Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > ORICE ALTCEVA
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 29-11-2007, 21:04   #121
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

daca iti spun ca baiatu alerga atat....ce naiba ..la proba la sport....am vazut...nu din ce imi povestea el...si pe deasupra nu era foarte slabut sa zici ca era agil din cauza asta avea la 1.75 vreo 80kg..dar era tare de picior...cand se intampla sa mai lucrez la aparate cu daia mai mari....se minuneaza de faptul ca pt fizicu meu fac destul de bine, daia am zis...nu ma laud, ca oricum sunt departe de altii
Alessandro is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2007, 21:17   #122
vlad2007
Registered User

Send a message via Yahoo to vlad2007
Quote:
Originally Posted by Alessandro
asta e un site de culturism nu e pt armata, si daca vreti si viteza si forta, un coleg de clasa la 17 ani facea la piept cu 80, facea fotbal si pe 50m scotea sub 5.5sec. deci si efort aerob din plin, dar si la sala facea treaba

da cine era ala ma .. asafa powel ) hai ma sa fim seriosi ... sub . 5,5 ..nu cred ...
poate ... 5.7 - 6.1 ... ceva de genul asta ...
vlad2007 is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2007, 21:26   #123
G.I.BO
Banned

G.I.BO's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alessandro
daca iti spun ca baiatu alerga atat....ce naiba ..la proba la sport....am vazut...nu din ce imi povestea el...si pe deasupra nu era foarte slabut sa zici ca era agil din cauza asta avea la 1.75 vreo 80kg..dar era tare de picior...cand se intampla sa mai lucrez la aparate cu daia mai mari....se minuneaza de faptul ca pt fizicu meu fac destul de bine, daia am zis...nu ma laud, ca oricum sunt departe de altii
atunci cronometrul era defect...un fotbalist nu eceleaza prin viteza cine stie ce...rugbistii in schimb da...sint destui care care alearga 100m sub 10,6 sec si credema e ceva pt gabaritul lor...
acu
in cazul tau cu greutatile ...depinde cit de corect faci...daca te rupi in figuri si faci cu greutati mari numai de dragul figurilor asa cum stiu eu ca fac multi,greutatile nu valoreaza nimic pt organismul tau...ai incetineste ritmul de dezvoltare.basta.
G.I.BO is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2007, 21:45   #124
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Quote:
Originally Posted by vlad2007
Domnul Neagu .... cum vi se pare ca arat , din poza de mai sus ? este bine pentru 15 ani ? tinand cont ca sportul meu de baza nu este culturismul ci atletismul

Daca ma intrebi ca arbitru de culturism , iti mai tre masa.Daca imi ceri o parere dpdv al aspectului masculin,cred ca ar trebui sa intrebi o fata.
Old 30-11-2007, 00:11   #125
John_doe
Registered User

John_doe's Avatar

mama printre voi sunt varza rau................nu va spun cu cat fac eu ca mi-e ca udati scaunele p kre stati la calc......oricum sunt varza.....la 29 noiembrie am 62 kg si 1.80 si fac biceps cu 30 kg.......mai vedem peste 2 sapt
John_doe is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2007, 00:12   #126
ioanna
Registered User

Quote:
Originally Posted by John_doe
mama printre voi sunt varza rau................nu va spun cu cat fac eu ca mi-e ca udati scaunele p kre stati la calc......oricum sunt varza.....la 29 noiembrie am 62 kg si 1.80 si fac biceps cu 30 kg.......mai vedem peste 2 sapt

bravo, felicitari! si la mai mare nu rade nimeni de tine. ai respectul meu ca faci sport si nu ai preferat o viata sedentara.
ioanna is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2007, 00:15   #127
ioanna
Registered User

Quote:
Originally Posted by CaTa4SporT
naposim ia

ioanna is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2007, 06:01   #128
CaTa4SporT
Registered User

CaTa4SporT's Avatar

Send a message via Yahoo to CaTa4SporT
Quote:
Originally Posted by ioanna
vorbesc serios...chiar el a afirmat lucrul asta .
CaTa4SporT is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2007, 15:07   #129
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

Quote:
Originally Posted by G.I.BO
atunci cronometrul era defect...un fotbalist nu eceleaza prin viteza cine stie ce...rugbistii in schimb da...sint destui care care alearga 100m sub 10,6 sec si credema e ceva pt gabaritul lor...
acu
in cazul tau cu greutatile ...depinde cit de corect faci...daca te rupi in figuri si faci cu greutati mari numai de dragul figurilor asa cum stiu eu ca fac multi,greutatile nu valoreaza nimic pt organismul tau...ai incetineste ritmul de dezvoltare.basta.
daca "ma rupeam in figuri" nu cred ca mai aveam evolutia asta...avand in vedere ca, cresc greu, sa mai fac si incorect ex...atunci nu ajungeam pana aici
Old 05-12-2007, 03:17   #130
shmenaru
Registered User

shmenaru's Avatar

Quote:
Originally Posted by ioanna
wow, pt un ecto arati ff bine! ce suplimente iei?

Poi asta depinde d bani dragutzo dar in general iau d la MLO si d la BioTech . Clar k arat bine dupa 5 ani faza e k n-am facut nici asha serios d la inceput numai d vreo 3 ani pot sa spun k fac mai serios pt.k(virgula) cand am inceput sa fac sportu asta eram la scoala si nu prea aveam eu bani d proteine.Da p u c te-a determinat sa faci sportu asta eshti mai baietzoasa d felu tau sau dc???
shmenaru is offline   Reply With Quote
Old 11-12-2007, 09:10   #131
maxxebox
Registered User

maxxebox's Avatar

Inaltime 1,74 m, 73 kg
Impins banca orizontala 110 kg
Geno 100kg, presa inclinata 45 - 300 kg
Biceps bara dreapta 50 kg
Ramat cablu priza ingusta 102 kg
Flotari paralele triceps + gantera 30 kg 5 repetari
Impins triceps banca orizontala 90 kg
Cam atat pana acum....
Old 18-12-2007, 02:55   #132
shmenaru
Registered User

shmenaru's Avatar

Quote:
Originally Posted by maxxebox
Inaltime 1,74 m, 73 kg
Impins banca orizontala 110 kg
Geno 100kg, presa inclinata 45 - 300 kg
Biceps bara dreapta 50 kg
Ramat cablu priza ingusta 102 kg
Flotari paralele triceps + gantera 30 kg 5 repetari
Impins triceps banca orizontala 90 kg
Cam atat pana acum....

Destul d fortzos ...o poza ceva ???
Old 18-12-2007, 20:23   #133
ken
Registered User

maxxebox de cand faci sala ?
ken is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2007, 10:47   #134
maxxebox
Registered User

maxxebox's Avatar

Replay

Quote:
Originally Posted by ken
maxxebox de cand faci sala ?
De 14 ani tot umblu prin sali.... Nu am incercat niciodata sa fac performata ci doar sa am o conditie fizica buna si atat eu fiind de fapt practicant de arte martiale. Am avut o perioada in care o luasem mai serios cand eram mai tanar dar acum din cauza job-ului nu pot pune masa musculara .
Old 20-12-2007, 23:35   #135
John_doe
Registered User

John_doe's Avatar

oameni buni am mai citit si eu pe forum p-aici si sunt uimit de greutatile cu care fac baietii d-aici).....am un prieten care a luat stero o perioada si a renuntat.........nu s-a facut superman peste noapte sau altceva....am 1.80 si 66 kg si ma simt destul de bn in corpul meu dar nu am performantele celor de aici(1.84 la 64 kg si impinge 70kg........keep it real)......sa ma dau si eu umpic prin kk fac cu 30 kg scott(la sarme) si 25 kg q bara z.......aia e cam urata .... cam aiurea facuta nu prea e bara z dar asa s-ar zice....si la piept duc......40 kg).....presa 100 kg si orice sarma pt picioare intre 90 si 120 kg(in afara de gambe care ma omoara....fac julituri p umeri d la aparat).........dau replica pt cei care rad de mine citand un om celebru: "Razi manca-mi-ai sexu'!"(Garfield)
Old 21-12-2007, 04:39   #136
shmenaru
Registered User

shmenaru's Avatar

Quote:
oameni buni am mai citit si eu pe forum p-aici si sunt uimit de greutatile cu care fac baietii d-aici).....am un prieten care a luat stero o perioada si a renuntat.........nu s-a facut superman peste noapte sau altceva....am 1.80 si 66 kg si ma simt destul de bn in corpul meu dar nu am performantele celor de aici(1.84 la 64 kg si impinge 70kg........keep it real)......sa ma dau si eu umpic prin kk fac cu 30 kg scott(la sarme) si 25 kg q bara z.......aia e cam urata .... cam aiurea facuta nu prea e bara z dar asa s-ar zice....si la piept duc......40 kg).....presa 100 kg si orice sarma pt picioare intre 90 si 120 kg(in afara de gambe care ma omoara....fac julituri p umeri d la aparat).........dau replica pt cei care rad de mine citand un om celebru: "Razi manca-mi-ai sexu'!"(Garfield)
N-o sa rada nimeni stai flexat eventual ceva cretini!
Old 21-12-2007, 14:14   #137
ken
Registered User

Quote:
Toti cred ca am fost asa... Cei "mari" n-ar trebui la sala sa se uite de sus la cei "mici", ar trebui as ii indrume, sa le arate! Trage tare sa ajungi mare
Old 21-12-2007, 18:29   #138
botosel
Registered User

Quote:
Tie ti se pare a fi o performanta faptul ca la 184 ,64 de kg impinge 70 la piept?))
Crede-ma ca nu e o perfomanta..e un lucru bun si se vede ca a muncit ceva ...dar totusi
botosel is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2007, 22:20   #139
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

Quote:
Originally Posted by botosel
Tie ti se pare a fi o performanta faptul ca la 184 ,64 de kg impinge 70 la piept?))
Crede-ma ca nu e o perfomanta..e un lucru bun si se vede ca a muncit ceva ...dar totusi
este si el la inceput...
Old 21-12-2007, 23:04   #140
latrau
Registered User

latrau's Avatar

Quote:
Originally Posted by florianraz
inpins 160 kg
geno 230 kg
indreptari 240
greutate corporala 83 kg
esti mai tare de cat cristi neagu felicitariii
Old 21-12-2007, 23:10   #141
latrau
Registered User

latrau's Avatar

Ma bag si eu!!
Impins culcat 100kg
genu' 90kg
indreptari 100kg
Impins 35 grade 80kg
20 de tractiuni la spate!
Am 80 de kilograme
Si 1,78m
Old 22-12-2007, 04:12   #142
shmenaru
Registered User

shmenaru's Avatar

Smile

Quote:
Originally Posted by latrau
Ma bag si eu!!
Impins culcat 100kg
genu' 90kg
indreptari 100kg
Impins 35 grade 80kg
Am 80 de kilograme
Si 1,78m

Tu esti k si mine la masa corporala si la inaltime!
Old 22-12-2007, 13:14   #143
latrau
Registered User

latrau's Avatar

Quote:
Originally Posted by shmenaru
Tu esti k si mine la masa corporala si la inaltime!
tu ai forta mai mare ai ceva si peste marimile mele din brat si piept poate picioare la pulpa ma refer gambe nu prea am un pic mai mult timp de cand tragi de fiare...
In rest respect pentru realizarea ta...
Succes in continuare
Old 22-12-2007, 13:34   #144
ken
Registered User

Quote:
Ma bag si eu!!
Impins culcat 100kg
genu' 90kg
indreptari 100kg
Impins 35 grade 80kg
Am 80 de kilograme
Si 1,78m
Cati ani ai si cat timp de cand tragi de fiare?
Old 22-12-2007, 14:09   #145
latrau
Registered User

latrau's Avatar

Quote:
Originally Posted by ken
Cati ani ai si cat timp de cand tragi de fiare?
poi am 18 ani si fac de 1an si 9 lunii de fiare
Old 22-12-2007, 16:00   #146
latrau
Registered User

latrau's Avatar

Quote:
poi am 18 ani si fac de 1an si 9 lunii de fiare
2ani de fiare sa nu ma c.c pe mine...
Old 23-12-2007, 02:52   #147
shmenaru
Registered User

shmenaru's Avatar

Quote:
tu ai forta mai mare ai ceva si peste marimile mele din brat si piept poate picioare la pulpa ma refer gambe nu prea am un pic mai mult timp de cand tragi de fiare...
In rest respect pentru realizarea ta...
Succes in continuare

Merci si tie la fel si nu trebuie sa t omori cu sala iao incet si nu t lasa k ai sa fii uimit cum o sa areti peste cativa ani credema k eu nici macar nu am visat sa arat asa vreodata.
Old 08-01-2008, 01:02   #148
latrau
Registered User

latrau's Avatar

blackjack e pentru tine...
Old 08-01-2008, 20:05   #149
BASIL NUSS
Banned

era bun sa se bage si gibo aici...
BASIL NUSS is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2008, 12:23   #150
blackjak
Registered User

na uite ca acuma am gasit si io threadu asa ca va l;as recordurile meleractic culturismul de un an si 7 luni,la inceput aveam 191 de cm si 63 de kg,in brate 30 de cm,picioarele erau pe la 45 ,gambele nu mai vorbesc,cel mai mult am avut 94 de kilograme acuma am ajuns la 88 datorita unei pauze de 2 luni,in brat masuram la cald 41,la rece 40,gambe la fel,coapse ajunsesem la 63,5cm,talie 78 si perimetru toracic 116-117,cat despre recordurile la greutati :impins orizontal 110kg- 2 rep,biceps 70 de kg 2 rep,tractiunile la helcometru le fac cuh greutati adaugate un total de 135-140 de kg,cele libere le fac pt incalzire,genoflexiunile au fost max 150 de kg pt 3 repetari,indreptarile 145 de kg pt 4-5 repetari,la presa folosesc greutati mari ,max am folosit 460 de kg pt 8 repetari,triceps 90 de kg impins ,umeri 80 de kg si cam astea ar fi mai mentionez si faptul ca impinesc 17 ani pe data de 19 a lunii curente,.iar despre suplimente am folosit doar inainte si dupa antrenament timp de vreo 6-7 luni.,astept cat mai multe pareri si cel mai imp sugestii.
multa sanatate
Reply With Quote
blackjak is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules