Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > ANTRENAMENT
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 26-04-2009, 10:30   #1
daniell3k
Registered User

Thumbs up ce parere aveti de tipul asta

salut, sunt curios daca exista vre`o portziune unde nu este lucrat calumea
http://www.youtube.com/watch?v=XODx2...eature=related
si cam catzi ani de sala iti trebuie sa ajungi asa .. si cate antrenamente pe saptamana
p.s. are un abdomen foarte frumos ....
daniell3k is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2009, 23:02   #2
Enzo
Registered User

Enzo's Avatar

si cat naposim/decanofor/sustanon/etc ))

1 - nu te nasti atat de mare
2 - prin absurd devii obez, slabesti si ramai cu oasele mari care ti s-au dilatat din cauza ingrasarii
3 - nu exista culturist de performanta care sa nu fi luat macar o luna anabolizante gandeste-te .. este defapt o deformare a corpului nenaturala

lasa cat a tras sa ajunga asa.. gandeste-te cat trage sa se mentina
Old 27-04-2009, 23:08   #3
crackytzy
Registered User

crackytzy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Enzo

2 - prin absurd devii obez, slabesti si ramai cu oasele mari care ti s-au dilatat din cauza ingrasarii
3 - nu exista culturist de performanta care sa nu fi luat macar o luna anabolizante gandeste-te .. este defapt o deformare a corpului nenaturala

intradevar..stero 100%...eu zic ca nu este atata de mare precum zici .. si trage el f mult pt intretinerea acelui corp.
asa as vrea si eu sa ajung:-"
Old 27-04-2009, 23:12   #4
Enzo
Registered User

Enzo's Avatar

toti am vrea frate ) dar natural .. cauta pe youtube "the man whose arms exploded" .. sa vezi efecte secundare de la stero.. iti cam piere orice chef sa bagi chestii de genu in tine.. odihna alimentati si sport.. nu trebuie sa castigi Mr.Olympia ca sa arati bine parerea mea..
Old 01-05-2009, 14:13   #5
daniell3k
Registered User

eu ma refeream ca e definit calumea si imi place foarte mult abdomenul lui, care am inteles ca nu e asa greu in doua trei luni il obtzii, acuma eu nu prea cred .. da na ..
si eu stiam ca steroizii sunt pentru masa cum vine vorba nu pentru definiere.. pecand tipul acesta este definit nu e masiv
daniell3k is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2009, 14:41   #6
yoz2k3
Registered User

Sunt destui culturisti la noi in tara care pusi in comparatie cu acest tip - desigur toti definiti - l-ar bate (streza, daniel racoveanu, dani chivu, dragos popescu si ca sa raman la subiect : ca sa arati asa recunosc ca poti baga cateva cicluri de stero si cu timpul (mai scurt in acest caz) vei ajunge sa acumulezi destula masa si apoi sa treci pe dieta si sa te definesti si eventual sa arati ca tipul de acolo. Dar exista si cealalta varianta care te poate duce la acelasi punct sau chiar mai bine respectand condititiile de odihna/alimentatie/antrenament. Cu suplimente nutritive, antrenamente eficiente si odihna cat cuprinde se poate ajunge la acea performanta si cu mai putine efecte adverse sau chiar deloc. Definirea e buna, poate si-a facut filmul cu cateva zile inainte de vreun concurs sau dupa dar exista si mai bine, striatii sau vascularizare mai buna, ideea e ca nu e imposibil de ajuns la forma aceea fara stero. Sunt de acord cu tine Enzo la faptul ca ai spus ca are de tras mult pt a ramane in forma dar pana la urma orice sportiv care vrea sa ramana la aceleasi performante sau chiar sa ajunga mai sus trebuie sa traga tare. Si iar ma leg aici de alimentatie; probabil daca el nu isi aduce un aport mare de proteine degeaba va trage el tare pentru ca ori va stagna ori va da inapoi. Cert e ca nu este imposibil sa ajungi ca el fara stero.
yoz2k3 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2009, 15:03   #7
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

Quote:
Originally Posted by daniell3k
da, spatele. nu mi se pare deloc ca ar avea cine stie ce forme impresionante. arata bn...dar nu impresioneaza deloc prin dimensiuni.
Alessandro is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2009, 15:28   #8
erik
Registered User

Quote:
Originally Posted by daniell3k
http://www.youtube.com/watch?v=XODx2...eature=related
si cam catzi ani de sala iti trebuie sa ajungi asa .. si cate antrenamente pe saptamana
p.s. are un abdomen foarte frumos ....

Majoritatea nu inteleg ce este culturismul, este mult mai mult decat un sport, e un mod de viata. Ai nevoie de mult mai mult decat n "ani de sala" si n antrenamente pe saptamana pentru a obtine un asemenea fizic. Si mai multi se pierd in iluzia ca urmand un program de antrenament recomandat de "unu' care face sala de mult" pentru o anumita durata si folosind un supliment-minune vor obtine asemenea rezultate. Din pacate nu e cazul!
Cat despre dopaj, e foarte probabil sa nu fie natural, dar asta nu schimba cu nimic situatia - nici steroizii nu sunt calea, ci o intelegere temeinica a acestui sport si a factorilor necesari pentru a obtine asemenea rezultate. La fel cum nu intrebi un miliardar cum si in cat timp poti face o avere ca si a lui, nu poti intreba in cat timp si cum obtii un asemenea fizic.

Last edited by erik : 01-05-2009 at 15:33.
erik is offline   Reply With Quote
Old 02-05-2009, 14:39   #9
aideviatzame
Registered User

aideviatzame's Avatar

parerea mea .... un uscat full de badoace de prafuri si poate mai mult (stero,naposim etc.)
Old 02-05-2009, 22:16   #10
anabolizant
Registered User

Eu am vazut in Bulgaria foarte multi oameni solizi, nedefiti, dar mari, asta si poate pentru ca nu erau foarte inalti. Au alt genetic decat romanii. Pe acolo rar vezi un slab cu burta, cum e plin la noi.
anabolizant is offline   Reply With Quote
Old 02-05-2009, 22:29   #11
crackytzy
Registered User

crackytzy's Avatar

Quote:
toti am vrea frate ) dar natural .. cauta pe youtube "the man whose arms exploded" .. sa vezi efecte secundare de la stero.. iti cam piere orice chef sa bagi chestii de genu in tine.. odihna alimentati si sport.. nu trebuie sa castigi Mr.Olympia ca sa arati bine parerea mea..
doamne..cel mai penibil post..frate tu faci parte din categoria aia de oameni care vorbesc fara sa stie despre ce e vorba. the man whose arms exploded e greg valentino si ala nu a bagat steroizi ci shyntol care e cu totul alta "macare de peste". Nici un steroid anabolizant nu face asa ceva.
Old 03-05-2009, 02:40   #12
erik
Registered User

De fapt si syntholul e considerat un steroid. Iar pe de alta parte, respectivul a facut infectia din cauza tehnicii de injectare incorecte; riscul de a face o asemenea infectie este la fel in cazul syntholului ca si in cazul celorlaltor steroizi. Dar acest risc este relativ mic daca se foloseste o tehnica corecta de injectare, sunt alte efecte secundare mult mai ingrijoratoare in cazul steroizilor cu care ar trebui sa se preocupe utilizatorul. Mi se pare ca si tu faci parte din aceeasi categorie...
erik is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2009, 03:26   #13
Mahiqo
Registered User

Hai ma ca nu fac chair asa rau.Mai bine fara rinichi decat sa fumezi si fara plamani sau sa bei.Americanii folosesc mult mai mult steroizi decat alte nat. si nu cred ca le fac atata rau.... Adica folosite cu cap nu de la 15 ani de la o varsta mai inaintata cand poti beneficia mai bine de ele dupa 30 de ani
Mahiqo is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2009, 08:39   #14
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

1.Se poate ajunge la performante MULT MAI MARI decat ale acelui tip fara steroizi.
2.Nu iti dai seama din poze sau filme daca x sau y a folosit sau nu steroizi. O astfel de afirmatie este aberanta.
Alex Popescu is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2009, 08:54   #15
definire
Banned

definire's Avatar

Cititi aici ca sa invatati cum recunoasteti pe cineva care ia steroizi
http://www.menshealth.ro/beneficii/e...hi-de-vanzare/
definire is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2009, 10:39   #16
cezzz
Registered User

cezzz's Avatar

trebuie sa ai geneticul de asa natura ca sa arati asa, am la club 2 colegi care arata cam in genul celui din link f definiti nici unul nu are mai mult de 85kg si aman2 se dopeaza.
Old 03-05-2009, 11:20   #17
Enzo
Registered User

Enzo's Avatar

Quote:
Originally Posted by crackytzy
doamne..cel mai penibil post..frate tu faci parte din categoria aia de oameni care vorbesc fara sa stie despre ce e vorba. the man whose arms exploded e greg valentino si ala nu a bagat steroizi ci shyntol care e cu totul alta "macare de peste". Nici un steroid anabolizant nu face asa ceva.

iei foc degeaba.. am zis stero pentru ca si greg valentino zice din 2 in 2 secunde stero in filmuletz.. am presupus ca asta a bagat.. dar daca tu esti atat de penibil incat nu asculti ce vorbeste ala si te arunci sa afirmatii care nu-si au rostu, n-ai decat.. deci ipso-facto tu faci parte din categoria aia de oameni care vorbesc fara gandeasca.. mai uita-te la filmuletze pe youtube in special partea a3a..numara de cate ori zice steroizi.. nu e cazul sa faci pe maimuta obosita pe forum cand defapt scopul nostru e sa ne informam, nu sa facem pe zmeiii
Old 03-05-2009, 11:43   #18
houseISmusic
Registered User

houseISmusic's Avatar

Aici s-au intalnit 2 clase de oameni , cei care tin la sanatate si cei care ar face orice sa ajunga ca asta ... Daca as scrie pe o fiola "Super potiunea de crescut in masa musculara , 100% naturala " si inauntru sa fie deca-durabolin crede-ma ca jumate de aici ar baga . Multi cauta scurtaturi catre un corp frumos fara se se gandeasca la consecinte ...
Respect enzo pt ca iti mentii punctu de vedere .
houseISmusic is offline   Reply With Quote
Old 04-05-2009, 16:18   #19
Nanu_ionut
Registered User

Nanu_ionut's Avatar

Multi critica pe x sau pe y ca a luat steroizi si de aia e asa mare sau definit. Fara nici o suparare, dar as vrea sa vad cati dintre noi ar arata ca tipul respectiv daca ar lua steroizi.
Multi cred ca, gata, daca iei niste substante interzise o sa te faci mare si o sa fi si definit. Aici intervine si alimentatia, antrenametul si nu in ultimul rand, geneticul.
Nanu_ionut is offline   Reply With Quote
Old 04-05-2009, 16:59   #20
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

Quote:
Originally Posted by definire
OH MY GOD!!! SUNT FULL DE STEROIZI! =)))))))))))))
Old 04-05-2009, 17:02   #21
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nanu_ionut
Multi critica pe x sau pe y ca a luat steroizi si de aia e asa mare sau definit. Fara nici o suparare, dar as vrea sa vad cati dintre noi ar arata ca tipul respectiv daca ar lua steroizi.
Multi cred ca, gata, daca iei niste substante interzise o sa te faci mare si o sa fi si definit. Aici intervine si alimentatia, antrenametul si nu in ultimul rand, geneticul.

Poti sa bagi in tine orice. Fara genetic nu vei ajunge pe marile scene niciodata. Ai dreptate IOANE.
Old 04-05-2009, 17:39   #22
hieronymus
Registered User

Asa am mai spus, si imi mentin parerea: poti sa iei steroizi, cele mai tari suplimente, sa mananci ce vrei, sa mergi la cele mai bune sali de antrenament, daca nu ai fond genetic nu ajungi departe in acest sport.
hieronymus is offline   Reply With Quote
Old 04-05-2009, 20:30   #23
Enzo
Registered User

Enzo's Avatar

Mersi houseISmusic ..
Corect ..nu ajungi pe scenile mari.. dar te maresti.. e dereglare hormonala direct daca stai s-o iei asa.. personal cunosc un baiat care era mai mult decat slab.. se facea misto cum ca lui chiar ii trebuie o caramida ca sa nu-l ia vantu ) .. a bagat naposim si sustanon.. nu stiu ce perioada cum etc.. s-a facut atat de mare incat pur si simplu nu intra normal pe usa si nu exagerez.. s-a operat de fiere, s-a lasat de sala si acum arata jalnic.. este efectul balon umflat repede si pac o pioneza in el.. oricum.. orice ar fi.. oricat de dedicat ai fi bodybuilding-ului.. nu merita.. parerea mea.. vrei sa fii "smeker" ? fa powerlifting decat sa fi pe moment "wow" si dupa sa-ti blestemi zilele pana mori..
Old 05-05-2009, 21:11   #24
anabolizant
Registered User

Asa e, craniul se modifica foarte mult. Stiu un tip care ia Naposim de aproape 2 ani, si mandibula lui e foarte proeminenta si arcadele foarte mari.
Old 05-05-2009, 21:43   #25
Hel
Registered User

Hel's Avatar

Quote:
Originally Posted by anabolizant
Asa e, craniul se modifica foarte mult. Stiu un tip care ia Naposim de aproape 2 ani, si mandibula lui e foarte proeminenta si arcadele foarte mari.
I se trage de la geneticul lui si nu neaparat de la naposim.
-A man should be upright, not kept upright.
-The purpose of life is not to be on the side of the majority, but to escape the ranks of the insane.
~Marcus Aurelius

Hel is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 21:55   #26
alex_cucli
Registered User

Quote:
Originally Posted by definire

eu ti-am zis mai demult ca esti prost.....imi cer scuze....acum am alta parere despre tine.....si cred ca tinzi spre cel mai prost de pe forum )
Old 05-05-2009, 22:49   #27
Oantza
Registered User

Oantza's Avatar

Sunt de mult la aceasta idee Alex.
Old 06-05-2009, 10:31   #28
hieronymus
Registered User

Quote:
Originally Posted by anabolizant

Poate are acromegalie.
Palmele cum sunt?? Cumva ca niste lopeti?
hieronymus is offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 22:21   #29
anabolizant
Registered User

Palmele sunt normale. Nu e acromegalie, e prea mult testosteron din steroizi. La inceput nu era asa, deci nu genetic.
Old 06-05-2009, 23:22   #30
cristi!!
Registered User

Quote:

fa o laba!!
cristi!! is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules