Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > LA TACLALE - forum
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

View Poll Results: Agresivitate sau Calm??
Agresivitate 50 28.90%
Calm 123 71.10%
Voters: 173. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average. Display Modes
Old 24-05-2008, 14:19   #61
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
Originally Posted by alex_cucli
crezi ca daca iese ala dupa tine vine cu mainile goale.... ? acum toti ies din masina sa sara la bataie daca nu le convine ceva... , toti avand bate ....spray paralizant , telescop etc

toti o fac pe nebunii pana aud de puscarie sau de amenzi mari!
Old 03-09-2008, 08:58   #62
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Eu nu mai tin nimic in masina de prin 2000.Nu ma cert la volan si nu ma enervez.Ieri am avut un accident destul de puternic, era sa imi rup gitul si cu toate astea , m-am dat jos din masina sa vad ce e cu cel care m-a lovit (din spate) si sa incerc sa iau numarul de la solenta alba care imi taiase fata.
M-am dus la politie ,am asigurarea celui vinovat si asta este.
Un mic sfat: dupa ce ati trecut de 80 de kg ginditi-va bine cind loviti pe cineva cu pumnul.Fac un calcul mic ; imping la triceps sa zicem doar 100kg+110kg forta inertiala (daca adaug si solduri+picior).O asemena lovitura in capul unui om cu pumnul , imi da mari sanse sa devin un criminal.
Daca sunteti in necaz , faceti ca mine , loviti cu palma e mai putin riscant.Personal nu am mai lovit pe nimeni de citiva ani , desi am avut un pustan care mi-a lovit masina intentionat in trafic pt ca il depaseam.M-am oprit , m-am uitat la masina mea, el ridea, m-am dus la masina la el si i-am dat un pumn in aripa de i-am indoit-o, nu a avut curaj sa coboare nici el nici cei cu care era, desi eu eram la costum.Probabil a simtit si el lovitura in masina si si-a dat seama ca nu ar fi indicat sa o simta si pe el.Cel mai sanatos e sa nu reactionez la prosti, sunt foarte multi si au mintea odihnita!
Old 03-09-2008, 12:07   #63
octavian15
Registered User

Smile

creca s-a inverzit ala la fata cand a vazut ca i-ati indoit aripa
octavian15 is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2008, 17:36   #64
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Send a message via Yahoo to ciupanezu
Ce alegeti intre:
1injosire si viata
sau
2respect si moarte ?
Old 02-10-2008, 20:42   #65
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

Quote:
Originally Posted by ciupanezu
Ce alegeti intre:
1injosire si viata
sau
2respect si moarte ?

foarte relativ. tine de context si de sistemul de valori al fiecarui individ in parte. nu toti vedem la fel lucrurile.

referitor la topic....sunt un om foarte violent dar lupt din rasputeri sa ma controlez. cred ca in ani reactia mea la astfel de situatii (cel putin ce se vede la exterior) a devenit una decenta. as putea spune chiar ca am devenit....bland.

acum multi ani am avut parte de incidente...de incidente. practicam karate-ul atunci. eram cu partenerul de antrenament in drum spre casa. vre-o 9 tigani s-au simtit datori sa ne invete "cum sta treaba" pe strada lor. ne-am uitat unul la altul, au urmat doua low-kick fulminante la nivelul genunchilor si "liderii" au fost jos. restul...au ramas dezorientati fara sefii de haita. ne-am continuat drumul apoi "cu un ochi la spate". nu cred ca aveam alternativa atunci. oamenii simteau nevoia de actiune si probabil ca practicau chestii urate pe acele maghernite cu cei ce nu le puteau face fata. referitor la calm...am ramas perfect calmi. stiam ca putem face fata dar mai era ceva...am fost surprinsi si nu am avut decat cateva secunde pentru a reactiona. nervi ne-am facut mai tarziu.
Alex Popescu is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2008, 20:49   #66
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

uitai sa zic: cu alta ocazie am luat hotararea de a nu riposta. finalul: o masea aproape scoasa si pometul stang fisurat. se mai vad si acum urmele...
Old 02-10-2008, 21:06   #67
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Send a message via Yahoo to ciupanezu
si eu am avut destule situatii.dar in niciuna nu am ripostat
Old 02-10-2008, 21:31   #68
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alex Popescu
foarte relativ. tine de context si de sistemul de valori al fiecarui individ in parte. nu toti vedem la fel lucrurile.

referitor la topic....sunt un om foarte violent dar lupt din rasputeri sa ma controlez. cred ca in ani reactia mea la astfel de situatii (cel putin ce se vede la exterior) a devenit una decenta. as putea spune chiar ca am devenit....bland.

acum multi ani am avut parte de incidente...de incidente. practicam karate-ul atunci. eram cu partenerul de antrenament in drum spre casa. vre-o 9 tigani s-au simtit datori sa ne invete "cum sta treaba" pe strada lor. ne-am uitat unul la altul, au urmat doua low-kick fulminante la nivelul genunchilor si "liderii" au fost jos. restul...au ramas dezorientati fara sefii de haita. ne-am continuat drumul apoi "cu un ochi la spate". nu cred ca aveam alternativa atunci. oamenii simteau nevoia de actiune si probabil ca practicau chestii urate pe acele maghernite cu cei ce nu le puteau face fata. referitor la calm...am ramas perfect calmi. stiam ca putem face fata dar mai era ceva...am fost surprinsi si nu am avut decat cateva secunde pentru a reactiona. nervi ne-am facut mai tarziu.
in cazu de fata, nu cred ca este vorba de calm sau agresivitate...actiune-reactiune...e ceva normal. daca ai puterea, dc sa nu o folosesti ca sa te aperi?
Alessandro is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2008, 11:16   #69
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:

nu trebuie iertati.
Old 04-11-2008, 15:44   #70
cristi!!
Registered User

Quote:
Originally Posted by cezzz
sunt un om "calm" gata de orice oricand! in masina am un cutit, o bata de 5kg de basseball si un spray la crimogen dala mare de bate la 5m. Sunt ala "calm" pregatit pt un potential "agresiv".. am votat pt calm considerand ca asa treb sa fii pana cand se umple paharul, cu toate ca nu prea are nimeni curaj sa comenteze la mine mai sint cate unii agresivi mai ales in trafic care mereu au ceva de comentat! Pe aia i pandesc cu calmul de rigoare. Asadar atentie cu cine sunteti agresivi, ca daca dati de unu "calm" ca mine o sa regretati cu varf si indesat

cine teo speriat asa tare de umbli asa inarmat??? daca esti tare da cu pumnu
cristi!! is offline   Reply With Quote
Old 04-11-2008, 16:03   #71
ken
Registered User

Iti iei pe costum cu bata in portbagaj si spray in cotiera, daca nu esti tare pe tine. :-D
ken is offline   Reply With Quote
Old 04-11-2008, 16:15   #72
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

nu trebuie sa fii "mardoi" sau "smardoi" (nu le am cu termenii astia) ca sa aranjezi pe unul pe strada. e suficient un pumn rapid in nas sau in gura ca sa-l dea jos...mai ales pentru "smekerii" astia din trafic care ies din masina cu mainile departate si te intreaba "care-i problema?!". bine, si eu sunt genul care e aproape mereu inarmat ) chiar daca nu am permis si nu prea merg cu masina, tot i-am pus lui tata in masina un baston telescopic, o bata si mai are si o lopata in portbagaj...intr-o vreme avea si topor (tot de mine pus ), dar nu stiu ce a facut cu el...pentru orice eventualitate, nu ca nu s-ar descurca neinarmat.
Old 04-11-2008, 17:11   #73
katalin
Registered User

lol...pai cu atatea arme...tu ai castiga un razboi de unul singur )))
katalin is offline   Reply With Quote
Old 04-11-2008, 17:30   #74
cristi!!
Registered User

am un prieten asa de inarmat umbla nu lasa pumnalu si cutitu de el nici la veceu

anu trecut lo batut unu cu tot cu cutit

o scos cutitu si o dat cu el ala so tras din instinct si lo lovit cu picioru exact in stomac si dupa aia vreo 3 picioare si 5 pumni in cap io dat tot o fost spart acolo io ramas si cutitu
Old 04-11-2008, 18:05   #75
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

Quote:
Originally Posted by cristi!!
am un prieten asa de inarmat umbla nu lasa pumnalu si cutitu de el nici la veceu

anu trecut lo batut unu cu tot cu cutit

o scos cutitu si o dat cu el ala so tras din instinct si lo lovit cu picioru exact in stomac si dupa aia vreo 3 picioare si 5 pumni in cap io dat tot o fost spart acolo io ramas si cutitu

daca vad unu cu cutitul venind la mine...e clar ca nu termin cu el pana nu e jos. trebuie sa fii deplasat rau ca sa ataci sau sa te aperi cu cutitul. mama ma-sii, una e sa il altoiesti pe cate unul, alta e sa ii pui viata in pericol la maniera asta. FARA ARME!

PS: folosesc sabia, barda sau cutitul pe munte. nu plec fara arma la mine. dar acolo nu e vorba de oameni....
Old 04-11-2008, 18:54   #76
cristi!!
Registered User

Quote:
daca vad unu cu cutitul venind la mine...e clar ca nu termin cu el pana nu e jos. trebuie sa fii deplasat rau ca sa ataci sau sa te aperi cu cutitul. mama ma-sii, una e sa il altoiesti pe cate unul, alta e sa ii pui viata in pericol la maniera asta. FARA ARME!

PS: folosesc sabia, barda sau cutitul pe munte. nu plec fara arma la mine. dar acolo nu e vorba de oameni....

CORECT
Old 04-11-2008, 19:25   #77
Halter
Registered User

Halter's Avatar

mai bine dau cu pumnu pt ca ma stiu sigur pe viteza mea si pe forta pumnului meu am batut si oameni cu box si cu baston telescoipic nu mia fost frica inca nu am fost atacat cu cutit dar sunt preg cat de cat si pt astia
Halter is offline   Reply With Quote
Old 04-11-2008, 19:52   #78
cristi!!
Registered User

cand te certi cu daca baga mana in buzunar i posibil sa aiba cutit si nu este bn sa te urci peste el cand il bati i posibil sa aiba cutit si aveti grija ca unu il tine intors pe langa antebrat..spuneti si voi cum il depistati
pe ala cu cutitu
Old 04-11-2008, 19:59   #79
katalin
Registered User

la sala la mine...a fost o perioada cand venea un tip cu 2 cutite la el ))) i-au cazut odata cand facea un exercitiu
Old 04-11-2008, 20:22   #80
cristi!!
Registered User

Quote:
Originally Posted by katalin
la sala la mine...a fost o perioada cand venea un tip cu 2 cutite la el ))) i-au cazut odata cand facea un exercitiu

aia care poarta cutite is foarte spaimosi dau de spaima cu cutitu cacamas pe mama lor sa ma cac de nenorociti
Old 04-11-2008, 20:25   #81
katalin
Registered User

lol...mai usor frate cu limbaju asta...
Old 04-11-2008, 20:33   #82
Halter
Registered User

Halter's Avatar

pai unde le tinea de iau cazut cutitele?
Old 04-11-2008, 20:40   #83
katalin
Registered User

in buzunar...si nu stiu cum, a facut o miscare mai brusca si i-au cazut...
Old 04-11-2008, 20:47   #84
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
Originally Posted by katalin
lol...pai cu atatea arme...tu ai castiga un razboi de unul singur )))
asta in masina...la mine de obicei umblu cu box sau spray, dar nu le-am fol. pana acum prea des. adica le folosesc doar in caz de eu vs. grup, nu 1-1, cel putin boxul. sau chiar daca il folosesc, nu lovesc decat in corp, nu in cap, fata etc.
Old 04-11-2008, 20:49   #85
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:

pe munte e cu totul altceva. acolo ai nevoie de instrumente de acest tip (mai putin sabia) nu numai pentru protectie, ci si pentru asezarea unei tabere sau mai stiu eu ce
Old 04-11-2008, 21:13   #86
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

he he, nici nu iti imaginezi ce poate face o sabie.
Old 04-11-2008, 21:34   #87
cristi!!
Registered User

daca scoate unul cutit si nu esti sigur cal poti dobora mai bn este sa dai cu piatra sau sa fugi deoarece poata sa te taie fatal eu daca mar ataca unul mai masiv ca mine cu cutit ias da in cap cu bolovani tintesc foarte bn
Old 04-11-2008, 21:58   #88
Alex Popescu
Registered User

Alex Popescu's Avatar

Quote:
Originally Posted by cristi!!
daca scoate unul cutit si nu esti sigur cal poti dobora mai bn este sa dai cu piatra sau sa fugi deoarece poata sa te taie fatal eu daca mar ataca unul mai masiv ca mine cu cutit ias da in cap cu bolovani tintesc foarte bn

in realitate nu este timp de calcule. viteza de reactie isi spune de cele mai multe ori cuvantul.
Old 04-11-2008, 22:11   #89
Halter
Registered User

Halter's Avatar

dany nu stiu ce rost are sa le porti dupa tine dar poate nu te poti baza pe pumnu tau....asta este,eu nu sunt adeptu sa port asa ceva
Old 05-11-2008, 00:26   #90
erik
Registered User

Eu incerc sa ma conving ca lumea se civilizeaza, si ca nu mai trebuie sa ne gandim la asemenea lucruri. Dar se pare ca ma insel, va mai dura o vreme, cel putin in Romania.
erik is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules