Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > ORICE ALTCEVA
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 27-11-2007, 15:02   #91
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

poftim? ti se pare slabut sa faca cu 100 la piept la 20 de ani? si 12 repetari...asta nici macar nu e record...la pariu ca face 2-3 repetari cu 120. obs ca sti doar sa critici
Alessandro is offline   Reply With Quote
Old 27-11-2007, 15:09   #92
G.I.BO
Banned

G.I.BO's Avatar

exact. aveam unul la atletism de arunca cu bila ,la 15 ani si 80 kg facea 3 buc cu 150 kg.
G.I.BO is offline   Reply With Quote
Old 27-11-2007, 15:12   #93
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

pai mai sunt si dastia f inzestrati genetic...15 ani 80kg, dar nu e frumos sa ii spui unui cultursit (amator/profesionist), ca greutatea cu care face e mica...pt ca omu respectiv a depus mult efort ca sa ajunga acolo si tu il descurajezi
Old 27-11-2007, 15:14   #94
cezzz
Registered User

cezzz's Avatar

Quote:
Originally Posted by BiGBoY
Eu am 20 de ani 1.90 m si cam 100 kg.Recorduri actuale:
Impins culcat:100 kg pt 12 repetari
flexii cu bara din picioare la biceps: 55-60 kg pt 12-10 repetari
geno si indreptari nu mai fac de ceva timp...
Cam atat imi vine acum in minte.Dak mai imi vine ceva mai zic.Va urez bafta la toti.
cam pe acolo sunt si eu la 90kg
Old 27-11-2007, 15:16   #95
BiGBoY
Registered User

macabeu....parerea mea e k stii s critici.Eu nu cred k e slabut ceea ce fac eu...nu e asa usor s faci 12 repetari cu 100 kg...Aiurea....8-|
BiGBoY is offline   Reply With Quote
Old 27-11-2007, 15:19   #96
BiGBoY
Registered User

Apropo bv cezzz
Old 27-11-2007, 15:22   #97
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

parerea mea ca fiecare trebuie apreciat pt munca depusa :d si nu trebuie sa radem sau sa ii criticam pe cei care fac cu mai putine greutati decat noi :d...in fond, pt unu ca sa faca cu 50 la piept depune acelasi efort ca ala care face cu 100
Old 27-11-2007, 15:25   #98
BiGBoY
Registered User

Ai dreptate alessandro.Oricum fiecare a inceput de jos...Si nu vreau s m bag in discutii aiurea cu "unii".S creada fiecare ce vrea...Sunt curios totusi cu cat face el....cu vreo 200...
Old 27-11-2007, 15:39   #99
G.I.BO
Banned

G.I.BO's Avatar

eu doar cu 90 kg.
Old 27-11-2007, 15:40   #100
BiGBoY
Registered User

Felicitari si spor la treaba pe viitor.
Old 27-11-2007, 15:44   #101
G.I.BO
Banned

G.I.BO's Avatar

nu am ce sa apreciez in cazul de fata...nu sintem aici sa ne mangaiem pe spate...vai!ce buni sintem...ambitionati-va...lasati laudele puerile...eu sint mult mai slab ca voi la forta,dar mai puternic totusi.
Old 27-11-2007, 16:06   #102
trilogy
Registered User

trilogy's Avatar

Quote:
Originally Posted by MACABEUL
slabutz...pt greutatea ta si pt pirghiile tale.

"Culturismul este sportul in care practicantii urmaresc sa-si dezvolte un corp proportionat si o musculatura cat mai masiva si simetrica".
Deci nu kg de pe bara conteaza ci cum arati.Bine inteles ca pt o masa cat mai mare trebuie sa misti un volum mai mare pt a stimula muschiul, iar daca el reuseste o pompare buna cu acea greutate nu vad dc ar incarca bara aiurea si sa execute si incorect exercitiul. Daca omul facea Powerlifting aveai dreptate.
trilogy is offline   Reply With Quote
Old 27-11-2007, 16:15   #103
G.I.BO
Banned

G.I.BO's Avatar

so...care e scopul thread-ului astuia...sa ne laudam?sa adunam posturi inutile?lamuriti-ma!pe mine nu ma puteti invata ce este culturismul. Am o gramada de filme pe net,unde se maninca culturism pe paine.
Old 27-11-2007, 18:07   #104
Emil
Registered User

Emil's Avatar

Quote:
Originally Posted by trilogy
"Culturismul este sportul in care practicantii urmaresc sa-si dezvolte un corp proportionat si o musculatura cat mai masiva si simetrica".
Deci nu kg de pe bara conteaza ci cum arati.Bine inteles ca pt o masa cat mai mare trebuie sa misti un volum mai mare pt a stimula muschiul, iar daca el reuseste o pompare buna cu acea greutate nu vad dc ar incarca bara aiurea si sa execute si incorect exercitiul. Daca omul facea Powerlifting aveai dreptate.

Bine punctat
Emil is offline   Reply With Quote
Old 27-11-2007, 18:20   #105
Emil
Registered User

Emil's Avatar

Quote:
eu doar cu 90 kg.

90..hmm cam slabutz mi se pare,cunosc un preten la sala,care face de un an fara nici un supliment sau stero& face cu 110
Emil is offline   Reply With Quote
Old 27-11-2007, 18:30   #106
cezzz
Registered User

cezzz's Avatar

Quote:
nu am ce sa apreciez in cazul de fata...nu sintem aici sa ne mangaiem pe spate...vai!ce buni sintem...ambitionati-va...lasati laudele puerile...eu sint mult mai slab ca voi la forta,dar mai puternic totusi.
cat scoate un soldat pe 50/100m sprint? dar tu?
Old 27-11-2007, 19:19   #107
G.I.BO
Banned

G.I.BO's Avatar

in ro am scos 5,40sec pe 50m. Soldatii scot destul de putin.depinde de conditii,rucsac,arma,munitie...import e supravietuirea si atit.
Old 27-11-2007, 19:23   #108
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

asta e un site de culturism nu e pt armata, si daca vreti si viteza si forta, un coleg de clasa la 17 ani facea la piept cu 80, facea fotbal si pe 50m scotea sub 5.5sec. deci si efort aerob din plin, dar si la sala facea treaba
Old 27-11-2007, 20:06   #109
G.I.BO
Banned

G.I.BO's Avatar

sa fugi 50 m e efort aerob? du-te si mai invata...
Old 27-11-2007, 22:04   #110
ioanna
Registered User

presa 220, extensii triceps 45, tractiuni 50, fandari 50, indreptari 60, flexii biceps 20 ( ma axez pe cresterea greutatilor in partea inferioara mai mult decat in cea superioara)
ioanna is offline   Reply With Quote
Old 27-11-2007, 22:06   #111
ioanna
Registered User

Quote:
Originally Posted by shmenaru
A si inca ceva, sunt ectomorf !

wow, pt un ecto arati ff bine! ce suplimente iei?
ioanna is offline   Reply With Quote
Old 27-11-2007, 22:48   #112
G.I.BO
Banned

G.I.BO's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alessandro
asta e un site de culturism nu e pt armata, si daca vreti si viteza si forta, un coleg de clasa la 17 ani facea la piept cu 80, facea fotbal si pe 50m scotea sub 5.5sec. deci si efort aerob din plin, dar si la sala facea treaba
cite prostii scoti din tine in unitatea de timp data...chiar tu nu te gindesti inainte sa scrii? tu stii diferenta intre efortul aerob si cel anaerob? cum muschiul foloseste acidul lactic in efortul aerob si cel anaerob? ce este atp-ul? molecula de piruvate? efortul lactic si glicolitic? hai sa vb de sport si de culturism...sint deschis oricarei provocari! si sa mai stii ceva ...in toate armatele lumii dezvoltate sportul este la mare cinste...krav maga,judo,trasul funiei,boxul,atletismul,inotul...
Old 27-11-2007, 23:57   #113
CaTa4SporT
Registered User

CaTa4SporT's Avatar

Send a message via Yahoo to CaTa4SporT
Quote:
Originally Posted by ioanna
wow, pt un ecto arati ff bine! ce suplimente iei?
naposim ia
CaTa4SporT is offline   Reply With Quote
Old 28-11-2007, 00:24   #114
G.I.BO
Banned

G.I.BO's Avatar

Quote:
aaa si vreau sa imi spuneti daca greutatile cu care fac sunt normale pt greutatea si experienta mea: 1.83-1.84 la 62-63kg - 70kg la impins, genu cu 100, indreptari 100, la biceps cu gantere de 17.5..si cam atat
mai baiatule...tu te-ai gasit sa ma critici pe mine...pai tu nu esti miel...nici leu...tu esti gindac....si cam rahitic...multa apa v-a mai curge pe volga pina vei ajunge tu miel...
Old 29-11-2007, 17:05   #115
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

=)) ce nostim esti...ok, ms de aprecieri avand in vedere ca am plecat de la 50kg si 1.80 si de abia dupa vreo luna am impins 20kg la piept si imi amorteau bratele cu 2kg la biceps...eu unu sunt multumit...1 an jum in care am avut si o operatie si 2 momente in care slabeam in 3 zile 2kg....eu zic ca stau destul de bine....si oricum recordurile s-au mai imbunatatit un pic mai pune 2kgla greutate 2.5la biceps si 15kg la genu si indreptari...si cum am mai zis....numai un m***t ca tine putea sa faca astfel de apreciere. si da parerea mea ca alergatu face parte din ex de tip aerob in care muschiul e folosit pt arderea grasimilor, pt degajarea de energie. daca nu e asa...poate imi explici chiar tu. nu cred ca din mesajele mele am dat vreodata impresia ca sunt un cunoscator excelent in sportu asta, dar ma rog...
Old 29-11-2007, 17:14   #116
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

Quote:
Originally Posted by G.I.BO
sa fugi 50 m e efort aerob? du-te si mai invata...
da, stai calm....o sa mai invat, ca mai am multe..nu trebuie sa ma indrumi tu
Old 29-11-2007, 17:44   #117
G.I.BO
Banned

G.I.BO's Avatar

Quote:
=)) ce nostim esti...ok, ms de aprecieri avand in vedere ca am plecat de la 50kg si 1.80 si de abia dupa vreo luna am impins 20kg la piept si imi amorteau bratele cu 2kg la biceps...eu unu sunt multumit...1 an jum in care am avut si o operatie si 2 momente in care slabeam in 3 zile 2kg....eu zic ca stau destul de bine....si oricum recordurile s-au mai imbunatatit un pic mai pune 2kgla greutate 2.5la biceps si 15kg la genu si indreptari...si cum am mai zis....numai un m***t ca tine putea sa faca astfel de apreciere. si da parerea mea ca alergatu face parte din ex de tip aerob in care muschiul e folosit pt arderea grasimilor, pt degajarea de energie. daca nu e asa...poate imi explici chiar tu. nu cred ca din mesajele mele am dat vreodata impresia ca sunt un cunoscator excelent in sportu asta, dar ma rog...
cam ilegic ,cam dislect ...incept sa semeni tot mai mult cu latralelul ala...deci prostia e contagioasa...baiatule ,nu mai cauta scuze pt cum arati tu...singurul vinovat esti tu...eu fugeam de la munca patriotica si ma inscriam la tot felul de cluburi de judo ,lupte,box,inot ,atletism...am vrut sa ma inscriu si la culturism la dinamo dar mi-a zis antrenorul de acilo ca sint prea mic...multumesc pt precierea de muit pe care mi-ai acordat-o....sa stii si tu ca efortul muschiului se imparte in anaerob,ardere de gen atp pina in 8 sec...aerobic glicolitic aerob pina in 10 min....aerobic lactic peste 10 min....in cazul tau cu alergarea de 50 m ,este efort anaerob care consuma atp-ul din muschi....nueste rusinos sa recunosti ca esti prost...eu zic ca numai unul care rec ca e prost invata...unul cu gura mare ,dar si prost pe deasupra,e un idiot fara sanse de vindecare.
Old 29-11-2007, 17:55   #118
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

in primu rand nu caut scz pt cum arata...altfel nu faceam sportu asta...alt sport n -am facut pana acu si nici nu o sa fac pt ca nu imi place si nu am timp, chestia ca alergatu pe 50 de m chiar nu o stiam....stiam ca in general alergatu este efort aerob si atat (in orice caz ms de explicatie) si la faptu ca te-am jignit, nu imi sta in caracter...dar nu stiu care din noi a inceput discutia si oricum am recunoscut ca nu ma pricep extraordinar...se pare ca citesti doar ce iti convine
Old 29-11-2007, 20:37   #119
G.I.BO
Banned

G.I.BO's Avatar

Quote:
in primu rand nu caut scz pt cum arata...altfel nu faceam sportu asta...alt sport n -am facut pana acu si nici nu o sa fac pt ca nu imi place si nu am timp, chestia ca alergatu pe 50 de m chiar nu o stiam....stiam ca in general alergatu este efort aerob si atat (in orice caz ms de explicatie) si la faptu ca te-am jignit, nu imi sta in caracter...dar nu stiu care din noi a inceput discutia si oricum am recunoscut ca nu ma pricep extraordinar...se pare ca citesti doar ce iti convine
mda...as aprecia daca nu m-ati mai jigni aiurea ,am facut in viata destule iar voi sinteti deabia la inceput...un pic de respect nu strica....asa cum exista un respect reciproc intre mine si cristi neagu...nu citesc ce i mi convinne...citesc ce nu imi convine si incerc sa va corectez ...crezi ca sint un zero? spune-o! dar vei vedea repede ca nu e asa...nu ma dau mare ,dar am reprezentat culorile romaniei ca sportiv...what about you?
sa ne intoarcem la sport...sportul modern nu este ca acum 50 de ani...exista zeci deani si sute de tone de bibliografie pe teme de sport si fiziologia sportului...daca vrei sa faci ceva in sportul asta iti trebe cunostintele de baza despre fiziologie si anatomie...
inca ceva ...nu credd ca amicul ala fotbalist al tau alearga sub 5,50 pe 50 m....oricum nu cu plecare din blockstart...nu incerca sa ma convingi de contrariu ca nu am cazut din cuib azi dimineata...
shalom!
Old 29-11-2007, 20:43   #120
G.I.BO
Banned

G.I.BO's Avatar

Quote:
ce m-a enervat la tine a fost ca te-ai laudat ca lucrezi cu aia mai mari si se minueaza ce tare esti...poate! dar nu cu aia de calibrul meu...asa cum eu nu am sa ma laud ca sint de calibrul lui mudava si sandu soporeanu...nu uita ca totul e relativ...si orice nash isi are nashul lui.
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules