Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > ORICE ALTCEVA
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 12-07-2005, 22:35   #1
Daniel David
Registered User

Daniel David's Avatar

Suplimentele si efectele...

Stiu ca sunt multi care se arunca si afirma ca suplimentele iti fac ficatul praf fara sa stie mai nimic despre ele. Eu cred ca pe termen lung poti avea ceva probleme la ficat de la suplimente. Suplimentele contin substanta nutritiva aproape pura. Deci cred ca au cantitati destul de mari de conservanti in ele . Oricine a observat ca daca nu si-a spalat bidonul de proteina dupa antrenament in cateva ore prinde miros si o anumita culoare datorita bacteriilor. Avand in vedere ca un culturist dedicat consuma catitati mari de suplimente pe o perioada de zeci de ani se poate sa se aleaga cu simtome nedorite . Daca ne gandim ca proteina in canitati mari (nu neaparat din suplimente) are efecte nedorite asupra rinichilor ... . Mai adaugam o anumita cantitate de steroizi + diete inaintea concursurilor si avem un amestec ce iti va slabi corpul in decursul anilor si vei ajunge ca Arnold sa ai operatie pe cord sau Flex sa iti cauti donator de rinichi.
Am vorbit pur teoretic pentru ca putini sunt cei care ajung sa faca performanta in culturism macar la nivel national !! Insa idioti care sa se arunce pe Naposim din prima zi de tras de fiare sunt destui in tara asta sunt sigur de asta!!
Daniel David is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2005, 09:35   #2
dr.dree
Registered User

Re: Suplimentele si efectele...

Quote:
Originally posted by Daniel David
vei ajunge ca Arnold sa ai operatie pe cord sau Flex sa iti cauti donator de rinichi.
Am vorbit pur teoretic pentru ca putini sunt cei care ajung sa faca performanta in culturism macar la nivel national !! Insa idioti care sa se arunce pe Naposim din prima zi de tras de fiare sunt destui in tara asta sunt sigur de asta!!

Cred ca multi din noi de-ar ajunge ca Arnold ar risca chiar si o operatie pe cord. In fond sunt destui care ajung la operatii pe cord si chiar dau coltul dar sunt ( au fost)tot zero barat, si majoritatea nici nu stiu nici ce-i antrenamentul , nici ce-s suplimentele... da cred ca stiu mult mai bine ce-i tutunul si alcoolul... Vorba poetului: 'Totuna e daca-i murit flacau ori mos ingarbovit dar nu-i totuna leu sa mori ori caine-nlantuit '

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules