Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > NUTRITIE
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 23-10-2009, 16:35   #91
dedera
Registered User

Vreau sa iau si eu natural sterol,am inteles ca nu are niciun efect secundar decat ca noaptea nu poti dormi(daca il iei seara) si e posibil sa stea cucu piatra ore in sir ).Singura mea intrebare e daca iese ceva in sange la analize de la natural sterol asta,am 17 ani.
dedera is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 17:44   #92
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Nu cred ca ai nevoie de el.La 17 ani stai f sus cu nivelul hormonal, mai bine da banii pe un Storm+concentrat!
Old 25-02-2010, 23:24   #93
galez2000
Registered User

domnule cristian neagu, pe lāngă natural sterol complex, iau şi testoexplode de la weider, proteine, aminoacizi si creatină. Mă īntreb dacă nu sunt prea multe şi dacă nu vor avea ceva efecte secundare? Sunt la a treia lună de sterol, am crescu destul de mult īn forţă, dar nu şi īn masă cāt mi-aş fi dorit
galez2000 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2010, 00:59   #94
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Sunt suplimente pe care nu le cunosc, asa ca nu pot spune despre efectele secundare.Despre cresterea cu NSC e un supliment care ajuta la cresterea fosrtei si mai putin a masei, depinde si de tipul somatic.
Old 26-02-2010, 23:33   #95
galez2000
Registered User

suplimentele pe care le iau sunt storm, amino2700, natural sterol complex toate de la universal, testixplode de la weider şi de obicei o porţie de proteină cu carbohidraţi, după antrenament la sală. În ceea ce priveşte tipul somatic, eu consider că sunt mezomorf şi am o problemă cu grăsimea de pe şolduri şi pe partea inferioară a abdomenului. Cu mulţumiri
galez2000 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 22:06   #96
heregaby
Registered User

Help

E buna combinatia, Animal pump + Animal pack + Natural sterol ? vreau masa musculara adica sa cresc in marime ... nu ma prea preaocupa definirea . am inteles ca trebuie neaparat si proteine ... am la sala unde fac. acolo se pune in pahar pe cupe. cate cupe sa-i zic sa-mi puna ? p.s : vreau sa cresc rpd
heregaby is offline   Reply With Quote
Old 17-08-2010, 07:11   #97
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Quote:
Originally Posted by galez2000
suplimentele pe care le iau sunt storm, amino2700, natural sterol complex toate de la universal, testixplode de la weider şi de obicei o porţie de proteină cu carbohidraţi, după antrenament la sală. Īn ceea ce priveşte tipul somatic, eu consider că sunt mezomorf şi am o problemă cu grăsimea de pe şolduri şi pe partea inferioară a abdomenului. Cu mulţumiri

Nu ai scris varsta.
Old 23-05-2011, 23:04   #98
AlexHoria
Registered User

Domnule Cristian Neagu ma numes Alex am 20 de ani si fac sala de 8 luni!
Acum am 67kg si 1.73 am plecat de la greutatea de 58kg!

Am folsit o cutie NSC in combinatie cu o proteina foarte ieftina de la redis PROT R-85
Iar a doua cutie de NSC in combinatie cu batoane proteice ...
In aceasta perioada (timp de o luna) am crescut cu 2kg si am mai pus 2cm la brate!
Sunt foarte multumit insa as dorii sa stiu de la dvs. cu ce sa combin NSC?Am inteles ca o proteina dar nu stiu ce este mai recomandat!
Mai doresc sa stiu daca este ok modul de administrare:
In zilele cu antrenament (5zile pe sapt)
2 pastile dupa masa de pranz , 2 pastile cu 30 min inainte de antrenament si 2 pastile la masa dupa antrenament (adica la 1.30/2 ore dupa antrenament)
iar in zilele libere Sambata/Duminica cate 2 pastile dupa cele 3 mese principale!
Doresc sa stiu daca este de ajuns sau daca este ok si daca pot sa mai maresc dozajul!
Vreau sa mai stiu daca sa mai continui cu NSC sau sa iau pauza o perioada?
Dvs. ce recomandati intre NSC si Tribulus Maximus?
Tin sa precizez ca doresc sa cresc in masa musculara!
Va multumesc!
AlexHoria is offline   Reply With Quote
Old 24-05-2011, 20:37   #99
aly112
Registered User

aly112's Avatar

Quote:
Originally Posted by AlexHoria
o parere va rog?

Please wait !!
aly112 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-2011, 22:02   #100
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Quote:
Originally Posted by AlexHoria
Domnule Cristian Neagu ma numes Alex am 20 de ani si fac sala de 8 luni!
Acum am 67kg si 1.73 am plecat de la greutatea de 58kg!

Am folsit o cutie NSC in combinatie cu o proteina foarte ieftina de la redis PROT R-85
Iar a doua cutie de NSC in combinatie cu batoane proteice ...
In aceasta perioada (timp de o luna) am crescut cu 2kg si am mai pus 2cm la brate!
Sunt foarte multumit insa as dorii sa stiu de la dvs. cu ce sa combin NSC?Am inteles ca o proteina dar nu stiu ce este mai recomandat!
Mai doresc sa stiu daca este ok modul de administrare:
In zilele cu antrenament (5zile pe sapt)
2 pastile dupa masa de pranz , 2 pastile cu 30 min inainte de antrenament si 2 pastile la masa dupa antrenament (adica la 1.30/2 ore dupa antrenament)
iar in zilele libere Sambata/Duminica cate 2 pastile dupa cele 3 mese principale!
Doresc sa stiu daca este de ajuns sau daca este ok si daca pot sa mai maresc dozajul!
Vreau sa mai stiu daca sa mai continui cu NSC sau sa iau pauza o perioada?
Dvs. ce recomandati intre NSC si Tribulus Maximus?
Tin sa precizez ca doresc sa cresc in masa musculara!
Va multumesc!

Eu as merge pe NSC+whey mass R.Daca la un moment dat scad progresele, adauga fosfocreatina.Administrarea NSC este corecta.
Old 24-05-2011, 23:09   #101
AlexHoria
Registered User

Va multumesc frumos! de saptamana viitoare o sa incep o noua cutie de 180 tablete (pana acum am folosit cutii a cate 80Tb) si o sa adaug whey mass R!
AlexHoria is offline   Reply With Quote
Old 24-05-2011, 23:54   #102
Kenji11
Registered User

Kenji11's Avatar

La 16 ani pot lua ??
Old 25-05-2011, 07:37   #103
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Poti, dar se presupune ca ai o secretie maxima de hormoni, nu cred ca te va ajuta asa de mult ca o creatina.
Old 15-04-2012, 20:47   #104
Eraserr
Registered User

Quote:
Originally Posted by heregaby
E buna combinatia, Animal pump + Animal pack + Natural sterol ? vreau masa musculara adica sa cresc in marime ... nu ma prea preaocupa definirea . am inteles ca trebuie neaparat si proteine ... am la sala unde fac. acolo se pune in pahar pe cupe. cate cupe sa-i zic sa-mi puna ? p.s : vreau sa cresc rpd
Repede in sportul asta nu exista!!!
Eraserr is offline   Reply With Quote
Old 15-04-2012, 23:25   #105
Eraserr
Registered User

Buna am 17 ani si vreau sa i-au 2 cutii de Animal Pack ce doza mi-ati recomanda 1 sau 2 pachete pe zi?? Tin sa mentionez ca sunt in perioada de masa, am 1.80m si 74 kg si sunt endomorf. vreau sa i-au aceste 2 cutii in combinatie cu un concentrat carbo-proteic+creatina. Momentan i-au concentratul si creatina si nu prea vad rezultate. Prima data m-am gandit sa iau natural sterol dar vad ca la varsta mea nu ma prea ajuta.
Old 16-04-2012, 11:00   #106
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

1plic/zi .
Old 19-04-2012, 00:58   #107
Eraserr
Registered User

Domnul Cristian trebuie facuta pauza de la suplimente in lunile de masa musculara?? eu vreau sa am 5 luni pentru masa musculara oare trebuie sa fac pauza o luna intre aceste 5 luni? si Oxidul Nitric este bine sa il i-au in timpul cresterii masei sau in timpul definirii??
Old 19-04-2012, 04:15   #108
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Ca principiu nu trebuie facuta pauza de suplimente in sez de masa, din contra.Aici discutam de NSC.
Old 19-04-2012, 12:37   #109
Eraserr
Registered User

Multumesc si imi cer scuze de off topic
Old 28-09-2012, 02:48   #110
Maniack90
Registered User

Maniack90's Avatar

am si eu o intrebare pentru domnul Neagu... as putea combina natural stereol complex cu xxxxxxxxxxx sau ce altceva imi recomandati intr-un buget de 160 lei as vrea sa cresc in masa musculara ... mentionez ca am 21 de ani, 1.80 m inaltime, 76kg, fac exercitii 4 zile pe saptamana intre 40 min si 1h30 pe zi, luni si joi lucrez biceps triceps iar marti si vineri piept spate . multumesc anticipat

Last edited by Maniack90 : 28-09-2012 at 03:08.
Maniack90 is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2012, 07:03   #111
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

1-citeste regulile forumului, ca deja le-ai incalcat de 2 ori, fara nume de produse
2-nu amesteca antrenamentul aici, suntem la suplimente nutritive

Vrei sa combini o proteina buna cu NS- incearca Wheymass sau Protwhey
Old 28-09-2012, 12:05   #112
Maniack90
Registered User

Maniack90's Avatar

imi cer scuze si multumesc pentru raspuns
Maniack90 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search