Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > FIZIOLOGIE SPORTIVA
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 13-05-2015, 06:21   #31
Cristian Neagu
Registered User

Cristian Neagu's Avatar

Incearca sa ajungi la prof.Kinetoterapeut Didilescu Silviu 0726100595.Are cabinetul undeva pe la Piata Muncii.Mie mi-a reparat ruptura de tendon la cvadriceps, cand absolut toti ortopezii vroiau sa ma opereze si spuneau ca nu am sanse sa ma refac fara operatie.
Old 13-05-2015, 16:10   #32
cristik22
Registered User

Voi apela cu placere , multumesc !
cristik22 is offline   Reply With Quote
Old 22-02-2016, 00:28   #33
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

De curiozitate, ai apelat la serviciile dn kinetoterapeut?
Alessandro is offline   Reply With Quote
Old 22-02-2016, 15:48   #34
cristik22
Registered User

Momentan nu, din lipsa de bani si timp.Ma multumesc cu faptul ca am identificat exercitiul ce provoaca durerea si de cand il evit, nu mai am dureri.
Old 03-12-2017, 17:43   #35
cristik22
Registered User

Dl Neagu, mai sunteti pe aici? Am mare nevoie de ajutor.De ceva vreme ma cam confrunt cu urmatoarele probleme:

1.Simptome de impingement subacromial, cu ceva presiune in zona gatului cand il rotesc.Umar imobil, forta diminuata, lipsa tonus.Raspunde la pauza si antiinflamatoare.Se inrautateste cand reiau efortul cu greutati mici.Dimineata la trezire doare cel mai tare.

2.Durere in spatele genunchiului (ma doare cand intind piciorul de la 90 de grade la 45).Mobilitate, forta si tonus nechimbata.Nu raspunde la pauza si antiinflamatoare.Nu se inrautateste cand reiau efortul.Dimineata la trezire doare cel mai tare.

Pentru umar am facut si fac exercitii de stretching si recuperare si raspunde bine, insa durerea din spatele genunchiului nu raspunde la nimic.Pare a fi nervul sciatic, nicivorba de tesut moale.Culmea e ca nu simt nici cel mai mic disconfort in spate/glutei/bicepsi femurali.Inca un amanunt, la genuflexiuni forta creste foarte repede, insa la indreptari am inceput sa fiu foarte slab (ce-i drept, genuflexiuni fac saptamanal, indreptari o data la 2-3 luni, dar chiar si asa duceam greutate mai mare la indreptari fata de genuflexiuni).O fi vorba de vreun imbalans, sau din cauza ca am afectat ceva ce apasa pe nervul sciatic?
Old 03-12-2017, 17:46   #36
cristik22
Registered User

Si inca ceva, de multe ori simt durere si presiune si pe talpa piciourului.
Old 03-12-2017, 22:53   #37
cristik22
Registered User

Si ca o mica rectificare la punctul 2, pe mine ma doare doar atunci cand ma sprijin puternic in piciorul respectiv, altfel nu simt nimic.Toate durerile sunt pe partea dreapta (gat, umar, picior) daca are vreo legatura.Pauza nu a ajutat cu nimic, insa nici miscari de recuperare nu am facut.Am reluat iar efortul crezand ca trece de la sine, dar asta a fost o mare idiotenie.Acum am luat pauza si in utlimele 7 zile am facut in fiecare zi miscari de recuperare.Gatul e vindecat 90%, umarul 75%, dar in spatele genunchiului acolo tot simt durere cand calc pe el.

Inca un mic amanunt, durerea de umar e o recidiva foarte veche, insa asta cu piciorul e de vreo 3 luni...In ultimii 2 ani nu am mai avut probleme cu spatele, insa am facut eu niste antrenamente pt. coapse si bicepsi femurali de intensitate foarte mare.La asta m-am gandit prima data, doar ca nu pare a fi vorba de tesut moale, ca nu trece cu pauza si antiinflamatoare...

Last edited by cristik22 : 03-12-2017 at 23:00.
Old 13-12-2017, 12:51   #38
bolbo
Administrator

bolbo's Avatar

Salut. De aceasta sectiune ma ocup eu acum.
Observ ca problemele tale s-au inrautatit. Mergi la doctor.
bolbo is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2017, 15:11   #39
cristik22
Registered User

Vreau sa merg, dar nu stiu unde.Am nevoie de o recomandare.
Old 27-12-2017, 15:45   #40
bolbo
Administrator

bolbo's Avatar

Vezi la ce sport este mai des intalnita problema ta si cauti recomandari la antrenorii sau sportivii de la aceea ramura.
bolbo is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules