Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > FIZIOLOGIE SPORTIVA
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 04-03-2006, 15:58   #1
marinika
Registered User

Buna ziua.Am 21 ani,practic culturism de 2 ani de zile si in urma cu un an si jumatate am inceput sa am niste dureri abdominale.Aceste dureri nu erau continue ci dispareau dupa putin timp ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic,nu apareau in timpul antrenamentelor.Mi-am facut in vara o ecografie care arata fierea putin marita si nisip la rinichi,medicul de familie spunandu-mi ca nu am nimic,desi aveam stari de oboseala,si acele dureri abdominale.Aceste stari de oboseala au reaparut plus o usoara durere in partea dreapta jos sub ficat,ca si cum ma tine ceva.Am fost la un medic internist..care mi-a spus ca am fierea marita si sa beau o lingura de ulei dimineata si sa stau pe partea dreapta 15 min si sa beau niste ceaiuri.Va cer sfatul si dumneavoastra deoarece ma trezesc obosit in fiecare dimineata...iar dupa 3 4 ore mi se molesesc mainile,apare parca un tremurat,sunt epuizat,o stare de somnolenta dureri de cap...care nu se amelioreaza decat daca dorm 2 3 ore.O lunga perioada de timp,asta pana acum o luna obisnuiam sa pierd nopti,sa mai beau din cand in cand si dormeam mai mult ziua.E posibil ca aceste stari sa le am de la aceasta combinatie de distractie alcool si antrenamente?Astept parerea dumneavoastra.Va multumesc anticipat.
marinika is offline   Reply With Quote
Old 05-03-2006, 08:54   #2
Dr.S.Damian
doctor

Dr.S.Damian's Avatar

Da, este posibil. Ar fi ideal daca ai putea sa iti iei 1-2 saptamani de vacanta in care sa mergi undeva la munte sa te odihnesti, sa mananci bine, sa iei niste vitamine si apoi putem trage o concluzie daca esti surmenat sau exista o cauza medicala a manifestarilor tale.
Dr.S.Damian is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules