Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > LA TACLALE - forum
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

View Poll Results: Care este mai daunator ?
Alcoolul 69 55.65%
Marijuana 55 44.35%
Voters: 124. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Search this Thread Rate Thread Display Modes
Old 15-05-2007, 19:26   #1
consumator
Registered User

legalizare

Alcoolul
Marijuana

Prin luna decembrie am vazut la stiri precum 60 de persoane au intrat in coma alcoolica s au fost duci la spital ... super tare ... va dati seama alcoolul care este legal si se vinde la orice colt de strada te poate duce la moarte foarte rapid atunci cand faci exces si nu esti sub supraveghere medicala ... iarba in schimb poti sa fumezi cata vrei tot ce iti trebue este ceva moale pe care sa cazi in caz de lesin..

Acum sa facem o mica comparatie intre alcool si iarba:
Alcoolul :
1. Provoaca dependenta fizica si psihica.
2. In caz de exces poti deceda.
3. Sevrajele de la alcool sunt cunoscute ca foarte dureroase.
4. Devii violent .
5. De la alcool te poti imbolnavii de anumite boli netratabile

Iarba :
1. Provoaca dependenta psihica.
2. In caz de exces poti sa dormi bine.
3. Nu sunt cunoscute sevraje de la iarba pana in prezent.
4. Te calmezi
5. Nu se cunoaste vreo afectiune fizica deosebita .

Mai sunt multe desigur dar am postat doar cateva de inceput..
consumator is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2007, 22:11   #2
darkwish
Registered User

darkwish's Avatar

un subiect foarte interesant...sunt consumator ocazional de alcool si marijuana...pe la vrun` party mai ma prostesc si yo cu cativa amici ! sincer sa fiu cred ca mult mai daunator este alcoolu' ...yo traiesc dupa principiu "o viata avem" si vreau sa profit cat mai mult de ea..
P.S : nu sunt dependent...chiar nu simt nevoia si pana in prezent cred ca am fumat vro 6-7 tigari de marijuana !
darkwish is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2007, 23:22   #3
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Nu am fumat niciodata, de baut am mai baut, insa suma viciilor e constanta.Personal nu ma pot pronunta despre ce nu cunosc.Prefer ciocolata si sexul!
Old 16-05-2007, 17:16   #4
ciupanezu
Registered User

ciupanezu's Avatar

Send a message via Yahoo to ciupanezu
da.dulciurile merita mai multa atentie pentru ca sunt mai bune.eu unu mai bine mananc o ciocolata decat sa beau o bere!
Old 16-05-2007, 17:41   #5
ioanna
Registered User

Eu am invatat pe propria-mi piele ca orice e prea mult devine deja viciu. Iar viciatii nu sunt oameni liberi.
ioanna is offline   Reply With Quote
Old 16-05-2007, 18:47   #6
Devoratorul
Nu uitati-RESPECT-

Devoratorul's Avatar

Eu nu am ce vota!.....nu beau si nu fumez nimik!..deci ambele sa fie interzise!
Old 17-05-2007, 08:42   #7
Nicusor
Registered User

Nici eu nu beau si nu fumez, insa cateodata mai bag in mine ciocolate si fast food fara numar fara numar fara numar , dar noroc ca metabolismul meu imi permite ca sa mananc orice.
Nicusor is offline   Reply With Quote
Old 17-05-2007, 20:23   #8
darkwish
Registered User

darkwish's Avatar

nici yo nu beau si fumez insa la vrun` party mai am cate`o scapare...n-am mai fumat(iarba) si baut de 2 luni...iar de dependenta nici nu discut...
darkwish is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2007, 21:41   #9
botosel
Registered User

Nici eu nu beau nu fumez ...dar eu am 16 ani )
botosel is offline   Reply With Quote
Old 27-07-2007, 20:20   #10
keeekeeess
Registered User

Asa laudati-va pe forum ca fumati.
keeekeeess is offline   Reply With Quote
Old 28-07-2007, 10:03   #11
SnK
Registered User

nu fumez... de baut beau ocazional cu prietenii.... !
Old 29-09-2007, 21:33   #12
CaTa4SporT
Registered User

CaTa4SporT's Avatar

Send a message via Yahoo to CaTa4SporT
Mai bine o ciocolata ... sau mai multe
CaTa4SporT is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2007, 21:44   #13
CLAUS
Registered User

CLAUS's Avatar

Send a message via Yahoo to CLAUS
mai bine mananc decat sa fumez sau sa beau
CLAUS is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2007, 00:42   #14
lord_wader
Registered User

lord_wader's Avatar

Quote:
Originally Posted by CLAUS
mai bine mananc decat sa fumez sau sa beau
lasa ma vrajeala. daca nu bei si nu fumezi ai tu vreun viciu...cum ar fi cafeaua,jocurile pe calculator,masturbatul in fata televizorului pedofilia etc. crezi ca esti mai presus de restul?
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2007, 14:04   #15
ken
Registered User

lord mai bine abtinete ms
ken is offline   Reply With Quote
Old 12-01-2008, 23:57   #16
CLAUS
Registered User

CLAUS's Avatar

Quote:
Originally Posted by lord_wader
lasa ma vrajeala. daca nu bei si nu fumezi ai tu vreun viciu...cum ar fi cafeaua,jocurile pe calculator,masturbatul in fata televizorului pedofilia etc. crezi ca esti mai presus de restul?
ma bebitza nu vad rostul postului tau ... nu am zis ca nu am nici un viciu ...suferi rau ... ori nu te baga nimeni in seama si pe tine ? am zis simplu ca decat sa beau si sa fumez mai bine manac ... am alte vicii fata de cele alea tale de a agresa copii de gradinita in scara blocului ... si apoi te duci sa te masturbezi in fata prietenei tale ramai tu si idolul tau poponetz
Old 13-01-2008, 00:51   #17
ioanna
Registered User

placerea excesiva creeaza viciile. se se legalizeze marijuana si prostitutia din partea mea. de ce sa ne ascundem, oricum o fac cei ce vor s-o faca-sex platit si droguri....
Old 13-01-2008, 02:14   #18
BogdanMM
Registered User

BogdanMM's Avatar

daca s ar legaliza prostituita, si domnisoarele care iau venituri din acest ``job`` ar plati impozitele aferente, ar fi mai multi bani pt a mari pensile, alocatiile, sprijinirea copiilor defavorizati etc, .. cat despre marijuana .. nu este un drog, BoB Marley a fost un fumator inrait de jointuri, si ia uite ce a lasat in urma lui, marijuana poate creea aceeasi dependenta pe care o am si pt sala, nimic mai mult
Old 13-01-2008, 03:24   #19
rebel
Registered User

rebel's Avatar

Prostitutia sa o legalizeze. marihuana nu.Si asa suntem cum suntem.Puneti sanatatea de orice gen pe primul loc.Nu mai fiti femei si va ganditi doar la bani.
Old 13-01-2008, 11:08   #20
ioanna
Registered User

Quote:
Originally Posted by rebel
Prostitutia sa o legalizeze. marihuana nu.Si asa suntem cum suntem.Puneti sanatatea de orice gen pe primul loc.Nu mai fiti femei si va ganditi doar la bani.

cine se gandeste DOAR la bani? sa fim seriosi. nu poti trai independent de sufletul tau si de trairile lui. nu-l poti ignora.
Old 13-01-2008, 11:15   #21
ioanna
Registered User

Quote:
Originally Posted by BogdanMM
daca s ar legaliza prostituita, si domnisoarele care iau venituri din acest ``job`` ar plati impozitele aferente, ar fi mai multi bani pt a mari pensile, alocatiile, sprijinirea copiilor defavorizati etc, .. cat despre marijuana .. nu este un drog, BoB Marley a fost un fumator inrait de jointuri, si ia uite ce a lasat in urma lui, marijuana poate creea aceeasi dependenta pe care o am si pt sala, nimic mai mult

ai mareeeee dreptate. sunt de acord si asa este. marijuana nu creeaza dependenta. dar e mentalitatea asta ca tot ce fructul interzis trebuie gustat, si parerea mea e ca daca s-ar legaliza, interesul la un moment dat poate scade. POATE scade..... partea negativa e ca s-ar trece la droguri mai puternice pt a mari senzatia.
Old 13-01-2008, 11:55   #22
rebel
Registered User

rebel's Avatar

Quote:

Marihuana langa hasis, intra in categoria stupefiantelor, a drogurilor usoare. Daca e consumata in cantitati mici (1-2 tigari pe saptamana) e ok, daca fumati fregvent, provoaca dependenta.
Nu va puteti compara cu vedetele, geniile sau mai stiu eu ce categorii de oameni. Nu cred ca sunt multi care au o situatie materiala atat de buna incat sa-si permita plata dezintoxicarii. Exemplul care l-ai dat tu, alaturi de alte mari nume ale muzicii, fotbalului, boxului etc intra in categoria PLICTISITILOR.Sunt oameni cu foarte multi bani care nu mai stiu ce sa faca si ... ati vazut ce iese. Doar ca ei isi pot reveni la noi .. shansele sunt infime in comparatie cu ale lor, in cazul ajungerii la dependenta.

Last edited by rebel : 13-01-2008 at 12:07.
rebel is offline   Reply With Quote
Old 13-01-2008, 12:35   #23
BogdanMM
Registered User

BogdanMM's Avatar

rebel.. ai incercat vreodata sa iti faci ceai din ciulinii din fata blocului?... iti spun eu... am stat langa prieteni care au baut asa ceva .. si nu ai idee ce efect halucinogen are,(sa stea omul pe canapea si sa mangaie tigrii, etc) iar a doua zi nimeni din cei care au baut nu isi mai aduceau aminte nimic... pe la noi prin tm planta se numeste laur, ... si te intreb retoric... de ce nu e trecuta pe lista drogurilor usoare ?.. si nu trebuie sa bei mult doar vreo 350 ml...
Old 13-01-2008, 12:38   #24
BogdanMM
Registered User

BogdanMM's Avatar

Quote:
Originally Posted by ioanna
ai mareeeee dreptate. sunt de acord si asa este. marijuana nu creeaza dependenta. dar e mentalitatea asta ca tot ce fructul interzis trebuie gustat, si parerea mea e ca daca s-ar legaliza, interesul la un moment dat poate scade. POATE scade..... partea negativa e ca s-ar trece la droguri mai puternice pt a mari senzatia.

corect, aici apare vointa si autocontrolul fiecaruia, daca faci un lucru din curiozitate sau din irationalitate, din partea mea sa interzica si alcoolul si tigarile normale, dar daca se pot scoate venituri frumoase din ceva ce e ilegal si totusi se comercializeaza si se va comercializa cat va fi lumea, de ce sa nu luam partea buna din lucrul prost
Old 13-01-2008, 12:52   #25
rebel
Registered User

rebel's Avatar

Quote:
rebel.. ai incercat vreodata sa iti faci ceai din ciulinii din fata blocului?... iti spun eu... am stat langa prieteni care au baut asa ceva .. si nu ai idee ce efect halucinogen are,(sa stea omul pe canapea si sa mangaie tigrii, etc) iar a doua zi nimeni din cei care au baut nu isi mai aduceau aminte nimic... pe la noi prin tm planta se numeste laur, ... si te intreb retoric... de ce nu e trecuta pe lista drogurilor usoare ?.. si nu trebuie sa bei mult doar vreo 350 ml...

Asa ceva nu.Dar am incercat ce nu-ti trece prin cap.Ce povestesti tu ... e nimic. sau poate e ceva in comparatie cu altele.De la alergat pitic pe calorifer cu lingura pana si incercarea de a face o gaura in perete cu tirbusonul pentru a vedea cine s-a mutat alaturi si pana la balauri care scuipa foc. N-am incercat niciodata nimic halucinogen "home made".Combinatii gen romparkin cu vodca, EXT, anfetamine. m-au adus de la 88Kg la 68 si am pus punct.
E atat de des folosita ca marihuana, hasis etc ? Tot retoric te intreb
Old 13-01-2008, 16:38   #26
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
Originally Posted by botosel
Nici eu nu beau nu fumez ...dar eu am 16 ani )

idem diferenta e ca eu inca am 15 (16 peste vreo 2 luni si ceva )
Old 13-01-2008, 16:44   #27
BogdanMM
Registered User

BogdanMM's Avatar

Quote:
Originally Posted by rebel
Asa ceva nu.Dar am incercat ce nu-ti trece prin cap.Ce povestesti tu ... e nimic. sau poate e ceva in comparatie cu altele.De la alergat pitic pe calorifer cu lingura pana si incercarea de a face o gaura in perete cu tirbusonul pentru a vedea cine s-a mutat alaturi si pana la balauri care scuipa foc. N-am incercat niciodata nimic halucinogen "home made".Combinatii gen romparkin cu vodca, EXT, anfetamine. m-au adus de la 88Kg la 68 si am pus punct.
E atat de des folosita ca marihuana, hasis etc ? Tot retoric te intreb

romanul s-a nascut inventiv, acesta este adevarul , il duce mintea si la lucrui bune dar mai ales la alea negative ii genial , de pe acum ma rog la divinitate ca atunci cand o sa am un copil sa ii dea destula minte si caracter ca sa invete din greselile altora,si nu pe propria piele
Old 13-01-2008, 19:07   #28
CLAUS
Registered User

CLAUS's Avatar

Quote:
Originally Posted by AirDany
idem diferenta e ca eu inca am 15 (16 peste vreo 2 luni si ceva )
nu e tarziu sa va apucati
Old 13-01-2008, 20:24   #29
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

educatia, vointa, ratiunea cat si constiinta nu ma lasa sa beau, cu atat mai mult sa fumez

n-am fumat si nici nu voi fuma vreodata, cat despre baut...maxim cate un pahar de vin/sampanie de vreo 3-4 ori pe an (de revelion sau la vreo zi de nastere a cuiva din familie; la zilele colegilor sau prietenilor nu beau decat suc/apa)
Old 14-01-2008, 00:30   #30
ioanna
Registered User

Quote:
Originally Posted by AirDany
educatia, vointa, ratiunea cat si constiinta nu ma lasa sa beau, cu atat mai mult sa fumez

pe asa ceva ma bazez cand spun sa se legalizeze marijuana si tot ce e de legalizat.....pt ca cei ca AirDany nu vor fi tentati de ceva ce stiu ca nu le aduce fericire
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules