Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > ORICE ALTCEVA
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 07-08-2017, 23:17   #1
cristik22
Registered User

Casey Viator

Un sportiv de exceptie cu un genetic de exceptie.Toata lumea stie de experimentul Colorado si de antrenamentele foarte intense sub indrumurea lui Arthur Jones.Intr-un seminar din anul 1984, acesta spune ca a fost fortat sa scada pana la 168 pounds pe un regim extrem de drastic si apoi fortat cu mancare si antrenamente animalice pentru a atinge 213 pounds in 28 de zile, deci a fost doar marketing si ca el recomanda antrenament impartit, exercitii de baza si serii intre 20 si 30 pe grupa musculara de 2 ori pe saptamana.Controversa e ca el a promovat tot timpul antrenamente full-body in sistem HIT si intr-un interviu, intrebat fiind daca mai continua sa se antreneze in felul acesta a raspuns ca da, deoarece asa si-a construit fizicul.Care e faza, de ce recomanda split si 20-30 de serii daca a promovat HIT toata viata?
cristik22 is offline   Reply With Quote
Old 07-08-2017, 23:34   #2
cristik22
Registered User

Jones, Darden, Viator, Mentzer si Yates.Astia 5 sunt cam singurii pe care ii stiu sa fi promovat hit, Mentzer mai mult heavy duty, insa din astia 5, doar cei 3 din urma sunt nume grele si din cate m-am informat, si ei tot cu volum mare si-au construit o mare parte din masa musculara.Care sa fie adevarul? Si de ce 99% din culturisti se antreneaza cu volum mare? Datorita substantelor?
cristik22 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-2017, 13:47   #3
Cristian Neagu
Administrator

Cristian Neagu's Avatar

Discutia e foarte ampla.As sublinia doua aspecte importante in opinia mea:
1-Multe din afirmatiile lor nu sunt adevarate, pentru ca au in spate diverse interese de marketing
2-Si daca am afla tot despre rutina lor de antrenament, fara substante si mijloace de antrenament+refacere, ne-ar fi inutil, pentru ca nu le putem aplica.

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules