Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > ANTRENAMENT
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 25-04-2016, 18:10   #1
CalugaruRAP
Registered User

Gambe

Salut. Domnule Neagu, mi-ati zis in topic-ul de nutritie ca am ramas in urma cu gambele asa ca am schimbat antrenamentul. Am gasit pe un site mare acest antrenament, tipul zice ca e bine facut de 2 ori pe saptamana. As putea sa il fac o data cu picioarele si apoi inca o data in ziua cu piept?
L-am incercat ieri si de abia pot calca azi fara sa ma doara muschii gambelor. Ce parere aveti?

Standing Calf Raises
6 sets of 20-30 reps
Exercise Note: Last two sets are triple dropsets; use weights that cause you to fail at 10 reps.

Seated Calf Raise
6 sets of 20 reps
Exercise Note: Last two sets are dropsets; use weights that cause you to fail at 10 reps.

Calf Press On The Leg Press Machine
4 sets of 30 reps

Doua poze la cald dupa antrenamentul acesta nou. Pomparea a fost excelenta!
http://share.pho.to/A7kQN
CalugaruRAP is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2016, 19:19   #2
cristik22
Registered User

Inseamna ca le-ai facut varza daca abea mai poti calca.Ce ai prezentat tu acolo e un antrenament si intens si cu mult volum.Ori le dai 3 serii super tari, ori 5-6 serii moderate ca intensitate.Este o grupa mica care se supraantreneaza usor.
cristik22 is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2016, 19:36   #3
CalugaruRAP
Registered User

http://www.bodybuilding.com/fun/calf...calf-size.html
Tipul asta spune altceva. Astept si parerea domnului Neagu.
Old 25-04-2016, 20:07   #4
CalugaruRAP
Registered User

Am exagerat si eu un pic, nu e vreo durere insuportabila sau ceva. Ca sa nu se inteleaga gresit.
Old 25-04-2016, 20:07   #5
cristik22
Registered User

Eeee,pai daca zice tipul ala altceva, atunci fa cum zice, de ce mai intrebi pe altii? Apropo, tipu ala e culturist pro, adica doar se antreneaza, mananca, doarme si se dopeaza.
Old 25-04-2016, 20:19   #6
CalugaruRAP
Registered User

Am intrebat pe Dl Neagu. Care are experienta dovedita si practic si teoretic. De aceea am si inceput cu "Salut, Dl Neagu, am o intrebare"... Pentru ca tu mi-ai gresit la fiecare topic la care mi-ai scris si ai fost corectat de Dl Neagu. Am vazut si in alte ocazii cum sari si te incinzi plin de aroganta fara nici un motiv. Ai o teorie vasta dar se pare ca experienta in antrenament 0.
Tu consideri ca ai gambele peste majoritate?
Old 25-04-2016, 20:44   #7
cristik22
Registered User

Esti ignorant! Imi pare rau ca am incercat sa ajut, asa mi se intampla mereu cand incerc sa ajut oamenii.Eu zic ca de la fiecare om ai de invatat cate ceva, dar lasa, ca stii tu mai bine.Bafta!
Old 26-04-2016, 03:38   #8
RoyalCobra
Registered User

Quote:
Originally Posted by cristik22
Esti ignorant! Imi pare rau ca am incercat sa ajut, asa mi se intampla mereu cand incerc sa ajut oamenii.Eu zic ca de la fiecare om ai de invatat cate ceva, dar lasa, ca stii tu mai bine.Bafta!

Acum inteleg de ce te retragi de pe acest forum. Lasa-i sa urmeze toate programele lui Cutler si Coleman si sa se mire de ce nu au progrese. Sper totusi ca o sa te razgandesi si macar sa tii un jurnal pe acest forum.
RoyalCobra is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2016, 11:12   #9
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Gambele sunt o grupa foarte rezistenta la efort, ele fiind evident folosite la mers, alergat etc in comparatie cu muschii bustului.Deci daca ai reusit sa obtii o pompare buna si o febra, mergi pe acest antrenament o perioada.Teoretic ar trebui sa obtii si o crestere in masa vizibila in 3-4 luni.
Legat de discutia cu Cristik, el incearca sa ajute.Numai cine nu munceste, nu greseste.L-am mai corectat pe ici colo, dar citeste mult si in timp va capata experienta necesara.Eu sunt in domeniu de 30 de ani...Pe de alta parte stie mult mai multe decat multi care se dau celebri instructori/personali traineri etc.Sunt convins ca va ajunge un tip foarte bun in domeniu.Nu va certati.
Old 26-04-2016, 18:30   #10
CalugaruRAP
Registered User

Multumesc frumos!
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules