Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > LA TACLALE - forum
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Rate Thread Display Modes
Old 07-03-2008, 20:04   #31
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Send a message via Yahoo to ciupanezu
nu are rost sa ne certam..suntem oameni cu ratiune!
Fiecare are liberul arbitru...crezi ce vrei nu ma afecteaza pe mine!
O sa traim si o sa vedem...da,prieteni??
Old 07-03-2008, 20:12   #32
botosel
Registered User

Nu ne-am certat si nici nu o sa o facem..nu am fost dusmani ca sa fim prieteni...
nu faceam misto de postul tau si nu am nimic impotriva doar ca mi s-a parut prea
filosofic
botosel is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2008, 23:16   #33
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

au inceput si la televizor....cu 2012.
the end is close...
Old 08-03-2008, 03:22   #34
serios
Registered User

serios's Avatar

Send a message via MSN to serios Send a message via Yahoo to serios
Quote:
Originally Posted by botosel
Nu ne-am certat si nici nu o sa o facem..nu am fost dusmani ca sa fim prieteni...
nu faceam misto de postul tau si nu am nimic impotriva doar ca mi s-a parut prea
filosofic

Mie unu mi se pare comic
Preotii fura si se ingrasa, medicii pleaca peste granita alaturi de profesori si muncitori, oamenii nu stiu cum sa mai castige o buacata de paine si el se gandeste la apocalipsa, orice ar fi insemnand ea.
Old 08-03-2008, 08:28   #35
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Quote:
Originally Posted by serios
Mie unu mi se pare comic
Preotii fura si se ingrasa, medicii pleaca peste granita alaturi de profesori si muncitori, oamenii nu stiu cum sa mai castige o buacata de paine si el se gandeste la apocalipsa, orice ar fi insemnand ea.

da intradevar....nu e normal sa se intample,dar e din cauza economiei Romaniei.Cat despre apocalipsa...atat timp cat avem informatii din trecut despre ea....dc sa nu vb?
Old 08-03-2008, 10:16   #36
incepator
Registered User

incepator's Avatar

mai aveti un pic de rabdare pana in 2011) ca atunci vom vedea ce o fii daca nu o fii planeta aia mare sau ma rog (Ca atunci se zice ca o sa o vedem ca o luna mai mica) atunci va fii altceva
Old 08-03-2008, 12:51   #37
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

nu am auzit de asa ceva....
Old 08-03-2008, 13:02   #38
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Planeta Terra se manifesta ca un imens circuit electric. Intre suprafata si ultimul strat al ionosferei, la aproximativ 55 de km distanta de suprafata, exista un fel de cavitate electromagnetica. Proprietatile rezonante ale acestei cavitati magnetice au fost descoperite de fizicianul german W.O.Schumann, intre 1952-1957 si permit masurarea frecventei vibratorii medii a planetei Terra.

Timp de mii de ani, Rezonanta Schumann, sau pulsul Terrei, a fost de 7,83 cicli pe secunda, constanta fiind folosita in domeniul militar. Insa, din 1980, rezonanta a inceput sa creasca incet, acum fiind de 12 cicli pe secunda. Acest lucru inseamna ca ziua are numai 16 ore, in loc de 24, cat era odinioara.

De altfel, fiecare dintre noi si-a dat seama de accelerarea timpului. Multi se plang ca nu le ajunge ziua pentru tot ceea ce au de facut. In acest ritm in 2012, timpul va ajunge la 0. De asemenea in anul 2012, planul Sistemului nostru solar, se va alinia peste planul Galaxiei, Calea Lactee. Deci ciclul de 26.000 ani va fi complet.

O data cu Rezonanta Schumann, creste nivelul vibrational al oricarei fiinte de pe Terra.

Mayasii, civilizatie din America Centrala, au avut cele mai inalte cunostinte despre Timp si Spatiu. Calendarul Mayas este cel mai precis de pe Terra. In acest calendar, cea de-a 5-a Lume se sfarseste in 1987. A Sasea Lume incepe in 2012. Deci, acum suntem intre doua Lumi. Acest timp este numit '' Apocalipsa'' sau Revelatia si inseamna ca Adevarul ne va fi revelat, si NU '' Sfarsitul Lumii'' , asa cum multi considera in mod eronat. Mai inseamna si faptul ca exclusiv de NOI depinde cum vom construi aceasta Noua Lume si Civilizatie care va veni.

Ce mai spun Mayasii despre 2012:
- vom depasi tehnologia, asa cum o cunoastem noi azi.
- vom depasi cunostintele actuale despre Timp si Spatiu.
- vom depasi necesitatea Banului.
- dupa ce vom trece rapid prin Dimensiunea a 4-a, vom intra in Dimensiunea a 5-a.
- planeta Terra si intreg Sistemul Solar se vor sincroniza cu Galaxia si intregul Univers.
- ADN-ul uman va fi reprogramat si imbunatatit, si va avea 12 spirale in loc de 2.

Marea Schimbare ne afecteaza ciclul veghe-somn, relatiile cu ceilalti, reglarea imunitara a organismului si perceptia asupra Timpului si Spatiului
Alte posibile efecte ale Schimbarii ar mai fi:
- migrene, dureri de cap, oboseala.
- senzatia trecerii unui curent electric prin creier si coloana vertebrala.
- crampe musculare.
- simptome de gripa.
- vise intense.
- creste sensibilitatea corpului uman ca rezultat al vibratiilor noi, mult mai inalte.
- actualmente 16 ore echivaleaza cu 24 de ore, Timpul se contracta.
- corpul fizic a inceput sa se schimbe, se creaza un nou corp de Lumina.
- cresc abilitatile intuitive si de vindecare, dovada multimea de bioterapeuti aparuta in ultimul timp.
- structura interna a ochiului uman se transforma in functie de noua atmosfera planetara si cresterea luminozitatii.
- activarea capacitatilor latente a fiintelor, noi nascutii avand capacitate telepatica mult marita.
- toate bolile incurabile ale sec . XX vor disparea, inclusiv SIDA si cancerul.

A 4-a Dimensiune e plina de Viata, acolo predominand Compasiunea, Intelegerea si Iubirea. La nivel de planeta asistam in primul rand la inceputul inversiunii Polilor magnetici, ceea ce se intimpla o data la 13.000 de ani, deci de doua ori intr-un Mare Ciclu Cosmic de 26.000 de ani. In ultimii mii de ani, liniile de camp magnetic ieseau din Polul Sud si intrau pe la Polul Nord. Oamenii de stiinta au observat insa ca acest camp magnetic stabil incepe sa se schimbe, sa slabeasca. In ultimul secol, slabirea a fost de 10-15%, dar in ultimii ani s-a accelerat tot mai mult
Alte efecte ale marilor transformari cosmice la care asistam sunt atmosferele planetelor Sistemului Solar.
- atmosfera lui Marte creste rapid; acum e dubla si a dus la defectarea lui Mars Observer in anul 1997. Luna, isi '' fabrica'' atmosfera proprie care acum se intinde pe o suprafata de 6.000 de km, fiind compusa din compusi ai sodiului, dupa cum declara Alexei Dimitriev, cercetator rus.
- atmosfera Terrei se schimba si ea, in straturile superioare formandu-se un nou gaz, care pana acum nu exista.
- Venus ne arata o crestere marcanta de intensitate luminoasa.
- Jupiter sufera o modificare atat de puternica incat s-a format un tub de radiatie ionizata, intre el si un satelit al sau, Io. De asemenea, campul lui magnetic a crescut in intensitate de 2 ori.
- Uranus si Neptun au suferit recente inversari de poli si acum isi intensifica campul magnetic si devin tot mai stralucitoare.
Old 08-03-2008, 13:03   #39
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Activitatea vulcanica pe Terra a crescut cu 500% din 1875 incoace, iar campul magnetic al Soarelui a crescut cu 230% din 1901. Conform Academiei Nationale de Stiinte din Siberia, aceste multiple schimbari se datoresc intrarii Sistemului Solar intr-o zona cosmica cu o energie mult mai intensa. Plasma stralucitoare de la marginea Sistemului Solar a crescut recent de 10 ori in intensitate.

Soarele are un camp magnetic numit heliosfera, care inglobeaza intregul Sistem Solar. Cercetatorii rusi au studiat partea frontala a heliosferei si au observat acolo plasma stralucitoare, ca si cum intregul Sistem Solar a intrat intr-o zona cu o energie mult mai inalta, numita Centura Fotonica. Acesta energie aprinde plasma heliosferei in partea frontala, care devine mai luminoasa, mai stralucitoare. Acesta energie patrunde apoi in Soare, care o raspandeste in intregul Sistem Solar, saturand spatiul interplanetar, astfel ca toate planetele vor primi un supliment mare de energie.
Old 08-03-2008, 13:11   #40
Hel
Registered User

Hel's Avatar

Posteaza sursa acestor informatii te rog.
-A man should be upright, not kept upright.
-The purpose of life is not to be on the side of the majority, but to escape the ranks of the insane.
~Marcus Aurelius

Hel is offline   Reply With Quote
Old 08-03-2008, 14:03   #41
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

http://www.apocalipsa.ro/ ; http://www.razboiulnevazut.org/carte.php?id=97 ; http://www.fanclub.ro/apocalipsa-anu...n-at10697.html http://www.city-star.org/index.php?url=encapc:ro mai erau nu mai stiu care.dar am dat search pe google : apocalipsa.
Old 08-03-2008, 14:05   #42
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

"VALUL UCIGAS" SE VA INTOARCE

Proportiile calamitatii care s-a abatut asupra Asiei la sfarsitul anului trecut vor pali in comparatie cu evenimentul apocaliptic care se apropie, avertizeaza oamenii de stiinta englezi si americani.

Ei sustin ca un val tsunami enorm, provocat de viitoarea eruptie a vulcanului din La Palma, Insulele Canare, va acoperi coasta de est a Statelor Unite si vestul Europei, inecand milioane de locuitori. Aici se afla ceea ce savantii considera a fi pericolul numarul unu pentru omenire: vulcanul Cumbre Viejo.

In anul 1949, eruptia lui a provocat o crapatura imensa in partea vestica a versantului vulcanului, iar peretele de roca a alunecat patru metri spre mare. De-abia in anii ’90, cercetatorii au realizat cat de aproape a fost prapadul. Datele adunate arata ca urmatoarea eruptie va provoca prabusirea in ocean a unei mase de roca de 500 de kilometri cubi, cantarind 500 de miliarde de tone.

Consecinta va fi un tsunami de proportii gigantice. Potrivit lui Bill McGuire, directorul Centrului Benfield de la Universitatea din Londra, valul va avea cateva sute de metri inaltime si o viteza de 800 de kilometri pe ora. "Va fi afectat intregul Ocean Atlantic. Dupa ce va devasta insulele din imprejurimi, megatsunami va atinge intr-o ora coasta de vest a Africii.

In opt-noua ore, valuri cuprinse intre 20 si 50 de metri vor traversa aproape 7.000 de kilometri si se vor napusti asupra Insulelor Caraibe si coastelor estice ale Statelor Unite si Canadei", sustine McGuire. La patru ore, valuri de pana la zece metri vor lovi coastele Marii Britanii, Spaniei, Portugaliei si Frantei.
Old 08-03-2008, 14:07   #43
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Foarte multe evenimente au fost prezise!!!de f mult timp.....se stia cu mult timp inainte,doar ca nu credeau,sau nu aveau ce sa faca impotriva.
Old 08-03-2008, 14:14   #44
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

http://monicutz.wordpress.com/2008/02/08/test2/ uitati la documentarul asta..e prea interesant!
Old 09-03-2008, 15:16   #45
DeaD
Registered User

uitativa si la filmul 2012 doomsday
DeaD is offline   Reply With Quote
Old 09-03-2008, 15:34   #46
cata_italia
Registered User

asa se zicea si in 2000 ca o sa fie sfarsitu lumii etc...sincer nush c sa zic
cata_italia is offline   Reply With Quote
Old 09-03-2008, 16:11   #47
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Quote:
Originally Posted by DeaD
uitativa si la filmul 2012 doomsday
L`am vazut !
Old 09-03-2008, 16:13   #48
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Quote:
Originally Posted by cata_italia
asa se zicea si in 2000 ca o sa fie sfarsitu lumii etc...sincer nush c sa zic
Dar nu au zis`o mayasii...acum toti oamenii de stiinta spun ca in 2012 se va intampla ceva din mai multe pcte de vedere.
Old 09-03-2008, 20:44   #49
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Va recomand emisiunea "Codul lui Oreste". B1 TV in fiecare vineri de 20:00 doar daca va intereseaza subiecte de genul.
Old 09-03-2008, 20:47   #50
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

am vazut chiar in seara cu 2012.dar tipu care povestea cica prima rasa de pe pamant au fost dinozaurii si au tot scazut in dimensiuni,iar acum cica ar urma insectele dupa noi.nu cred asa ceva....cred doar intr`o schimbare!
Old 09-03-2008, 20:57   #51
Ciuli
Registered User

Ciuli's Avatar

Send a message via Yahoo to Ciuli
Io crek apocalipsa inseamna ca o sa pice un meteorit mai maricel si ne-am dus toti pe "....", ori se drogheaza vreun presedinte american si da cu nucleare prin planeta...
In viitoru` apropiat nu se intampla nimica.. ca meteoriti nu vin, si Bush nu se drogheaza.
Ce ati auzit voi de 2012 e ca.. NASA crede ca soarele isi schimba polii... asta nu-i bai ca se intampla o data la ~ 11 ani, neshte radiatii, atata tot.
Ciuli is offline   Reply With Quote
Old 09-03-2008, 21:13   #52
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

nu o sa fie deloc asa nu ca as stii dar citeste ce am scris.
Nu soarele isi schimba polii, ci pamantul si nu odata la 11 ani , odata la 13.000 de ani!!
ia uite un articol interesant la inceput....dar cand am citit ce scrie in ultima paranteza am ramas ...asta nu mai cred.: Calculele stiintifice bazate pe implementarea noului au ajuns la aceleasi rezultate:
-in ultimele 0.0075 secunde ale datei de 3 octombire 2008,vor fi mai multe schimbari ca in ultimii 72 de miliarde de ani!
-in ultimii 20 de ani au fost mai multe schimbari ca de la crearea omului cu 4 milioane de ani in urma pana in ziua de azi
Omniiversul in care traim se bazeaza pe un numar aproape infinit de dimensiuni,care progreseaza din ciclu in ciclu urmand progresiunea sirului lui Fibonnaci:
0 1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 81....
3-D 4-D 4-D 5-D 7-D 10-D....
Astfel daca la crearea acestui univers am avut doar 3 dimensiuni ,odata cu aparitia celulei apare si timpul,care este o masura a progresului catre Dumnezeu
Este important de inteles ca in fiecare ciclu,sub aspect obiectiv,timpul trece in aceeasi masura:cu alte cuvinte,acum in 260 de zile trece tot atata timp la scara Universului ca in 25 de miliarde ani in ciclul celular!
Doar PERCEPTIA TIMPULUI se schimba: pt ca suntem fiinte mult mai evoluate ,timpul trece de 25 de miliarde de ori mai repede pt noi,si ne permite ca intr-o viata de om sa accedem la mai multa cunoastere
In ciclul galactic (89-2008) am avut tot spatiul 4-D ca si in precedentele cicluri planetare ,dar acum evoluam catre 5-d ,unde vom ajunge cu 20 de zile inainte de 3 octombrie 2008
(data teoretica,pt ca Pamantul va fi distrus in martie anul acesta)
Old 09-03-2008, 21:27   #53
Ciuli
Registered User

Ciuli's Avatar

Quote:
Originally Posted by ciupanezu
nu o sa fie deloc asa nu ca as stii dar citeste ce am scris.
Nu soarele isi schimba polii, ci pamantul si nu odata la 11 ani , odata la 13.000 de ani!!
ia uite un articol interesant la inceput....dar cand am citit ce scrie in ultima paranteza am ramas ...asta nu mai cred.: Calculele stiintifice bazate pe implementarea noului au ajuns la aceleasi rezultate:
-in ultimele 0.0075 secunde ale datei de 3 octombire 2008,vor fi mai multe schimbari ca in ultimii 72 de miliarde de ani!
-in ultimii 20 de ani au fost mai multe schimbari ca de la crearea omului cu 4 milioane de ani in urma pana in ziua de azi
Omniiversul in care traim se bazeaza pe un numar aproape infinit de dimensiuni,care progreseaza din ciclu in ciclu urmand progresiunea sirului lui Fibonnaci:
0 1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 81....
3-D 4-D 4-D 5-D 7-D 10-D....
Astfel daca la crearea acestui univers am avut doar 3 dimensiuni ,odata cu aparitia celulei apare si timpul,care este o masura a progresului catre Dumnezeu
Este important de inteles ca in fiecare ciclu,sub aspect obiectiv,timpul trece in aceeasi masura:cu alte cuvinte,acum in 260 de zile trece tot atata timp la scara Universului ca in 25 de miliarde ani in ciclul celular!
Doar PERCEPTIA TIMPULUI se schimba: pt ca suntem fiinte mult mai evoluate ,timpul trece de 25 de miliarde de ori mai repede pt noi,si ne permite ca intr-o viata de om sa accedem la mai multa cunoastere
In ciclul galactic (89-2008) am avut tot spatiul 4-D ca si in precedentele cicluri planetare ,dar acum evoluam catre 5-d ,unde vom ajunge cu 20 de zile inainte de 3 octombrie 2008
(data teoretica,pt ca Pamantul va fi distrus in martie anul acesta)

Asta-i mass de pe yahoo, trebuia sa scri "dai mai departe ca sa nu murim" =))
Mai lasa tarafu' si dai din cand in cand pe discovery.
Old 09-03-2008, 21:30   #54
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

NU dau mass`uri.Si nici nu ma omor cu manelele.Este o fraza luata de pe un site.am spus nici eu nu cred ce scrie in paranteza.
ce am mai descoperit sa zic asa este:
data de 21.12.2012 specificata ca fiind sfarsitul calendarului mayas...contine doar cifrele 1 si 2.dc?e cam...
Old 09-03-2008, 21:30   #55
incepator
Registered User

incepator's Avatar

ciuli dai pe un google.ro
si ai sa vezi mai multe
Old 09-03-2008, 21:40   #56
Ciuli
Registered User

Ciuli's Avatar

Quote:
Originally Posted by incepator
ciuli dai pe un google.ro
si ai sa vezi mai multe

is un fan google

Quote:
Originally Posted by GOOGLE
2012 - Wikipedia, the free encyclopedia
NASA predicts that the Sun will reverse its own magnetic poles during 2012 as result of reaching the end of the current 11-year sunspot cycle
...

Calendaru` ala al mayacilor n-are nimic de-a face cu apocalipsa.. e doar un calendar..
Old 09-03-2008, 21:47   #57
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

2012 A.D. Pe 22 decembrie se încheie calendarul Maya. Potrivit profeţiei , lumea va fi pentru totdeauna schimbată din pricina unui cutremur serios.
am mai auzit ca va fi un cutremur serios...in perioada asta.
Old 09-03-2008, 21:49   #58
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ciuli
is un fan google

...

Calendaru` ala al mayacilor n-are nimic de-a face cu apocalipsa.. e doar un calendar..
pai da soarele si`a mai schimbat polii chiar si cand traiam noi..daca zici ca odata la 11 ani.dar pamantul isi va schimba polii magnetici atunci pe 21-12-2012. odata la 13.000 de ani.
Old 09-03-2008, 22:09   #59
Ciuli
Registered User

Ciuli's Avatar

De cutremure nush ce sa zic.. or fi facut mayacii aia vraji...
Daca zici ca in 2012 se schimba polii pamantului, asta care se intampla la 13000 ani.. inseamna ca acu` 10992 ani s-au schimbat... asta iarasi suna a mass...
Old 09-03-2008, 22:12   #60
incepator
Registered User

incepator's Avatar

dai pe google.ro asta -> nibiru

Edit:

sau si mai bine intra pe youtube.com si scrie nibiru si te convingi singur

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes Rate This Thread