Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > LA TACLALE - forum
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Rate Thread Display Modes
Old 06-03-2008, 18:10   #1
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Send a message via Yahoo to ciupanezu
Apocalipsa!!!

Cand,cum,de ce...si multe alte intrebari pe care toti ni le punem.care este de fapt adevarul...vine sau nu???o apucam sau nu?ce credeti?
Old 06-03-2008, 18:17   #2
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Pentagonul îl informeazã pe George W. Bush: schimbãrile climaterice ne vor distruge.
* Raportul secret avertizeazã cã vor avea loc frãmîntãri civile si rãzboaie nucleare.
* Clima Marii Britanii va deveni „siberianã“ în mai putin de 20 de ani.
* Amenintarea la adresa lumii este mai mare decît terorismul.
Old 06-03-2008, 18:22   #3
incepator
Registered User

incepator's Avatar

tata ... parca e ceva cu 2012.... se aude mult pe internet cu ceva planeta nibiru parca.... si se zice ca 2/3 din populatie pamantului papa .....
si din cate stiu sigur... e prezis aceasta apocalipsa si de mayeni sau mayani aia cu piramidele din america de sud
Old 06-03-2008, 18:30   #4
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

)))))) mayasii nu au prezis apocalipsa in 2012, ci doar calendarul lor se termina pe 24.12.2012 se aude ceva de un razboi, dar multi spun ca nu razboi cu gloante si explozibil, ci un razboi economic, o lupta politica; 24.12.2012 se presupune a fi, nu un sfarsit, ci un inceput, un moment in care vom pasi intr-o alta sfera spirituala. Ciupanezule, de cand ai devenit asa de spiritual? din posturile tale anterioare nu prea am mai citit asa ceva
Old 06-03-2008, 18:31   #5
bogdy89
Registered User

bogdy89's Avatar

va venit si apocalispa.....sigur dar nu se stie knd ...
bogdy89 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-2008, 18:50   #6
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Civilizatia Maya a prezis acum 3000 de ani ca in anul 2012 se va produce un cataclism la nivel mondial, prin trecerea la o noua epoca spirituala.

Potrivit calendarelor mayase, recunoscute pentru formidabila lor exactitate, sfarsitul lumii va veni peste patru ani. Teoria lor se bazeaza pe oscilatia axei terestre care la fiecare 26.000 de ani se reconfigureaza.
Old 06-03-2008, 18:52   #7
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Cercetatorul american Lawrence E. Joseph a confirmat teoria, sustinand ca in 2012 vom asiata la o aliniere extraordinara a astrelor. De asemenea, tot in 2012 va avea loc si schimbarea polilor magnetici ai pamantului. Cu toate acestea, nu se poate sti cu siguranta daca aceste lucruri reprezinta intr-adevar sfarsitul lumii, dupa cum au prezis mayasii.

Incredibil este insa ca mayasii au calculat ciclurile alinierii planetelor cu o precizie absoluta.

Mai mult chiar, Lawrence E. Joseph presupune si el ca alinierea planetelor ar putea contribui la o exacerbare a activitatii solare, care, la randul ei, ar putea "distruge" campul magnetic terestru.
Old 06-03-2008, 18:53   #8
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

deci..credeti sau nu,ceva se va intampla sigur in 2012..au spus`o mayasii si au spus`o si altii.
se schimba polii magnetici ai pamantului.....ce efecte poate avea procesul asta!?
Old 06-03-2008, 19:41   #9
Nicusor
Registered User

La fel s-o spus si despre 2000 ...

Astea-s subiecte bune pentru filme.
Nicusor is offline   Reply With Quote
Old 06-03-2008, 19:48   #10
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

apocalipsa este gresit inteleasa de noi...semnifica un nou inceput, trecerea intr-o alta lume mult mai buna decat mizeria asta de viata. e o tampenie sa credem in spusele celor care calculeaza "sf lumii"....cum credeti ca are omu aceasta capacitate. el care este o farama in tot universu asta...el care este atat de limitat incat nici de propria viata nu are grija...
Alessandro is offline   Reply With Quote
Old 06-03-2008, 20:02   #11
catalinux007lei
Registered User

catalinux007lei's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nicusor
La fel s-o spus si despre 2000 ...

Astea-s subiecte bune pentru filme.

Nu chiar la fel. In 2000 problema terorismului si a incalziri globale nu era asa grava. Dar terorismul nu cred ca poate provoca o apocalipsa atata timp cat nu dispune de arme de distrugere un masa. Doar guvernele unor tari dispun de asa ceva, dar nu m-ar mira ca intr-un moment de criza sa foloseasca armele astea invocand tot felul de pretexte, sau ulteruior dand vina pe ce stiu io ce organizatii teroriste imaginare. Marile guverne sunt teroristii. Nu cred in stare niste camilari de 11 septembrie.
Incalzirea globala ar putea creea un moment de criza.
catalinux007lei is offline   Reply With Quote
Old 06-03-2008, 20:05   #12
Stefy
Registered User

Asa au zis si ca in 2007 va fi nu stiu ce cutremur de grad mare si vom disparea (cel putin in romania), parca au mai zis ceva de 2012 ca ne va lovi nu stiu ce asteroid de ne face zob. Chesti, chesti, tot Dumnezeu cand vrea sa ne ia ne ia pe toti.
Stefy is offline   Reply With Quote
Old 06-03-2008, 20:10   #13
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
Originally Posted by ciupanezu
deci..credeti sau nu,ceva se va intampla sigur in 2012..au spus`o mayasii si au spus`o si altii.
se schimba polii magnetici ai pamantului.....ce efecte poate avea procesul asta!?
inversarea polilor magnetici are ca efect disparitia a tot ce numim noi "mijloace de comunicare". nimic pe baza de electricitate nu va mai functiona. de asemeni si organisemele au o frecventa si daca se schimba atunci.....exact! dispar dar asa ceva nu se va intampla in urmatoarele cateva milenii
Old 06-03-2008, 20:15   #14
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

allesandro tu stii.e gresit inteleasa.va ramane un singur popor format din mai multe natiuni...cei alesi...poporul ales!nu stiu despre 2000 ce s`a zis...dar despre 2012 a spus`o poporul maya!si analizand o sa vezi ca tot ce se spune..se cam adevereste.
Airdany....sa analizam logic....tot ce e pe baza de electricitate nu va mai functiona.ok.organismele au o frecventa...da corect.se schimba polii magnetici...(+ si -).sunt 2 chestii diferite. unde exista frecventa nu exista + si - asta e chestie din fizica si electrotehnica.sub nici un caz nu o sa disparem toti.
Old 06-03-2008, 20:20   #15
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

"Incat nimeni sa nu poata cumpara sau vinde, decat numai cel ce are semnul, adica numele fiarei, sau numarul numelui fiarei" (Apoc. 13:17)

Primul semnal de alarma a fost declansat prin pulicarea cartii The New Money System - 666 de catre dr. Mary S. Relfe. Planul de codificare si de marcare a intregii omeniri a fost astfel dezvaluit ca avand urmatoarele faze:

Faza intai a inceput in 1970 prin codificarea tuturor produselor comerciale. In aceasta operatiune rolul dominant il detine Uniform Code Council (SUA).
Faza a doua a inceput in 1983 prin eliberarea cartelelor de identitate codificate prin sistemele bar code. Rolul major in aceasta etapa il detin guvernele, bancile si companiile de tehnica de varf producatoare de cartele electronice.
Faza a treia consta in codificarea intr-o etapa viitoare a tuturor bunurilor mobile si imobile. (Deja s-a inceput un control al acestora prin introducerea noilor standarde obligatorii de calitate ISO 9000 si Six Sigma).
Asadar, o sclavie electronica mondiala dirijata de o mana de multimilionari, sclavie care realizeaza practic sistemul apocaliptic de pecetluire destinat pregatirii aparitiei pe scena lumii a lui antihrist.
Old 06-03-2008, 20:23   #16
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Asadar, iata realizandu-se practic proorocirea din Apocalipsa Sfantului Ioan: "semnul pe mana sau pe frunte", numarul fiarei, este un implant al biocipului de identitate in corp, asigurandu-se astfel o protectie eficienta impotriva pierderii ori a furtului cartelei. De altfel, chiar L.U.C.I.D. Project prevede, in timp, inlocuirea cartelei cu biocipuri implantate, tehnica care in prezent este deja experimentata cu succes (NE: de ani buni), la scara mondiala, pentru marcarea animalelor"
Old 06-03-2008, 20:30   #17
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Totodata tehnicile RNM si EBL au posibilitatea de trimitere, prin intermediul unor emisii de unde electromagnetice codificate, a semnalelor audio-vizuale sau a comenzilor de miscare direct pe centrii de pe scoarta evitand organele de simt si nervii optico-acustici. Aceste imagini se pot codifica transmitandu-se sub forma unui scenariu, indeosebi in timpul somnului de tip REM al subiectului, influentandu-i intregul comportament. Astfel, cele doua tehnici formeaza impreuna un sistem perfect de supraveghere/influentare a vietii umane, subiectii devenind simpli "zombi telecomandati"
Etape de lucru:

1) Prin intermediul RNM sunt monitorizate frecventele specifice scoartei cerebrale a subiectului. De regula frecventele uzuale sunt: Regiunea encefalica Frecvente bioelectrice
- centrul de miscare - 10 Hz
- regiunea acustica - 15 Hz
- regiunea optica - 25 Hz
- regiunea tactila - 9 Hz
- centrul gandirii - 20 Hz

Odata obtinuta aceasta cartografie se poate detine controlul asupra persoanei respective. Trebuie mentionat ca totalul deintrare/iesire al frecventei bio-electrice a unei persoane este unic. Nu se poate transmite un semnal in creierul uman decat prin folosirea frecventei specifice acelei persoane.

2) Apoi cu ajutorul tehnicii EBL se realizeaza contactul de la distanta intre echipamentui NSA si creierul uman, putandu-se citi ganduri vorbite si inregistra toata activitatea acustico-optica a individului.

Totodata i se pot transmite in creier comenzi de miscare sau imagini audio-video. In plus, Electronic Brain Link poate realiza contactul bidirectional nu numai computer-creier, ci si contact inter-cerebral. Aceasta metoda este folosita indeosebi de agentii Humint pentru a fi in legatura permanenta unul cu altul ori pentru tinerea sub control a persoanelor investigate.

Trebuie sa mentionam ca tehnica EBL este folosita si de Pentagon in cercetarile militare secrete privind aplicatiile contactului encefal - computer pe avioanele de lupta ale US Air Force.

Sa nu uitam insa ca pentru noi, crestinii, nu viata aceasta este cea dorita. Noi suntem nu din lumea aceasta, ci suntem fii ai Celui care a facut cerul si pamantul. Toate aceste marturii pe care le-am adus pana acum nu trebuie sa ne sperie, ci sa ne dea aripi spre a dori mai fierbinte mantuirea, dezlipindu-ne cu totul de toate desertaciunile lumii acesteia. De altfel, vremea eliberarii noastre se apropie.
Old 06-03-2008, 20:32   #18
catalinux007lei
Registered User

catalinux007lei's Avatar

Nu stiu prea multe despre prezicerile maiasilor referitor la apocalipsa sau despre calendarul lor, dar cred ca nu se refereau la distrugere, ci la o revolutie in gandire, la un inceput de era noua unde guvernele tarilor vor fi mai tolerante unele cu altele. Deja se vede criza Americii si a poporului american. Nu cred ca America va mai ramane lider mondial mult timp, si lucrul asta ii nelinisteste. Vin din spate tari ca China care isi modernizeaza armatele milionare in soldati. Aici cred ca o sa fie o problema.
Dar daca stau sa ma gandesc bine, daca nu ar fi fost America, sigur in locul ei ar fi fost UE, Rusia, China, care ar fi dus o politica externa mult mai agresiva ca cea americana.
Daca va exista o apocalipsa va fi provocata de guvernele tarilor puternice, nu de teroristi arabi sau de incalzirea globala.
catalinux007lei is offline   Reply With Quote
Old 06-03-2008, 20:32   #19
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

si acum stau si ma gandesc....l`am judecat pe X om puternic al lumii pentru ca a facut Y...da el a facut ??el a vrut?pfff...poate ma localizeaza si pe mine astia cu rmn`u lor cu tot...si imi schimba gandirea..!!) glumesc dar nu ar trebuii..nu e de ras...
Old 06-03-2008, 20:33   #20
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Quote:
Originally Posted by catalinux007lei
Nu stiu prea multe despre prezicerile maiasilor referitor la apocalipsa sau despre calendarul lor, dar cred ca nu se refereau la distrugere, ci la o revolutie in gandire, la un inceput de era noua unde guvernele tarilor vor fi mai tolerante unele cu altele. Deja se vede criza Americii si a poporului american. Nu cred ca America va mai ramane lider mondial mult timp, si lucrul asta ii nelinisteste. Vin din spate tari ca China care isi modernizeaza armatele milionare in soldati. Aici cred ca o sa fie o problema.
Dar daca stau sa ma gandesc bine, daca nu ar fi fost America, sigur in locul ei ar fi fost UE, Rusia, China, care ar fi dus o politica externa mult mai agresiva ca cea americana.
Daca va exista o apocalipsa va fi provocata de guvernele tarilor puternice, nu de teroristi arabi sau de incalzirea globala.
apocalipsa care va veni....nu va fi provocata nici de guvern nici de teroristi!....
Old 06-03-2008, 22:00   #21
incepator
Registered User

incepator's Avatar

mai o sa vedem ... mai multe chesti ...
in 2011 daca e faza aia .. ca vine o planeta mare ca dracu pe langa noi ... o vedem seara ca o sa fie cat luna asta in 2011 (in 2012 murim )) ) oricum daca e chiar asa fie cum o fii, noi romani scapam de orice ... suntem rezistenti la orice .. ) la saracie suntem rezistenti, la tot mai pe scurt

-> Oricum indiferent care o fii se va intampla ceva .... Chiar ca ma roade asa un pic ce o sa fie dar noah doar timpul stie asta
Old 06-03-2008, 22:48   #22
botosel
Registered User

bai baieti...cred ca aveti prea mult timp liber..
botosel is offline   Reply With Quote
Old 06-03-2008, 23:22   #23
Hel
Registered User

Hel's Avatar

Terorismul este pretextul aproape perfect, ce scuza internationalismul sovinilor de la Casa Alba; Desi sper ca Obama sa castige presedentie mi-e greu sa cred, ca doreste sau ca o sa fie lasat sa schimbe interesele hegemoniei defecte, numite SUA. Sa vedem cu cate sfori va merge Dmitri Medvedev, sa vedem cum se ingroapa fier in pamant de pomana in Nabuko, si cum ne ocoleste South Stream-ul, cum va primi Costanda terenuri din Bordei si din Satul francez plus 18 milioane de euro daune morale, ce vor fi platite evident din banu' public, cand The people's republic of China se va numi, The burgeois's republic of China, sa vedem daca Raul Castro va ceda in total Cuba americanilor, sa mai vedem cateva preturi consecutive record pe barilul de titei, probabil ca o sa atinga 150$ in viitorul apropiat, sa vedem cate shinying objects va mai sterpeli cleptomanul de Sarkozy, sa vedem si noi cicatriciile lui McCain, sa vedem si noi de ce UE si SUA au dat binecuvantarea, unui terorist si criminal de razboi pe nume Fatmir Sejdiu, pt presedentia "statului" Kosovo... Da razboiul rece se duce pe piata, consecintele grave imediate sunt razboaiele civile din Orientul mijlociu si Africa. Da apocalipsa este prezenta, insa daca noul inceput va fi un nou tratat semnat la Versaille, apocalipsa asta este ciclitizata perpetuu.
-A man should be upright, not kept upright.
-The purpose of life is not to be on the side of the majority, but to escape the ranks of the insane.
~Marcus Aurelius

Hel is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2008, 11:17   #24
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Quote:
Originally Posted by botosel
noi avem prea mult timp liber, si tu ai gresit locul unde ai postat!
Old 07-03-2008, 11:18   #25
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Quote:
Originally Posted by Hel
Terorismul este pretextul aproape perfect, ce scuza internationalismul sovinilor de la Casa Alba; Desi sper ca Obama sa castige presedentie mi-e greu sa cred, ca doreste sau ca o sa fie lasat sa schimbe interesele hegemoniei defecte, numite SUA. Sa vedem cu cate sfori va merge Dmitri Medvedev, sa vedem cum se ingroapa fier in pamant de pomana in Nabuko, si cum ne ocoleste South Stream-ul, cum va primi Costanda terenuri din Bordei si din Satul francez plus 18 milioane de euro daune morale, ce vor fi platite evident din banu' public, cand The people's republic of China se va numi, The burgeois's republic of China, sa vedem daca Raul Castro va ceda in total Cuba americanilor, sa mai vedem cateva preturi consecutive record pe barilul de titei, probabil ca o sa atinga 150$ in viitorul apropiat, sa vedem cate shinying objects va mai sterpeli cleptomanul de Sarkozy, sa vedem si noi cicatriciile lui McCain, sa vedem si noi de ce UE si SUA au dat binecuvantarea, unui terorist si criminal de razboi pe nume Fatmir Sejdiu, pt presedentia "statului" Kosovo... Da razboiul rece se duce pe piata, consecintele grave imediate sunt razboaiele civile din Orientul mijlociu si Africa. Da apocalipsa este prezenta, insa daca noul inceput va fi un nou tratat semnat la Versaille, apocalipsa asta este ciclitizata perpetuu.
ma refer la o alta apocalipsa..nu umana..supraomeneasca.
Old 07-03-2008, 17:44   #26
serios
Registered User

serios's Avatar

Send a message via MSN to serios Send a message via Yahoo to serios
Apocalipsa Supraomeneasca? Te referi la o invazie de meteoriti sau ?

Imi aduc aminte ca se vorbea intens prin `87- `90 ca se apropie apocalipsa.Anul 2000 va fi sfarsitul lumii. Asteptati ceva gen venirea lui Iisus pe pamant, ingeri cu sabii de foc, lava etc?
Old 07-03-2008, 17:45   #27
serios
Registered User

serios's Avatar

Quote:
Originally Posted by botosel

Au au, din moment ce deschid thread-uri de genul asta
Old 07-03-2008, 17:48   #28
serios
Registered User

serios's Avatar

Quote:
Originally Posted by Hel
apocalipsa asta este ciclitizata perpetuu.

Nimic mai adevarat!
Old 07-03-2008, 19:23   #29
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Quote:
Originally Posted by serios
Apocalipsa Supraomeneasca? Te referi la o invazie de meteoriti sau ?

Imi aduc aminte ca se vorbea intens prin `87- `90 ca se apropie apocalipsa.Anul 2000 va fi sfarsitul lumii. Asteptati ceva gen venirea lui Iisus pe pamant, ingeri cu sabii de foc, lava etc?
no no
Old 07-03-2008, 20:01   #30
botosel
Registered User

Quote:
Originally Posted by ciupanezu
noi avem prea mult timp liber, si tu ai gresit locul unde ai postat!
Urmatorul thread va fi " Care a fost primul oul sau gaina ? "
botosel is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules