza-te.Repeta exercitiul si observa ca,pe masura ce il repeti,te simti din ce in ce mai sigur.

2.Contractii rapide
Ca atunci cand esti grabit si umfli roata de la bicicleta.Lucrezi repede,repede cu pompa.Contracti si relaxezi relativ muschii pubococcigieni cat poti de repede.Si cat poti de mult.La inceput,pe masura ce numarul exercitiilor creste,te simti din ce in ce mai puternic.

3.Impingeri
Ca atunci cand te opintesti sa impingi o mobila.Pentru tine,ca si cum te-ai forta sa urinezi.

Si mai afla un secret!Atunci cand faci exercitiile,pui in actiune si musculatura abdominala si intreaga musculatura din zona bazinului.Realizezi ce forta uriasa esti in stare sa mobilizezi?

Si acum antrenamentul:
-50 de contractii lente
-50 de contractii rapide
-50 de impingeri

Aceasta serie o faci cel putin de 5 ori pe zi.Daca ai chef,daca te simti inspirat,poti face si mai multe serii.Te vei simti si ami bine.Dupa o saptamana mai adaugi inca 10 repetari la fiecare dintre cele 3 tipuri de contractii.Si continui asa,saptamanal,pana ajungi al serii compuse din 100 de repetari.Daca la capatul unei serii apare oboseala,nu abandona.Te odihnesti un pic si reiei exercitiul.
Sunt foarte multe beneficii ale exercitiilor Kegel si anume:
-virilitate si putere
-redescoperirea unei importante parti a corpului,prin senzatiile noi pe care le vei trai
-amplificarea trairilor emotionale in timpul orgasmelor
-detenta si dinamism mintal
-marirea increderii in sine
-cresterea capacitatii de comunicare
-amplificarea intuitiei si a creativitatii
-dinamismul relatiilor sociale
-deschidere catre ceilalti
-cresterea optimismului
spontaneitate
-vitalitate debordanta

Succes!
Dayanna is offline   Reply With Quote
Old 14-01-2005, 15:57   #72
Alexander
Registered User

In primul rand multumesc mult si sa aiba efect. In al doilea rand chiar ma bucur ca aceste sfaturi vin de la o femeie cu o stare de spirit "open mind" asa ca tine, pentru ca greu gasesti persoane de sex feminin care sa-ti vorbeasca deschis si clar despre sex, si aici ma refer mai ales la prietene/neveste/ amante etc., pentru ca multe din problemele si frustrarile din dormitor s-ar putea rezolva prin comunicare.
Alexander is offline   Reply With Quote
Old 10-01-2008, 13:41   #73
ioanna
Registered User

vai cat de acord sunt cu ALexander! si Dayana, miss ya te pup
ioanna is offline   Reply With Quote
Old 10-01-2008, 16:14   #74
cipriansabin
Registered User

cipriansabin's Avatar

Smile

Quote:
Originally Posted by Dayanna
Buna Alexander!
Nu stiu daca te asteptai ca aceste sfaturi sa vina de la o femeie,dar am citit si eu cateva carti in domeniu pt ca imi place sa stiu cat mai multe despre sexualitate.
Deci cum localizezi muschii pubococcigieni?Simplu!Mergi la toaleta si intrerupi voluntar,pt cateva secunde fluxul de urina.Apoi incepi sa-i incordezi.Nu inainte de a sti ca exercitiile sunt de 3 tipuriam uitat sa-ti spun ca exercitiile se numesc Kegel dupa numele celui ce le-a descoperit):

1.Contractii lente
Asa cum ti se intampla cand te uiti la tv si adormi.Tresari,deshizi ochii si privesti pt un timp.Apoi iar adormi.Si tot asa.Ca executie:contracti puternic muschii pubococcigieni ca si cum ai vrea sa opresti fluxul urinar.OK.Pastreaza contractia 3-5 secunde si apoi relaxeaza-te.Repeta exercitiul si observa ca,pe masura ce il repeti,te simti din ce in ce mai sigur.

2.Contractii rapide
Ca atunci cand esti grabit si umfli roata de la bicicleta.Lucrezi repede,repede cu pompa.Contracti si relaxezi relativ muschii pubococcigieni cat poti de repede.Si cat poti de mult.La inceput,pe masura ce numarul exercitiilor creste,te simti din ce in ce mai puternic.

3.Impingeri
Ca atunci cand te opintesti sa impingi o mobila.Pentru tine,ca si cum te-ai forta sa urinezi.

Si mai afla un secret!Atunci cand faci exercitiile,pui in actiune si musculatura abdominala si intreaga musculatura din zona bazinului.Realizezi ce forta uriasa esti in stare sa mobilizezi?

Si acum antrenamentul:
-50 de contractii lente
-50 de contractii rapide
-50 de impingeri

Aceasta serie o faci cel putin de 5 ori pe zi.Daca ai chef,daca te simti inspirat,poti face si mai multe serii.Te vei simti si ami bine.Dupa o saptamana mai adaugi inca 10 repetari la fiecare dintre cele 3 tipuri de contractii.Si continui asa,saptamanal,pana ajungi al serii compuse din 100 de repetari.Daca la capatul unei serii apare oboseala,nu abandona.Te odihnesti un pic si reiei exercitiul.
Sunt foarte multe beneficii ale exercitiilor Kegel si anume:
-virilitate si putere
-redescoperirea unei importante parti a corpului,prin senzatiile noi pe care le vei trai
-amplificarea trairilor emotionale in timpul orgasmelor
-detenta si dinamism mintal
-marirea increderii in sine
-cresterea capacitatii de comunicare
-amplificarea intuitiei si a creativitatii
-dinamismul relatiilor sociale
-deschidere catre ceilalti
-cresterea optimismului
spontaneitate
-vitalitate debordanta

Succes!
prea complicat sa faci chestiile astea! mai bine ramai la performanta inzestrata de natura
cipriansabin is offline   Reply With Quote
Old 10-01-2008, 19:30   #75
Nicusor
Registered User

Dayanna a uitat sa adauge:

-durata de viata se prelungeste, life expectance de cel putin 100 ani
-nu mai faci cancer si nu mai racesti, risc mic de sida
-anus puternic
-penis modificabil si dimensionabil in lungime si latime
-internet la 500 megabits pe secunda
Nicusor is offline   Reply With Quote
Old 12-01-2008, 08:02   #76
rebel
Registered User

rebel's Avatar

Thumbs up

Quote:
Originally Posted by Nicusor
Dayanna a uitat sa adauge:

-durata de viata se prelungeste, life expectance de cel putin 100 ani
-nu mai faci cancer si nu mai racesti, risc mic de sida
-anus puternic
-penis modificabil si dimensionabil in lungime si latime
-internet la 500 megabits pe secunda

Hah.Nice one dude
Are dreptate insa cu o treaba acolo.Am probat-o involuntar
Old 06-02-2008, 04:43   #77
Sakyamuni
Registered User

Sakyamuni's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alexander
......... sau o alta solutie? Multzam mult

Cand o faci cu a doua, te gandesti intens la prietena.

Sa nu uiti sa ne zici daca a functionat.
Sakyamuni is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2008, 16:12   #78
Raekwon
Registered User

Quote:
Originally Posted by Giggi
Pozitia ii foarte importanta... primul numar dureaza cam 10-15 min daca ultima pozitie este pe la spate(capra), daca este misionar...poate dura mult si bine...
al 2-lea numar... aoleu... 30 min + ;P
daca fata stie meserie...si stie pozitii si cum sa se miste atunci dureaza mai putin...
Daca fata ii pe Stop.. si sexul este fara prezervativ... AMIN... primu numar dureaza cam 30 min,al doilea numai exista... cam asa sta treaba l;a mine

P.S.mercutio eu ma uit la sex sense pe discovery ,defapt na..m`am uitat de vreo 3 ori da` nu stiu exact in ce zii si la ce ora ii...
zi`mi si mie ziua si ora sa ma uit mai des pls

vezi ca nu e recomandat pt femeie sa o faca cand e pe "stop" pt ca acolo e ca o rana deschisa .... si ajunge tot in sange ..... dl Dr Damian iti poate zice mai multe
Raekwon is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2009, 16:58   #79
Mazare
Registered User

Send a message via Yahoo to Mazare
Pai nu vezi ca el ti-a scris ce a vazut doar la Sex Sense pe Discovery?!
Mazare is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2009, 10:15   #80
Baristosul
Registered User

Baristosul's Avatar

Bai fratilor tre sa luati glandul in mana si sa discutati cu el ,sa il invatati cand si nu sa termine treaba.Sincer de la precoce am ajuns si la 1 ora ,1 ora jum, 2 ore chiar .Incordari,ipsos ,abdomene VAX schimbarea vine din inauntrul vostru,tre sa va cunoasteti corpul ,cand sunteti aproape de orgasm sa il intarziati si aici nu vb sa intrerupeti actul......
Baristosul is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009, 19:31   #81
cristi!!
Registered User

Quote:
Originally Posted by JohnnyBravo
Cam cat dureaza la voi o partida de sex? Ma refer la perioada cea mai mare dintre 2 ejaculari (zic doua, pt ca la primul "numar" este oarecum normal sa nu rezisti mult).... Se pare ca 85% din barbati sufera de ejaculare prematura
3-4 ZILE DEPINDE SI DE FATA
Old 18-09-2009, 08:58   #82
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

Quote:
Originally Posted by cristi!!
3-4 ZILE DEPINDE SI DE FATA

asta e cea mai tare!!!!!! =))
toti oamenii se plang ca au diverse probleme dar nimeni nu se plange de prostie....
Alex Popescu is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2009, 09:42   #83
aparausanu
Registered User

aparausanu's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alex Popescu
asta e cea mai tare!!!!!! =))
la naiba! la mine tine numai 2 zile... cred ca sufar de ejaculare precoce
aparausanu is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2009, 16:27   #84
ken
Registered User

Quote:
Originally Posted by Sakyamuni
Cand o faci cu a doua, te gandesti intens la prietena.

Sa nu uiti sa ne zici daca a functionat.
Asta merge !!!
ken is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2009, 15:04   #85
weedini
Registered User

.

sa va fereasca "Dumnezeu"(singuri) de hapsane)
weedini is offline   Reply With Quote
Old 04-01-2010, 21:32   #86
Buju01
Registered User

Buju01's Avatar

Am 16 ani si cateva zile.Am si eu o problema.Sunt la a treia tovarasa cu care am contact sexual.Primele 2 au fost virgine,dar asta nu mai e.
Primele dati cand o faceam rezistam cam 10 minute,si apoi chiar si 30.Dar de un timp,am o problema.Ejaculez foarte repede,dupa cateva minute si apoi trebe sa ast cam vreo 5-10 min sa-mi revin.Dupa ce-mi revin duc cam 15-20 de minute.As putea face ceva?Adik nah,e jenant,s-o incalzesti pe una si apoi sa stea sa ast sa-ti revii uh.Ii trece de tot.
Buju01 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-2010, 23:04   #87
watami
Registered User

te duci la bae la un "dush" inainte sa-ti incalzesti femeia.
watami is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2010, 22:01   #88
Buju01
Registered User

Buju01's Avatar

Hmz:-?....deci pn la urma asta e solutia?Sa ma duc la "un dush" inainte?
Old 06-01-2010, 02:17   #89
Mazare
Registered User

Send a message via Yahoo to Mazare
Durex Performa* prietene, sau o inviti la un vin(din care evident tu bei mai mult).
Prietenii "stie" de ce.

Nu-ti recomand sa folosesti tot Performa pentru "revenire", se poate sa ai neplacuta surpriza sa-i dai somn primarului.
Mazare is offline   Reply With Quote
Old 20-01-2010, 18:33   #90
Buju01
Registered User

Buju01's Avatar

Am revenit.Am incercat si faza cu dusul(poate cu cateva minute mai tarziu ejaculez,dar tot repede) si cu vinul.Degeaba.....Ce sa mai incerc,ce sa mai fac sa nu ejaculez asa repede?Ca e foarte jenant.Si acuma cand am zeci de ocazii mie imi este frica sa ma duc ca daca patesc ca tura trecuta si termin in 10 minute.....Astept un sfat

PS:Si daca este una buna si ma excita putin mai mult,fara sa se intample actul sexual,mi se int uneori sa imi vina sa ejaculez si ma scuz sa ma duc la baie.

Last edited by Buju01 : 20-01-2010 at 18:37.
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules