Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > LA TACLALE - forum
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

View Poll Results: Agresivitate sau Calm??
Agresivitate 50 28.90%
Calm 123 71.10%
Voters: 173. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average. Display Modes
Old 06-12-2007, 12:19   #1
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Send a message via Yahoo to ciupanezu
Agresivitate vs. Calm

In diversele situatii in care va aflati in viata de zi cu zi....ce puneti in aplicare pentru a va rezolva problemele?
1Agresivitatea
2Calm
Old 06-12-2007, 13:02   #2
CaTa4SporT
Registered User

CaTa4SporT's Avatar

Send a message via Yahoo to CaTa4SporT
Quote:
Originally Posted by ciupanezu
In diversele situatii in care va aflati in viata de zi cu zi....ce puneti in aplicare pentru a va rezolva problemele?
1Agresivitatea
2Calm
Depinde de situatie .Te certi cu un tip sa zicem, ii explici clar,frumos,clar fara cearta su daca tot nu intelege
CaTa4SporT is offline   Reply With Quote
Old 07-12-2007, 17:10   #3
ioanna
Registered User

calmitatea...am invatat sa-mi stapanesc temperamentul
ioanna is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2007, 15:02   #4
ken
Registered User

Calm, pana se umple paharu :P
ken is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2007, 15:07   #5
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

da asa e..calm..dar cand se umple paharul...trebuie golit...eu unu ma golesc...plecand de la locul faptei.....ma plimb..iar o gura de aer..ma gandesc la ce s`ar fi putut intampla.!
Old 18-12-2007, 12:02   #6
maxxebox
Registered User

maxxebox's Avatar

Reply

Intrebarea este buna dar nu este corect formulata. De ce? Simplu: o fiinta umana nu poate "reactiona". O fiinta umana trebuie doar sa "actioneze". Daca vei lovi un caine pe strada cu piciorul se va repezi la tine sa te muste sau va fugi, deci el va reactiona la actiunea ta. Un om se presupune ca a depasit faza "reactiunii" fata de o actiune indreptata asupra sa (asemenea unui animal fara ratiune) ci trebuie doar sa actioneze. Acesta este sensul vorbelor "sa intorci si celalat obraz daca cineva iti va da o palma". Evindent, nu discutam aici decat despre lucruri ca te indispun sau care iti provoaca iritare din partea unui interlocutor sau atunci cand te afli intr-o situatie care te scoate din sarite. Pentru ca mai sunt si situatii in care viata iti este pusa in pericol (sau a familiei tale) si atunci primeaza salvarea propriei vieti (intr-un razboi, atac terorist, talharie etc) si esti nevoit sa "rectionezi" instantaneu.
Old 18-12-2007, 21:58   #7
Hel
Registered User

Hel's Avatar

Quote:
Originally Posted by maxxebox
Intrebarea este buna dar nu este corect formulata. De ce? Simplu: o fiinta umana nu poate "reactiona". O fiinta umana trebuie doar sa "actioneze". Daca vei lovi un caine pe strada cu piciorul se va repezi la tine sa te muste sau va fugi, deci el va reactiona la actiunea ta. Un om se presupune ca a depasit faza "reactiunii" fata de o actiune indreptata asupra sa (asemenea unui animal fara ratiune) ci trebuie doar sa actioneze. Acesta este sensul vorbelor "sa intorci si celalat obraz daca cineva iti va da o palma". Evindent, nu discutam aici decat despre lucruri ca te indispun sau care iti provoaca iritare din partea unui interlocutor sau atunci cand te afli intr-o situatie care te scoate din sarite. Pentru ca mai sunt si situatii in care viata iti este pusa in pericol (sau a familiei tale) si atunci primeaza salvarea propriei vieti (intr-un razboi, atac terorist, talharie etc) si esti nevoit sa "rectionezi" instantaneu.
De cand cainele reactioneaza in mod irational? Chiar si intoarcerea celuilalt obraz este reactiune. Actiunea/Reactiunea sociala trebuie sa fie discutata in context nu in generalizari.
-A man should be upright, not kept upright.
-The purpose of life is not to be on the side of the majority, but to escape the ranks of the insane.
~Marcus Aurelius

Hel is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2007, 11:20   #8
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

ce cool..mi`ma facut si eu prietena...da.am primit aseara un telefon cu nr privat...de la un tip...cu nr privat..care zicea sa o las in pace,ca daca nu ma feliaza cu sabia..si chestii din astea ma injura..amenintari.ce spuneti?eu m`am comportat frumos.am vb frumos.am zis ok am inteles mesajul...
Old 19-12-2007, 11:21   #9
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

PS: nu ma bazez pe nimeni..sunt pe pumnul meu..daca intelegeti.
Old 19-12-2007, 11:41   #10
CaTa4SporT
Registered User

CaTa4SporT's Avatar

Send a message via Yahoo to CaTa4SporT
Quote:
PS: nu ma bazez pe nimeni..sunt pe pumnul meu..daca intelegeti.
bv. am interectionat si eu cu persoane de genul. intreab-o pe ea daca stie despre ce e vorba....afla mai in amanunt ce prietena ai
CaTa4SporT is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2007, 14:17   #11
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

nu stie despre ce e vb..si cica nu e nici fostul ei prieten.poate fi un fost prieten care avea nr meu..sau chiar poate fi...cnva rau intentionat...nu ma intereseaza.treaba lui...daca vine cu sabia lui zoro )
Old 19-12-2007, 15:48   #12
irp
Registered User

irp's Avatar

oricum, ai grija ciupanezu ca nu se stie ce nebun mai e si ala. ca in ziua de azi sunt tot felul de descreierati care nu se gandesc la consecinte. sau poate e un prost plin de complexe si stresat care pana acum iti urmarea prietena pe la colturi si acum e gelos pe tine.
irp is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2007, 20:03   #13
adybest
Registered User

ignoral ,poate isi va vedea de treaba lui.Nutrebuie sa iei in serios orice amenintare,poate doar isi batea joc de tine.Daca treaba e seriosa si tipul e bazat inceraca sa in eviti .Daca situati escaladeaza vorbeste cu cineva (ORICE CREZI TU CA TE POATE AJUTA,CHIAR SI CU UN PARINTE)nu te baga in lucruri la care nu le poti face fata singur.
Old 21-12-2007, 08:32   #14
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

multumesc de sfaturi..eh..nu conteaza cn a fost.e genul de om care crede ca el face regulile..).nu conteaza..sanatate sa aiba
Old 26-12-2007, 16:05   #15
ioanna
Registered User

intotdeauna te vei lovi de astfel de oameni care cred ca ei fac regulile,. daca retii ca inteligenta este invers proportionala cu nr oamenilor cu care ai de a face de-a lungul vietii, iti va fi mult mai usor sa accepti mediocritatea ca un fenomen firesc pe care tu si altii mai inteligenti ca ei au obligatia de a o schimba
Old 26-12-2007, 16:08   #16
ioanna
Registered User

oamenii impulsivi,agresivi, condusi de instincte si de clisee, sunt primitivi. si sunt blanda cand spun asta. i-am dispretuit dintotdeauna pt ca am avut de-a face dintotdeauna cu astfel de specimene.
Old 02-01-2008, 16:23   #17
latrau
Registered User

latrau's Avatar

Quote:
ce cool..mi`ma facut si eu prietena...da.am primit aseara un telefon cu nr privat...de la un tip...cu nr privat..care zicea sa o las in pace,ca daca nu ma feliaza cu sabia..si chestii din astea ma injura..amenintari.ce spuneti?eu m`am comportat frumos.am vb frumos.am zis ok am inteles mesajul...
asta e cea mai tare poanta pe care am citit-o pe net
Propozitia de mai jos are un accent taganesc ea nu face aluzie la nimeni dar tonul ei e haios...
Shi eu care am hoptat intr-o situatie de genu' asta care este ffoarte gravaaaa merit thoate laudele voastre aici pe net....
Old 04-01-2008, 15:40   #18
ioanna
Registered User

Quote:

copii care se joaca de-a masculii, da' tot cu putzulica in nisip au ramas nu te cobori la nivelul lui, ciupanezule, nici macar nu tre sa-i demonstrezi ca ai mai multa clasa decat el. lasa-l in truda lui.
Old 05-01-2008, 20:43   #19
latrau
Registered User

latrau's Avatar

Quote:
Originally Posted by ioanna
copii care se joaca de-a masculii, da' tot cu putzulica in nisip au ramas nu te cobori la nivelul lui, ciupanezule, nici macar nu tre sa-i demonstrezi ca ai mai multa clasa decat el. lasa-l in truda lui.
scuze ca ma bag dar mi sa parut ca e vorba de mine
Daca e asa sa sti ca nu sunt cu penisetu in nisip daca nu scuze...
Old 05-01-2008, 21:07   #20
BASIL NUSS
Banned

daca nu e depre tine,e despre mine.
sau despre el...sau ea...
BASIL NUSS is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2008, 21:42   #21
latrau
Registered User

latrau's Avatar

Quote:
Originally Posted by BASIL NUSS
daca nu e depre tine,e despre mine.
sau despre el...sau ea...
iartama l-am ironizat pe ciupanezu si de aia mi sa parut mi mi se pare asa aiurea se trage de la fotbal
modific...
Old 10-01-2008, 19:41   #22
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:

te-ai gandit vreo clipa ca ar putea fi vorba de o farsa? eram prin clasa a7a cand un coleg l-a pus pe taica-su sa-l sune pe un alt coleg si sa-i spuna ca-i rupe picioarele daca se mai tine dupa o tipa etc. etc. (era de 14 feb., dar la sfarsit i-a spus sa nu se sperie ca e o gluma )
Old 10-01-2008, 19:42   #23
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

P.S. : i-a spus ca e o gluma fiindca stia ca vorbeste cu unul de 13 ani...poate tie nu ti-a zis ca stia ca n-ai sa ramai socat
Old 10-01-2008, 22:57   #24
smash_ovidiu
Registered User

smash_ovidiu's Avatar

totul are si o limita....unii vad asta iar altii nici nu stiu ca exista.
smash_ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2008, 19:13   #25
ioanna
Registered User

Quote:
Originally Posted by smash_ovidiu
totul are si o limita....unii vad asta iar altii nici nu stiu ca exista.

corect. pari echilibrat. sincer, imi plac oamenii care stiu sa cantareasca ceea ce fac. desi sunt momente cand ti se pune negru in fatza ochilor........
Old 22-01-2008, 14:20   #26
Yaz
Registered User

Yaz's Avatar

Sunt un om foarte calm care uraste violenta, lumea cand se uita la mine ca sunt bine cladit crede ca sunt vreun bodyguard care nu stie altceva decat sa dea cu pumnul.
Old 22-01-2008, 17:42   #27
ioanna
Registered User

faina combinatie-masaivitate si calmitate bravo
Old 22-01-2008, 19:24   #28
incepator
Registered User

incepator's Avatar

Calm mai bine, altfel nu spui cuvinte negandite care ar putea duce la probleme pentru cineva sau chiar pentru tine
Old 22-01-2008, 19:37   #29
BASIL NUSS
Banned

Quote:
Originally Posted by ioanna
faina combinatie-masaivitate si calmitate bravo
IOANA,atunci cum ramane cu MUSASHI?
preferati sa fiti mamaligi si sa-si bata lumea joc de voi pe strada aiurea asa?in schimb voi treceti si va spuneti in sine-are noroc ca sint calm altfel il omoram de mult?
bullshit.
un barbat trebuie sa faca ce are de facut.
poti fi calm si cind te indrepti spre o mare batalie,nu trebuie sa fii isteric si sa te tai cu lama pe brate si sa tipi ,,sa moara mama,tineti-ma ca-l omor!!!,,
nu stiu ce fel de barbati sint aici pe forum ,aasta pt ca citisem mai inainte de tenisi pictati cu pixul si freze pokemon,dar eu consider ca un barbat nu tyrebuie sa dea inapoi pt nimic in lume,tine de caracterul lui.
nu doar sa vorbim,ca sintem calmi cind de fapt frica ne bantuie.
acum nu ma refer la faptul de a cauta cearta pe strada,dar nici sa dai inapoi sau sa te faci ca nu ai auzit.
Old 22-01-2008, 19:40   #30
BASIL NUSS
Banned

Quote:
Originally Posted by Yaz
Sunt un om foarte calm care uraste violenta, lumea cand se uita la mine ca sunt bine cladit crede ca sunt vreun bodyguard care nu stie altceva decat sa dea cu pumnul.
aia sint niste prosti.
mie nu mie frica de sportivi mari ,bine facuti.astia nu cauta bataie,ei stiu care le este valoarea si se comporta ca atare.
mi-e frica de scobitorile astea din nord africa si de ciorile lase care vin si baga cutitul in tine pe la spate.
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules