Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > FIZIOLOGIE SPORTIVA
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 16-10-2005, 16:07   #1
marinika
Registered User

anemie

Practic culturismul de aproape 2 ani si de 3 saptamani am o problema...nu mai am energie ma simt epuizat...am facut pauza de 3 saptamani si degeaba.Am luat vitamine,minerale mi-am facut niste analize la ficat totul e ok dar nu inteleg de ce am aceste stari de oboseala...recunosc ca aceasta vara am pierdut cam multe nopti si am dormit mai mult ziua,dar sa nu ma refac in 3 saptamani.
marinika is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2005, 21:06   #2
Dr.S.Damian

Poate esti supraantrenat. Poate ai o boala. Imi dai prea putine detalii. Ai fost sa te vada un medic?
  Reply With Quote
Old 16-10-2005, 23:52   #3
marinika
Registered User

anemia

Am fost la medicul de familie.De aprox un an de zile am o durere in partea stanga,la inceput durerile erau in capul pieptului,apoi pe langa splina.Am facut o ecografie,aici mi s-a spus ca am putin nisip la rinichi,am baut lichide dar durerea nu a disparut.Am facut si o radiografie cu bariu la stomac si a iesit ok.Acum dupa cum am mentionat am aceste stari de oboseala,de epuizare,am crezut ca am o lipsa de vitamine sau minerale,am luat niste multiminerale dar degeaba.Supraantrenat nu sunt pt ca nu am mai facut antrenament de 3 sapt.Cand au aparut aceste stari de oboseala ma trezeam obosit,doar mancam ceva si simteam nevoia sa ma culc,mergeam putin pe strada si oboseam foarte repede.
marinika is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2005, 17:38   #4
Dr.S.Damian

Nu pot sa te ajut. Ce descrii tu se potriveste la o mie de boli...
Trebuie mers pe calea clasica: control medical, analize, consulturi de specialitate daca este cazul.
Aici ce pot sa iti spun? Odihneste-te, mananca bine, ia vitamine... chestii d-astea.
  Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules