Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > ANTRENAMENT
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 07-07-2011, 10:38   #1
cezzz
Registered User

cezzz's Avatar

Cum ne antrenam pt asa ceva?

http://www.youtube.com/watch?v=73Dlb...eature=feedlik

Nu am suficienta forta sa fac asa ceva insa mi-as dorii tare sa pot...
Vreo idee de antr pls???
Old 07-07-2011, 11:08   #2
aly112
Registered User

aly112's Avatar

Tare omu cel cu gantera...
aly112 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2011, 12:11   #3
cezzz
Registered User

cezzz's Avatar

Exclamation

Quote:
Originally Posted by aly112
Tare omu cel cu gantera...
ai putea sa te abtii sa postezi off topic. Vreau posturi on-topic only!!!
Old 07-07-2011, 12:36   #4
Pyro.666
Registered User

skandenberg http://www.youtube.com/watch?v=rUTGh..._order&list=UL http://www.youtube.com/watch?v=RQrpqh6RDgY
Pyro.666 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2011, 13:49   #5
BogdanMM
Registered User

BogdanMM's Avatar

si daca nu esti pasionat de ska, cum poti sa ajungi sa faci asa ceva?
eu as include in rutina zilnica benzi elastice de diferite tensiuni, iar in timp cu siguranta iti vei dezv forta si ai reusi si asa ceva, eu am obs beneficiile antrenamentelor cu benzi elastice, si pot spune ca nici nu credeam ca pot fii atat de eficiente.

pff cand ma gandesc ce fortza in priza trebuie sa ai ... aplinist ce mai )
Old 07-07-2011, 14:46   #6
Pyro.666
Registered User

sa ajungi sa faci asa ceva ?? ani de antrenare a sistemului nervos , gandestete ca is 100 de kg pe un brat (biceps si un dorsal)

tractiuni cu 200 kg ?(greutatea ta dubla) unii greu ajung sa faca cu 30-40 kg in plus , aici e vb de elita si doping.
si dak esti mai usor 70 kg tot e ff greu

ca fapt divers konstantinovs face 4 tractiuni la 200 kg , fara skandenberg ci doar tragand greutati de pe jos , da aici e elita elitelor +400kg la greutate corporala mica
Old 07-07-2011, 15:23   #7
BogdanMM
Registered User

BogdanMM's Avatar

nu e nimic ce nu poate fii facut in filmuletezele alea, e spectaculos sa faci tractiune intr-o mana, insa nu e imposibil. Tu credeai ca ma refer la 3 luni de antrenamente? normal ca in ani de zile iti dezvolti forta pt asa ceva... si antrenamente.. dar nu e nimic imposibil, daca imi propun si eu si tu si oricine de pe forumul asta poate sa ajunga sa faca o tractiune intr-o mana, si eventual poate sa tina si o gantera de 10 kg in mana cealalta. La fel si alte minunatii ce le poti face cu greutatea corpului, genul filmuletelor de ``street building``
de la americani. Totul tine in antrenare constanta cu scopuri specifice, nu haotic.
Old 07-07-2011, 15:41   #8
Gigaldor
Registered User

Exercitii care ar ajuta sa faci tractiuni intr-o mana ar fi tractiuni cu greutate adaugata,tractiuni cu o mana la nivelul umerilor si cu cealalta la sa prinzi bara la departare,astfel a 2-a mana ajuta cat e nevoie prima mana,tractiuni intr-o mana cu ajutor sau sa te lasi pe partea negativa doar.
Ideea e ca dureaza o perdioada lunga sa reusesti asa ceva.
Gigaldor is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2011, 16:01   #9
cezzz
Registered User

cezzz's Avatar

Deci va rog sa cititi cu mare atentie ce va spun, SUNTETI OFF-TOPIC!! Singurul care a rasp on-topic a fost galdor si partial Bogdan. Deci ani de antr am si eu, si eu sunt sportiv de performanta insa se pare ca nu e suficient. Tractiuni normale fac vreo 15-16 corecte insa nici gand sa fac macar 1 intr-o mana. Fac intr-o mana daca pun cealalta mana pe inchietura insa nu asta vreau, vreau sa fac ca baietii aia
Benzile elastice ar putea ajuta la exersarea miscarii care te duce sus din tractiune si cam atat.
Alte idei ??
Old 07-07-2011, 16:53   #10
Pyro.666
Registered User

tre sa faci vro 50 de tractiuni cu 2 maini ca sa faci 2-3 intro mana
Old 07-07-2011, 21:27   #11
Lovele
Registered User

Arsen Liliev a ajuns unde e acum, 100kg 50 in brat in 2 ani adica e dopat rau de tot. Nu-i de mirare ca face asa ceva.
Lovele is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2011, 09:21   #12
BogdanMM
Registered User

BogdanMM's Avatar

Quote:
Originally Posted by cezzz
Deci va rog sa cititi cu mare atentie ce va spun, SUNTETI OFF-TOPIC!! Singurul care a rasp on-topic a fost galdor si partial Bogdan. Deci ani de antr am si eu, si eu sunt sportiv de performanta insa se pare ca nu e suficient. Tractiuni normale fac vreo 15-16 corecte insa nici gand sa fac macar 1 intr-o mana. Fac intr-o mana daca pun cealalta mana pe inchietura insa nu asta vreau, vreau sa fac ca baietii aia
Benzile elastice ar putea ajuta la exersarea miscarii care te duce sus din tractiune si cam atat.
Alte idei ??

nu cezz.. ma refer la includerea benzilor cu tensiune in exercitiile pe care le faci, gen genuflexiuni, impins, triceps, ramat, umeri etc.... inloc de 150 kg pe bara puni 100kg si aprox 40kg tensiune.. si tot asa ... imbunatatirile generale de fortza sunt pe masura, nu mai zic de explozie ... la fel se folosesc si lanturile, insa aia e o alta poveste.
Old 08-07-2011, 10:14   #13
BogdanMM
Registered User

BogdanMM's Avatar

http://www.youtube.com/watch?v=tUeIA...feature=relmfu
Old 08-07-2011, 13:24   #14
bolbo
Administrator

bolbo's Avatar

Cei doi din video sunt armwrestleri - foarte puternici pe brate, spate, antebrate si oblici. Restul grupelor le au subdezvoltate.
La traciunile intr-o mana, miscarea e asemanatoare flexiei ciocan pt brat si de tragere normala pt spate. La flexii ciocan ei sunt tatal lor.
Al doilea exercitiu presupune o tehnica mai buna. Din atarnat ei incordeaza abdomenul mai intai, ridicand picioarele, corpul se apropie de orizontala, moment in care trag de brate in jos, apoi se elibereaza abdomenul si miscarea devine asemenea flotarilor la paralele.
In cazul de fatza avem doping clar, dar se poate ajunge si natural sa faci cateva repetari din cel de-al doilea exercitiu daca ai genetic bun.
bolbo is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules