Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > ORICE ALTCEVA
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 07-04-2009, 15:14   #61
alex_cucli
Registered User

mersi.... dap are 140 de kg )) face sala si el cica

2 poze mai jos se vede putin spatele ......pozele sunt dupa 4 luni de pauza
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	333.jpg
Views:	740
Size:	67.0 KB
ID:	729  Click image for larger version

Name:	444.jpg
Views:	648
Size:	66.1 KB
ID:	730  
Old 07-04-2009, 15:28   #62
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
Originally Posted by alex_cucli
mersi.... dap are 140 de kg )) face sala si el cica

2 poze mai jos se vede putin spatele ......pozele sunt dupa 4 luni de pauza

arati foarte bine pentru 1.90
am si eu un coleg de 120kg care cica face sala dar nu ma da jos la sk pe mine care am doar 65kg (si avand in vedere ca eu fac pauza de 5 luni).
Old 07-04-2009, 15:30   #63
alex_cucli
Registered User

am 1.80 ....si aproape 19 ani .....proteine am inceput sa iau acum 4 zile ...kre-alkalyn pro
Old 07-04-2009, 15:35   #64
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
am 1.80
la topicul ala cu "mostenire genetica" citisem ca ai 1.90 cred ca iar a fost de vina stupefiantul

ce ai facut la concurs?
Old 07-04-2009, 15:50   #65
alex_cucli
Registered User

locu 2 o sa pun poze daca te intereseaza...
Old 07-04-2009, 16:00   #66
alex_cucli
Registered User

defapt....uite asa

sferturi de finala : http://www.youtube.com/watch?v=bcuK4toyI10

semifinala : http://www.youtube.com/watch?v=-gtxG...e=channel_page

finala : http://www.youtube.com/watch?v=vnQHG...eature=channel

p.s : sa nu ma intrebi ce s-a intamplat in finala ...ca nici eu n-am inteles nimic...am vazut doar ceva foarte rapid
Old 07-04-2009, 16:16   #67
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

nu avea cine stie ce brat ala din semifinala. ma mir cum a ajuns acolo...l-ai dat mai usor decat pe ala din sfert.
Old 07-04-2009, 16:24   #68
alex_cucli
Registered User

in meciu cu baiatu ala negru nu m-am oprit fiindca m-a tinut el......ci pentru ca am lovit coltul mesei cu bicepsul stang......inainte de sferturile de finala am mai facut un meci cu el....si l-am dat la secunda
Old 07-04-2009, 16:40   #69
alex_cucli
Registered User

Quote:
Originally Posted by AirDany
nu avea cine stie ce brat ala din semifinala. ma mir cum a ajuns acolo..

crezi ca trebuie sa ai bratu mare sa fii bun la ska ?
Old 07-04-2009, 16:41   #70
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
crezi ca trebuie sa ai bratu mare sa fii bun la ska ?
nu tocmai, dar ala mi s-a parut putin mai sus de "slab".
si eu sunt putin mai sus de schelet si putini m-au pus la sk. ce-i drept, n-am facut decat cu berbeci de prin liceu..."baieti de cartier" pe care voiam sa-i fac de cacao
Old 07-04-2009, 16:44   #71
alex_cucli
Registered User

http://www.youtube.com/watch?v=4o-KmASPDSk

uite-te la minutu 7:26 si 8:07 si sa`mi spui ce parere ai....
Old 07-04-2009, 16:47   #72
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

sunt masca!
Old 07-04-2009, 16:48   #73
alex_cucli
Registered User

cel care i-a pus pe amandoi...unu dintre victime fiind olimpiu fat ....nr 2 in tara la ora actuala....este liviu stoicescu...e din constanta
Old 07-04-2009, 19:17   #74
Oantza
Registered User

Oantza's Avatar

alex stii si tu ca la sk e vorba de mana si de genetic. Poti sa fi un tank si degeaba, Oncescu de exemplu are mainile scurte si tendoanele brat - antebrat sunt puternice,groase si scurte.Sa nu mai vorbim de tehnica.

PS: Felicitari. Bafta in continuare.
Old 07-04-2009, 19:57   #75
alex_cucli
Registered User

Quote:
Originally Posted by Oantza
alex stii si tu ca la ska e vorba de mana si de genetic. Poti sa fi un tank si degeaba, Oncescu de exemplu are mainile scurte si tendoanele brat - antebrat sunt puternice,groase si scurte.Sa nu mai vorbim de tehnica.

PS: Felicitari. Bafta in continuare.

mersi la fel......da asa e ....geneticul te ajuta cam 40 % (palma mare , degete lungi sau incheietura lata ) si restu de 60 % antrenamentele pe care le faci ...pai oncescu are ani de antrenamente la activ
Old 07-04-2009, 22:08   #76
Mazare
Registered User

Send a message via Yahoo to Mazare
Quote:
Multi nu intelegeti ca culturism nu inseamna powerlifting.

Crede-ma ca stiu foarte bine care e diferenta, eu am dat doar ca exemplu(probabil putin neinspirat pentru zeii atotcunoscatori ce fac sala de cateva luni de pe acest forum)

A ajuns la un nivel in care forta lui era pur si simplu uriasa, era doar muschi, frumosi conturati toti fara exagerari de genul: spate cat tiru', piciorul cat talia etc..

Vroiam doar sa subliniez faptul ca voi(semizeii respectiv zeii acestui forum) daca ati face fie Culturism fie Powerlifting atatia ani cu suplimentele voastre ati prinde 100kg(lejer) ... adica dublu cat el...dar ati arata ca o caricatura.

Ceea ce am observat eu ca in general cei "suplimentati" se cred mai tot timpul miezu' problemei.

Sa nu mai zic ca fiecare dupa ce baga in el proteina, creatina etc...si ajung masivi(tzatze si spate cat china - mai pe inteles) incep sa incerce sa se faca remarcati... prin urlete(chiar si daca fac biceps cu gantera de 10) iar cand termina "scapa" ganterele mari pe suport...
De ultima parte chiar as fi curios intr-un topic sa vedem parerea...
Mazare is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2009, 22:15   #77
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

mazare eu cred ca esti complexat ca nu ai posibilitatea sa ajungi mare. si in legatura cu ultima parte a mesjului tau....pun pariu ca nu te-ai antr tare in viata ta. sau....ai fost doar in sali de fite. ...si asta ti-o spune unu care nu este deloc mare si care s-a antr si el in astfel de sali si care ar fi simtit nevoia sa "urle" la finalul serie.
Alessandro is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2009, 22:24   #78
cata91muscle
Registered User

Quote:
Originally Posted by Mazare
Crede-ma ca stiu foarte bine care e diferenta, eu am dat doar ca exemplu(probabil putin neinspirat pentru zeii atotcunoscatori ce fac sala de cateva luni de pe acest forum)

A ajuns la un nivel in care forta lui era pur si simplu uriasa, era doar muschi, frumosi conturati toti fara exagerari de genul: spate cat tiru', piciorul cat talia etc..

Vroiam doar sa subliniez faptul ca voi(semizeii respectiv zeii acestui forum) daca ati face fie Culturism fie Powerlifting atatia ani cu suplimentele voastre ati prinde 100kg(lejer) ... adica dublu cat el...dar ati arata ca o caricatura.

Ceea ce am observat eu ca in general cei "suplimentati" se cred mai tot timpul miezu' problemei.

Sa nu mai zic ca fiecare dupa ce baga in el proteina, creatina etc...si ajung masivi(tzatze si spate cat china - mai pe inteles) incep sa incerce sa se faca remarcati... prin urlete(chiar si daca fac biceps cu gantera de 10) iar cand termina "scapa" ganterele mari pe suport...
De ultima parte chiar as fi curios intr-un topic sa vedem parerea...

nu cred k este niciunu de aici vreun zeu
si cel mai avansat are ce invata nou,cine nu vrea sa invete ceva nou ramane un ceausist

vad ca inca ai parerea aia pe care probabil toti am avut-o la inceput despre suplimente...uite sa-ti dau eu exemplu meu care l-am vazut in sala prima oara

era zi de iarna cand am intrat prima oara in sala, primii ochi i-am pus pe un tip care facea antrenamente de 4 ani, avea un 43,5 in brat dupa prima privire...am zis "whoa si eu vreau sa ajung ca asta"
bun ,peste 5 min apare alt baiat care era mai mic si care nu lua suplimente pt k nu isi permitea si la kg lui nu mai avea nevoie de suplimente pt k isi lua tot din alimentatie
au stat cei 2 la discutie si apoi cel mai mic l-a apucat pe cel mai mare cu mainile pe sub brate si cu palmele pe cap si l-a blocat, pur si simplu nu mai putea misca cel in cauza
eu ca incepator am zis "asta ii natural de aia are atata forta, alalalt ii doar umflat de la proteine"
tipic.....

apoi aflasem ca cel mai mic a facut karate si avea forta aia de acolo si mai apoi am vazut k miscarea aceea o poate face oricine, nu tre sa fii culturist,karatist etc ca sa poti sa-l tii pe unu la pamant

100 de kile poti sa tot ai, daca nu-i masa de calitate e apa de ploaie...ii tot vad pe unii ca se lauda k au 100 de kile, dar si burta aia face 20-30

si inca ceva: poti sa lucrezi biceps si cu 10 kg daca faci repetarile lent si multe nu cred k nu vei zbiera sa fim sinceri
si ceea ce ai zis tu de scaparea ganterelor pe suport si kestii de genu se numeste antrenament hardcore, daca vrei sa te motivezi tre sa fii dur, incearca muzika mai hardcore la antrenamente sa vezi reactii...
Old 07-04-2009, 22:35   #79
Oantza
Registered User

Oantza's Avatar

Mazare spre deosebire de tine, eu sunt sportiv de performanta. Daca nu am facut performanta din culturism si nici nu vreau, asta nu inseamna ca sunt prost informat.

Da ma consider zeu. Sunt un zeu cu mine insumi, pentru ca eu imi dau singur ordine si nu primesc ordine.
Am stat in sali de forta mai mult decat ai stat tu la gradinita si crede-ma asa e. Eu cand imi dadeam sufletul iarna prin zapada si faceam recuperare in sali de forta si vedeam oameni in toata firea de la jandarmerie care nu bagau in ei nimic pentru ca nu aveau nevoie tu poate ca te apucai de gimnaziu.

Asa ca in calitate de prieten / amic pe acest forum te rog sa-ti pastrezi replicile de mahala pentru tine si pentru persoanele care le accepta.

Salut, numai bine.

LE: In legatura cu strigatul, da eu strig pentru ca lucrez HIT si DOARE si E GREU, dar am vointa si lucrez. Nimeni nu mi-a spus vreodata ceva si toti care sunt in sala ma cunosc si imi sunt prieteni. Ei apreciaza munca pe care o depun si ma sprijina.

Last edited by Oantza : 07-04-2009 at 22:39.
Oantza is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2009, 22:45   #80
Lorand
Registered User

Sportul acesta e pt cei increzuti si plini in sine!Asta ii clar!~si asa sunt si eu!Altfel nu o sa ai rezultate,da trebuie sa urlii,trebuie sa te antrenezi pana cand scapi din mana greutatea...Dar deja ne-am colindat foarte tare de la topic ce ar fi sa revenim eventual deschidem al topic pt acesta
Old 07-04-2009, 23:01   #81
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
Originally Posted by Lorand
Sportul acesta e pt cei increzuti si plini in sine!Asta ii clar!

Bine ca ii clar, dar de ce ii asa clar?
Old 07-04-2009, 23:34   #82
BogdanMM
Registered User

BogdanMM's Avatar

mazare amesteci sporturile .... e ca si cum i-am pune pe un schior de slalom urias sa se intreaca cu unul de la sarituri .. doar pt ca amandoi folosesc schiuri in sportul pe care il fac

conteaza ce iti doresti tu... am cunostiinte care lucreaza doar pt forta.. vor forta excesiva la o greutate a corpului cat mai mica ... altii vor sa fie mari si nu ii intereseaza greutatiile folosite (acesta este culturismul)
Old 08-04-2009, 02:30   #83
Mazare
Registered User

Quote:
Originally Posted by Alessandro
mazare eu cred ca esti complexat ca nu ai posibilitatea sa ajungi mare. si in legatura cu ultima parte a mesjului tau....pun pariu ca nu te-ai antr tare in viata ta. sau....ai fost doar in sali de fite. ...si asta ti-o spune unu care nu este deloc mare si care s-a antr si el in astfel de sali si care ar fi simtit nevoia sa "urle" la finalul serie.

Prietene crede-ma ca nu sunt complexat(am 106 cm la bust, deci nu ma plang)... sunt doar satul de "umflatii aia" artificial care "simt nevoia" sa urle si cand se pisa... scuzati limbajul.
N-am simtit nevoia sa urlu niciodata, respiratie cu zgomot e altceva si pana a urla ca bizonul e drum foarte lung.

Quote:
Mazare spre deosebire de tine, eu sunt sportiv de performanta.

Ce sport de performanta ai facut?

Eu am la activ asa: 11 ani - 12 ani jumate - Fotbal FC Electromures
12 ani jumate - 14 ani - atletism Baza Sportiva Boliay Farkas(cu diverse competitii prin tara, inclusiv la Bucuresti)
15 ani - 18 ani - Baschet Electromures.

Tin neaparat sa precizez ca si la fotbal si la baschet am facut parte din echipa scolii in Liceu (iar la fotbal si in generala). Am primit si o "diploma" ( ma rog, o foaia scoasa la imprimanta) cand am terminat liceul pentru "Bun sportiv".
Intre 16 si 19 ani am facut - relativ haotic - box si lupte libere.

Quote:
Da ma consider zeu. Sunt un zeu cu mine insumi, pentru ca eu imi dau singur ordine si nu primesc ordine.
Schopenhauer ce esti tu mai...in caz ca ai mai pus mana pe vreo carte vreodata. (Daca tot ai stat asa de mult in sali de forta)

Quote:
Am stat in sali de forta mai mult decat ai stat tu la gradinita.

Am stat mai mult de 9 luni la gradinita, nu stau sa-ti demonstrez deci va trebui sa ma crezi pe cuvant.

Quote:
Eu cand imi dadeam sufletul iarna prin zapada si faceam recuperare in sali de forta si vedeam oameni in toata firea de la jandarmerie care nu bagau in ei nimic pentru ca nu aveau nevoie tu poate ca te apucai de gimnaziu.

Te plimba vreun parinte de-al tau prin sali de forta? altfel nu-mi explic cum eu ma apucam de gimnaziu avand in vedere ca esti "ceva ceva" mai tanar ca mine.

Oricum, daca intram amandoi la Academie(ca am inteles ca dai la politie) vom avea destul timp sa ne clarificam parerile despre acest "sport".

Quote:
Originally Posted by Lorand
Sportul acesta e pt cei increzuti si plini in sine!Asta ii clar!~si asa sunt si eu!

Aham, nasol.

Last edited by Mazare : 08-04-2009 at 02:34.
Old 08-04-2009, 02:38   #84
Mazare
Registered User

Quote:
Originally Posted by bn13kgula

http://www.topculturism.ro/dr.redis/...ad.php?t=12051

Whatever!
Old 08-04-2009, 08:37   #85
Oantza
Registered User

Oantza's Avatar

Da mazare.

6 - 17 ani -> Atletism de performanta cu rezultate la Nationale si Internationale.

Absolvent cu licenta. Devenit antrenor atletism la 18 ani.
Si ca sa stii care a fost motivul renuntarii la competitii: tripla ruptura musculara la antebrat.
Am jucat si fotbal, am facut si natatie, am facut si handbal.

Da, tata ma ducea aproape in fiecare zi in sala impreuna cu antrenorul si antrenoarea mea (ei fiind proprietarii acelei sali)
Old 08-04-2009, 11:41   #86
Lorand
Registered User

Quote:
Originally Posted by ryan
Acest topic este dedicat userilor care se mandresc cu rezultatele obtinute la sala si care vor sa impartaseasca celorlalti membrii ai forumului aceste rezultate.
Cei care vor posta sunt rugati sa mentioneze urmatoarele:
-varsta;
-greutate;
-inaltime;
-procentul de grasime corporala;
Si la final 1-2 poze atasate.

bai...voi chiar sunteti dusi de tot de la topic oameni buni.Nu cred ca cineva a intrebat cine ce sport a facut la scoala.
Old 08-04-2009, 23:48   #87
AirDany
Registered User

AirDany's Avatar

Quote:
Da mazare.

6 - 17 ani -> Atletism de performanta cu rezultate la Nationale si Internationale.

Absolvent cu licenta. Devenit antrenor atletism la 18 ani.
Si ca sa stii care a fost motivul renuntarii la competitii: tripla ruptura musculara la antebrat.

ce legatura are tripla ruptura musculara la antebrat cu alergarea?
Old 08-04-2009, 23:52   #88
zin
Registered User

zin's Avatar

pun si eu 2 link`uri cu mine inainte si dupa ( 1 an diferenta) sa nu radeti =)) (1 an

atunci : http://img207.imageshack.us/my.php?image=parc108.jpg

acum : http://img9.imageshack.us/my.php?image=imag007a.jpg ( inca mai sunt gras dar sunt pe keto si se rezolva pana la vara )
zin is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2009, 00:15   #89
jonson_f
Registered User

jonson_f's Avatar

Send a message via Yahoo to jonson_f
bv zin tot asa !
Old 09-04-2009, 00:18   #90
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

Quote:
Originally Posted by zin
pun si eu 2 link`uri cu mine inainte si dupa ( 1 an diferenta) sa nu radeti =)) (1 an

atunci : http://img207.imageshack.us/my.php?image=parc108.jpg

acum : http://img9.imageshack.us/my.php?image=imag007a.jpg ( inca mai sunt gras dar sunt pe keto si se rezolva pana la vara )
chiar se vad rezultatele...f bine
Alessandro is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules