Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > LA TACLALE - forum
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

View Poll Results: Agresivitate sau Calm??
Agresivitate 50 28.90%
Calm 123 71.10%
Voters: 173. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average. Display Modes
Old 03-05-2009, 14:21   #121
dedera
Registered User

Eu de obicei prefer sa fiu calm,in scoala generala m-am scapat de 2 ori si l-am tavalit pe unu,n-a fost bine(pt el pt ca colegii cu mine au tinut=)) ) .Daca ii muti gura din loc tampitului nu rezolvi nimic
dedera is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2009, 12:36   #122
aideviatzame
Registered User

aideviatzame's Avatar

ba rezolvi ......... data viitoare nu i tot una sa se lege de tine
Old 30-05-2009, 22:27   #123
dbz
Registered User

Quote:
Originally Posted by ciupanezu
In diversele situatii in care va aflati in viata de zi cu zi....ce puneti in aplicare pentru a va rezolva problemele?
1Agresivitatea
2Calm
1/2
dbz is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009, 22:33   #124
crackytzy
Registered User

crackytzy's Avatar

Quote:
Originally Posted by aideviatzame
ba rezolvi ......... data viitoare nu i tot una sa se lege de tine
dupa un Animal M STACK si ceva ZMA .....nu ai cum sa fii calm )......
8-|..mai ales in trafic cu idiotii
Old 30-05-2009, 23:17   #125
cata91muscle
Registered User

Quote:
Originally Posted by crackytzy
dupa un Animal M STACK si ceva ZMA .....nu ai cum sa fii calm )......
8-|..mai ales in trafic cu idiotii

da, sau cand esti pe 0 carbs
Old 19-08-2009, 10:38   #126
Flav1us
Registered User

de obicei sunt calm in viata de zi cu zi insa daca ma enervez prea rau sunt in stare de orice sunt mai de necontrolat cand ma enervez insa ma enervez greu de tot ))
Flav1us is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2009, 19:36   #127
Anestezia
Registered User

Anestezia's Avatar

io de obicei sunt un om calm si cand ma enerveaza cineva ii explic frumos de 3 ori, de fiecare data folosind cuvinte sinonime poate nu intelege. iar daca apoi nu intelege ii aplic fenomenu numit bataie direct fara sa`l injur. am luat exemplu asta dupa ce am vazut filmul TheGodfather(nasul). Pai Vito era calm si cand lau omorat pe fiisu da si cand il enerva unu peste masura il executa direct.
Anestezia is offline   Reply With Quote
Old 12-11-2009, 23:05   #128
Radulescu Stefan
Registered User

Radulescu Stefan's Avatar

Send a message via Yahoo to Radulescu Stefan
Eu sunt calm de obicei, ii rezolv numai cu vorbe, de bataie, nu-mi place sa iau pe cineva la bataie, decat daca se ia el de mine. Nici sa-i lovesc nu prea-mi place pentru ca stiu ca este nasol, dar daca trebuie o fac intr-un mod mai frumusel (2 ani de aikijutsu ). Nu-i ranesc, ma folosesc putin de articulatiile lor, ii pun la pamant si plec. Cam atat. Oricum, cel mai bine este sa nu te pui la mintea tuturor prostilor.

Last edited by Radulescu Stefan : 12-11-2009 at 23:09.
Radulescu Stefan is offline   Reply With Quote
Old 12-11-2009, 23:35   #129
reddacy
Registered User

reddacy's Avatar

Send a message via Yahoo to reddacy
mie agresivitatea mi-a adus doar probleme,folosita f.rar....sunt f. calm si vesel tot timpul...
si fac haz de necaz daca e de cearta......doar in trafic dau de "fenomene" enervante.....
Old 13-11-2009, 00:15   #130
Radulescu Stefan
Registered User

Radulescu Stefan's Avatar

Send a message via Yahoo to Radulescu Stefan
Eh, esti cazul lui tata, asa era si el "agresiv" sa zic asa, mai bine zis nervos in trafic. Stii ce a patit odata? Mi-a povestit ca era pe autostrada si unii s-au bagat in fata lui, smecheri d-astia cu BMW, pustani, si mergeau cu viteza mica apoi sa nu poata tata sa mearga bine, iar tata le-a dat un blit. Aia s-au enervat, s-au pus pe banda din stanga (tata fiind pe dreapta), au deschis geamul si au tras un foc in portiera lui tata. Mi-a zis ca era pistol cu aer comprimat, dar a zis ca i-a piuit urechea, nu a auzit vreo 15 secunde.
Oricum, agresivitatea nu prea duce la nimic, trebuie sa rezolvi totul cu logica. Parerea mea.
Radulescu Stefan is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2009, 12:31   #131
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

Quote:
Originally Posted by Radulescu Stefan
Eh, esti cazul lui tata, asa era si el "agresiv" sa zic asa, mai bine zis nervos in trafic. Stii ce a patit odata? Mi-a povestit ca era pe autostrada si unii s-au bagat in fata lui, smecheri d-astia cu BMW, pustani, si mergeau cu viteza mica apoi sa nu poata tata sa mearga bine, iar tata le-a dat un blit. Aia s-au enervat, s-au pus pe banda din stanga (tata fiind pe dreapta), au deschis geamul si au tras un foc in portiera lui tata. Mi-a zis ca era pistol cu aer comprimat, dar a zis ca i-a piuit urechea, nu a auzit vreo 15 secunde.
Oricum, agresivitatea nu prea duce la nimic, trebuie sa rezolvi totul cu logica. Parerea mea.
nasol...dar sa zicem ca in locul tatalui tau se afla un culturist cu ceva ani d experienta. si trage ala un foc....si pleaca....si dupa ceva timp se mai intalneasca pe str si smecherul ala sa nu mai aiba arma la el...pai iti dai seama ca ii suceste gatu unu dasta mai bazat pe pumnu lui...
Alessandro is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2009, 14:11   #132
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
Originally Posted by Radulescu Stefan

daca isi mentinea calmul, trebuia sa retina numarul de inmatriculare - dosar penal.
Old 14-11-2009, 13:16   #133
Mazare
Registered User

Send a message via Yahoo to Mazare
Quote:
Originally Posted by Alessandro
nasol...dar sa zicem ca in locul tatalui tau se afla un culturist cu ceva ani d experienta. si trage ala un foc....si pleaca....si dupa ceva timp se mai intalneasca pe str si smecherul ala sa nu mai aiba arma la el...pai iti dai seama ca ii suceste gatu unu dasta mai bazat pe pumnu lui...

Culturistul lui peste, un culturist fara experienta de lupta corp la corp e la fel de "expus" unei batai calumea ca orice alt om.
Mazare is offline   Reply With Quote
Old 14-11-2009, 13:25   #134
katalin
Registered User

Quote:
Originally Posted by Mazare
Culturistul lui peste, un culturist fara experienta de lupta corp la corp e la fel de "expus" unei batai calumea ca orice alt om.

iti dai seama ca un culturist ( in special unul profesionist ), are o forta muuuuult mai mare si este mult mai rezistent decat un om sedentar...

Last edited by katalin : 14-11-2009 at 13:46.
katalin is offline   Reply With Quote
Old 14-11-2009, 14:15   #135
alexg17
Registered User

Quote:

depinde si de adversar stiu pe cineva(face kickbox)care a batut 5 tigani deodata pt ca vroiau sa-i ia bani,vreo 20 mil,el a fost doar taiat si pe unul stiu ca ia dus si la sectie)
alexg17 is offline   Reply With Quote
Old 14-11-2009, 14:16   #136
alexg17
Registered User

Quote:
Originally Posted by katalin
iti dai seama ca un culturist ( in special unul profesionist ), are o forta muuuuult mai mare si este mult mai rezistent decat un om sedentar...

si plus ca inspira frica prin masivitate
Old 14-11-2009, 14:18   #137
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

Quote:
esti amuzant mazare ca intotdeauna. sunt curios daca ai curajul sa te iei la lupta cu unu de impinge vreo 200 de la piept. pai oricat de "neindemanatic" este si fara stiinta de a lovi cu pumnnul, dar daca iti prinde una in cap/fata din plin, pai te mutileaza. si ma refeream in special la cazul de fata. probabil ca aia erau niste pustani amarati si nu niste luptatori K1.
Old 14-11-2009, 14:20   #138
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

Quote:
Originally Posted by alexg17
si plus ca inspira frica prin masivitate
ai mare dreptate. cand vezi unu dasta masiv pe str stai sa te gandesi de 15x inainte daca sa ripostezi in cazul in care se ia de tn. nu mai spun ca sunt putini inconstienti care ar fi ei cei care sa inceapa cearta.
Old 14-11-2009, 15:36   #139
alexg17
Registered User

Quote:
ai mare dreptate. cand vezi unu dasta masiv pe str stai sa te gandesi de 15x inainte daca sa ripostezi in cazul in care se ia de tn. nu mai spun ca sunt putini inconstienti care ar fi ei cei care sa inceapa cearta.

da,plus ca aici in ROmania in special sunt tot felul de idioti care sufera de ei si incep sa injure aiurea pe strada, mai ales daca mai e cu cineva ca sa se dea mare,astia merita batuti si de culturistii care n-au nicio treaba persoanele implicate
Old 14-11-2009, 16:51   #140
Hayashida
Registered User

Hayashida's Avatar

de acord cu mazare aici!eu as avea curaj sa ripostez daca as fi asaltat de unu care impinge cu 200.am si eu experienta in lupte, fac antrenament la sacul de kickbox in beci de ceva ani, am 7 ani de karate si cred eu ca nici la capitolul forta nu mi-e rusine.DAR cu siguranta un sportiv care face exclusiv lupte supravegheat de antrenor ma doveseste, chiar daca eu sunt de talia I la 90+ si ala e de talia a II-a la 70 kg.oricat de mare esti, retineti ca nu exista muschi la fata!deci la capatana sau in mufa daca ai fost curentat nu conteaza ca ai 50 de kg sau 130!ce-i drept ca prin antrenament capeti rezistenta si poti sa duci mai mult...
Old 14-11-2009, 18:05   #141
alexg17
Registered User

ai dreptate hayashida,de baiatul ala care am povestit si face kickbox face de multi ani si s-a obisnuit sa si-o ia in mufa ba chiar i place)
Old 14-11-2009, 18:16   #142
Hayashida
Registered User

Hayashida's Avatar

)exemplu cel mai aprig care imi vine in minte e Morosanu.ai vazut cum are fata baiatu' ala?parca a batut cuie cu nasu' toata viata.e un bun incasator si pe langa asta, chiar daca ii lipseste tehnica, e ok si dpdv al atacului.e f agresiv si are forta buna.
revenind, cred ca intr-o bataie face mult sa ai un psihic bun!adica sa ai mentalitatea aia de pitbull cand nu mai e cale de intoarcere, pt ca stim cu totii ca non-combatul e bun atata timp cat e respectat.
Old 14-11-2009, 18:35   #143
alexg17
Registered User

asa e,eu cand l-am vazut prima oara, mi-a trecut un gand prin minte ca asta sigur si-a luat in gura de N ori, la ce fata plata are mai cv ca abdomenul meu)
Old 15-11-2009, 01:44   #144
Mazare
Registered User

Prietene, eu exact la ce ai scris tu ma refeream, si am mai spus asta in alt post.
Normal ca nu poti pune unu care face kickbox de 1-2 ani (cel putin) langa unu care face culturism de 1-2 ani.

@Katalin, nu ai nevoie de forta uriasa sa "ametesti" un urias dintr-o lovitura, daramite daca tehnica e de partea ta.
Old 15-11-2009, 11:38   #145
Halter
Registered User

Halter's Avatar

Quote:
Originally Posted by Hayashida
)exemplu cel mai aprig care imi vine in minte e Morosanu.ai vazut cum are fata baiatu' ala?parca a batut cuie cu nasu' toata viata.e un bun incasator si pe langa asta, chiar daca ii lipseste tehnica, e ok si dpdv al atacului.e f agresiv si are forta buna.
revenind, cred ca intr-o bataie face mult sa ai un psihic bun!adica sa ai mentalitatea aia de pitbull cand nu mai e cale de intoarcere, pt ca stim cu totii ca non-combatul e bun atata timp cat e respectat.
nu stiu daca u il mai nimeresti la fata cand intra ala cu brate de 50 in garda,pe unde mai bagi pumnu sa-i dai in barba,dai u cat dai dar daca ai noroc sa intinda mana sa te agate........in cazuri de genu trebuie sa ripostezi doar daca nu ai alta alternativa,in rest.......
Halter is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2009, 11:41   #146
Halter
Registered User

Halter's Avatar

Quote:
esti amuzant mazare ca intotdeauna. sunt curios daca ai curajul sa te iei la lupta cu unu de impinge vreo 200 de la piept. pai oricat de "neindemanatic" este si fara stiinta de a lovi cu pumnnul, dar daca iti prinde una in cap/fata din plin, pai te mutileaza. si ma refeream in special la cazul de fata. probabil ca aia erau niste pustani amarati si nu niste luptatori K1.
la cat i el de mare 70 kg cu valiza in mana are toate sansele=))=))
Halter is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2009, 12:14   #147
katalin
Registered User

Quote:
Originally Posted by Halter
la cat i el de mare 70 kg cu valiza in mana are toate sansele=))=))

=)))))))))
Old 15-11-2009, 18:25   #148
Mazare
Registered User

Oau, intra cu brate de 50 in garda... Poate sa intre cu brate de 150 in garda daca le are doar sa-i tina umbra si sa impinga 200 la piept.
Mi-e foarte clar ca nu ai habar despre ce vorbesti grasule.

@Alessandro, Alexg17: Inspira frica prin masivitate doar daca esti fricos, neexperimentat sau ambele in acelasi timp. Altfel pentru mine si multi altii cei care ridica 200 la piept nu reprezinta decat niste umflati cu mobilitate 0.

Forta unei lovituri cu pumnul are slaba legatura cu greutatea ce o poti ridica/impinge/trage.

Si ca sa iti raspund la intrebare, da, as putea matura pe jos oricand cu un supraponderal ca Halter.
Old 15-11-2009, 18:27   #149
Mazare
Registered User

Oau, intra cu brate de 50 in garda... Poate sa intre cu brate de 150 in garda daca le are doar sa-i tina umbra si sa impinga 200 la piept.

@Alessandro, Alexg17: Inspira frica prin masivitate doar daca esti fricos, neexperimentat sau ambele in acelasi timp. Altfel pentru mine si multi altii cei care ridica 200 la piept nu reprezinta decat niste umflati cu mobilitate 0.

Forta unei lovituri cu pumnul are slaba legatura cu greutatea ce o poti ridica/impinge/trage.

Si ca sa iti raspund la intrebare, da, as putea matura pe jos oricand cu un supraponderal ca Halter.
Old 15-11-2009, 19:24   #150
katalin
Registered User

Quote:

forta pumnului este data in special de triceps, la care se adauga si umarul si spatele etc...
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules