Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > SUPLIMENTE NUTRITIVE
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 21-08-2015, 19:23   #1
cristik22
Registered User

Retentie apa creatina

Dl. Neagu, am inceput sa iau creatina mono in urma cu exact 6 zile si azi m-am trezit cu 2kg in plus pe cantar si cu talia marita cu 1.5cm, in conditiile in care am consumat cam acelasi nr. de calorii si macronutrienti ca si pana acum...Are voie retentia de apa sa umfle talia, sau am mancat prea mult?
cristik22 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2015, 20:23   #2
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Retentia de apa se distribuie in functie de corpul fiecaruia.Acolo unde muskii sunt lucrati volumul creste mai mult.Ai grija sa nu fi gresit la masuratori, am patit si eu asa cand concuram, mi-am masurat bratul langa varf si a iesit 46.Cu o saptamana inainte aveam 47.Am inebunit atunci ))))))))))
Old 21-08-2015, 20:51   #3
cristik22
Registered User

Pai au crescut chiar foarte bine pieptul, spatele si umerii (ca am abea 2 luni de cand am terminat cu dieta de definire), dar bratele bineinteles ca nici macar nu s-au clintit (ca deoooobiceiiiiiiii, mama lor de brate).M-am masurat bine de masurat si se vede si cu ochiul liber, talia e mai umflata cu 1.5cm si imi confirma si cantarul surplusul in greutate, dar inca nu sunt convins daca e de vina creatina.Eu deobicei cand iau grasime se pune pe talie/fund/coapse, dar de data asta doar talia e umflata.Acum 3 zile aveam 78cm in talie, iar azi m-am trezit cu 79.5cm spre 80cm.Cert e ca in 3 zile nu aveam cum sa ma ingras in halul asta
Old 22-08-2015, 15:47   #4
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Esti balonat, relax!
Old 22-08-2015, 16:15   #5
cristik22
Registered User

Multumesc, asa ma gandeam si eu.A mai scazut azi, m-am mai linistit...
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules